در حال بارگذاری ...

چگونه درد عصب سیاتیک را کاهش دهیم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/25
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 240

 

چگونه درد عصب سیاتیک را کاهش دهیم؟

 چرا صدمه می­زند:

 

اعصاب سیاتیک از قسمت تحتانی کمر به پاهای شما می ­رود. هنگامی که چیزی روی آنها فشار می­ آورد، مانند یک دیسک لغزنده یا استخوان، باعث سیاتیک می ­شوید. ممکن است احساس سوزش، بی حسی، ضعف یا درد داشته باشید. برخی می­ گویند که این احساس مانند پین و سوزن است، در حالی که برخی دیگر می­ گویند بیشتر شبیه به برق گرفتگی یا چاقو زدن است. هرچند برای شما احساس می­ شود، روش های بسیاری برای تسکین وجود دارد.

 

 وقت بگذارید:

 

"صبر کنید و ببینید « ممکن است چیزی نباشد که می­ خواهید در هنگام درد داشتن تجربه کنید، اما کارایی دارد. گذر زمان احتمالاً بهترین درمان اثبات شده است. حدود 80٪ -90٪ از افراد مبتلا به درد عصب سیاتیک طی چند هفته بهبود می ­یابند.

 

بایستید:

 

اگرچه ممکن است کمی دلهره آور باشد، به مدت طولانی رو پاهای خود نمانید. استراحت بیش از حد زیاد می­تواند عضلات شما را تضعیف کند. اگر نسبت به تمرین معمول خود احساس رضایت ندارید، گوش دادن به سیگنال های بدن هوشمند است. اما سعی کنید زیاد در حالت نشسته نباشید، درد آن بدتر می­شود.

 

حرکت کردن را ادامه دهید:

 

اگر درد شما خیلی شدید نیست، ایده خوبی است که کشش را انجام دهید، به پیاده روی های کوتاه بروید و هر فعالیت جسمی دیگری را که احساس می­ کنید انجام دهید. به خصوص مهم است که سعی کنید قسمت تحتانی کمر خود را دراز کنید، از آنجا که ممکن است چیزی باعث عصب سیاتیک شما شود.

 

گرمای چیزی را بالا ببرید یا آنرا خنک کنید:

 

گرما و سرما ممکن است مخالف هم باشند، اما هر دو می ­توانند به شما در حفظ راحتی کمک کنند. سرما درمانی معمولاً برای جراحتی که تازه اتفاق افتاده، بهترین حالت است. بعد از حدود 72 ساعت، پزشکان معمولاً توصیه می کنند که به گرما تغییر کند. از یک بسته یخی که در یک حوله پیچیده شده است استفاده کنید یا یک بار یک گرم کن را به مدت 15-20 دقیقه بطور همزمان امتحان کنید. مراقب باشید پوست خود را نسوزانید.

 

داروهای بدون نسخه را امتحان کنید:

 

NSAID  هایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن ممکن است به کاهش درد شما و همچنین کاهش التهاب کمک کنند. دوز های بر روی برچسب دارو را نگاه کنید، مگر اینکه پزشک دستورالعمل خاصی به شما بدهد.

 

در مورد نسخه بپرسید:

 

اگر داروهای خانگی کمکی نمی­ کنند، با پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از داروهای تجویزی مانند شل کننده های عضلانی و NSAID های با مقاومت بالاتر وجود دارد که ممکن است باعث شود احساس بهتری داشته باشید. به نظر می رسد داروهای ضد تشنج مانند گاباپنتین به برخی افراد کمک می­ کند.

 

چگونه درد عصب سیاتیک را کاهش دهیم؟

 با یک فیزیوتراپی کار کنید:

                                                                                   

فیزیوتراپی می­تواند به شما در اصلاح وضعیت ضعف یا تقویت عضلات کمک کند. درمانگر یک برنامه ورزشی از جمله تکنیک های کششی ایجاد می ­کند که می توانید در خانه انجام دهید.

 

یک اپیدورال دریافت کنید:

 

هنوز احساس بهتری ندارید؟ پزشک ممکن است به شما توصیه کند که تزریق اپیدورال - یک داروی استروئیدی را به ستون فقرات خود وارد کنید، به خصوص اگر بیش از 6 ماه است که درد دارید. مطالعات نشان می­دهد که نتایج مختلط در مورد چگونگی عملکرد آن. در مورد جوانب مثبت و منفی با پزشک خود صحبت کنید.

 

طب سوزنی را امتحان کنید:

 

این روش درمانی باستانی چینی شروعی برای پزشکان حال حاضر جهان بوده است. برخی تحقیقات نشان می ­دهد که ممکن است حتی بهتر از درمان های سنتی دیگر برای کمردرد عمل کند. تا زمانی که یک پزشک دارای مجوز پیدا کنید، خطر کمی را در بر دارد.

 

به کلاس یوگا بروید:

 

ممکن است این یک راه حل درمانی نباشد، اما ممکن است به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید. نوعی یوگا به نام Iyengar  را امتحان کنید. تحقیقات نشان می ­دهد که درد را کاهش می­ دهد و به شما امکان می ­دهد راحت تر حرکت کنید.

 

چگونه درد عصب سیاتیک را کاهش دهیم؟

ماساژ بگیرید:

 

یک مهارت حرفه ای فقط مربوط به آرامش نیست. تحقیقات نشان می­ دهد که ماساژ درمانی درد را تسکین می­ بخشد و چقدر خوب می توانید کمر خود را حرکت دهید. همچنین به جریان خون کمک می­ کند، که بدن شما را به بهبود خود ترغیب می­ کند. یک ماساژر پیدا کنید که در زمینه کمردرد تخصص دارد.

 

استرس را کم کنید:

 

نه، فقط «درد در ذهن شما نیست » اما احساسات شما می ­توانند نقش داشته باشند. استرس باعث تنش عضلات شما می ­شود و همچنین باعث بدتر شدن درد می­شود. بیوفیدبک، که به شما نشان می ­دهد چگونه تفکر و رفتار شما بر تنفس و ضربان قلب شما تأثیر می­ گذارد، ممکن است تسکین یابد. همچنین می ­توانید درمان شناختی رفتاری را امتحان کنید. شما با یک متخصص بهداشت روان همکاری خواهید کرد که به شما در تغییر رفتارها و افکار کمک می­ کند.

 

چه موقع با پزشک تماس باید گرفت:

 

معمولاً سیاتیک دردناک است اما خطرناک نیست. اما زمانهایی وجود دارد که شما می­ خواهید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. در صورت داشتن تب، خون در ادرار، مشکل در کنترل مدفوع یا ادرار یا دردی که بسیار بد است با او در تماس باشید.

 

ممکن است شما به جراحی نیاز داشته باشید:

 

اکثر مبتلایان به سیاتیک نیازی به جراحی ندارند. اما اگر در راه رفتن مشکل دارید، پزشک ممکن است آن را پیشنهاد کند، کنترل ادرار یا مدفوع خود را از دست دهید، یا درد شما بدتر شود و سایر روش های درمانی کمکی نمی­ کنند. بهترین روش بستگی به علت علایم شما دارد. متداول ترین قسمتی از دیسک گردن شما که بر روی عصب سیاتیک فشار می آورد، از بین می­رود.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .webmd می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منابع:

American Council on Exercise: "Understanding Sciatica."

American Family Physician: "Treatments for Sciatica."

Annals of Internal Medicine: "Epidural Corticosteroid Injections in the Management of Sciatica: A Systematic Review and Meta-analysis."

Barking, Havering and Redbridge Hospitals: "Sciatica."

BMJ: "Drugs for Relief of Pain in Patients with Sciatica: Systematic Review and Meta-Analysis."

Cochrane.org: "Advice to Rest in Bed Versus Advice to Stay Active for Acute Low-Back Pain and Sciatica."

Cleveland Clinic: "Sciatica and Leg Pain," "Sciatica: Management and Treatment."

Hospital for Special Surgery: "Sciatica."

International Journal of Yoga: " Effectiveness of Iyengar Yoga in Treating Spinal (Back and Neck) Pain: A Systematic Review."

North American Spine Society: "Back Pain and Emotional Distress."

Mayo Clinic: "Sciatica."

American Academy of Orthopaedic Surgeons: "Sciatica."

Pacific College of Oriental Medicine: "Massage for Sciatica: Pain Relief and Prevention."

University of Florida Health: "Sciatica."

University of Utah Health: "Sciatica."

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
درد
عصب سیاتیک
درد عصب سیاتیک
درد عضلانی
درد
کمردرد
کمر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط