در حال بارگذاری ...

چگونه خود را در اولویت قرار دهیم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/23
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 210

چگونه خود را در اولویت قرار دهیم؟

آیا در حالی که زندگی و سلامتی خود را فراموش کرده اید، تمام انرژی خود را به دیگران می دهید؟ با این 8 نکته سلامتی و خوشبختی خود را بازپس بگیرید.

مهمتر از همه، نسبت به خود صادق باشید و اگر نمی توانید قلب خود را در زندگی خود بگذارید، خود را از آن بیرون کنید.  «هاردی جکسون»

اما شما همچنین باید به خود گوش فرا دهید تا بدانید قلب شما چه چیزی نیاز دارد و سپس شجاعت و تعهد داشته باشید تا به سمت آن حرکت کنید.

هر روز، ما به جهات مختلف کشیده می شویم. از بچه ها گرفته تا رئیس، کشیدن به ندرت متوقف می شود. بعضی اوقات خیال پردازی می کنم که به مدت یک هفته زیر پتو به خواب زمستانی به خواب بروم تا زمانی که وقتم بگذرد و باتری هایم را دوباره شارژ کنم.

ورزش کردن، غذا خوردن سالم یا حتی فقط نشستن و مطالعه کتابی که مورد علاقه شما است را فراموش نکنید. در واقع ، هیچ انرژی و وقتی برای قرار دادن نیازهای شما هدر نمی رود.

من می خواهم مستقیماً به دنبال هدف هایم بروم بدون اینکه واقعیت را ندیده بگیرم: زندگی آسان نیست اما ما باید راه هایی برای سازگاری و خوشبختی پیدا کنیم. همه چیز به این جمه برمی گردد: خود را در الویت قرار دهید. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

خود را در اولویت قرار دهید:

 

شما یک موجود واقعی هستید که باید دقیقاً مانند دیگران دوست داشته شوید و از شما مراقبت شود. شما لیاقت این را دارید که به همان اندازه که دیگران را دوست دارید، دوست داشته شوید. ممکن است بگویید، «اما من سرایدار، کارمند، همسر، دختر، خواهر، دوست یا فلان نقشی دارم » و من پاسخ خواهم داد، «شما می توانید همه این چیزها باشید و هنوز خودتان باشید ». در واقع، اگر در شلوغی و مراقبت از دیگران خود را گم کرده اید، پس باید این را کنار بگذارید و اول به خود و مراقبت از خودتان بپردازید.

می توانم از تجربه شخصی‌ام بگویم که تنها راهی که من توانستم 40 پوند وزن کم کنم، به عنوان نویسنده عضلات و قدرت عضلانی شناخته شوم، به یک الگوی تحول برای یک کمپین تبلیغاتی بین المللی تبدیل شوم، تا به فینال بزرگترین تست مربی های NBC برسم، شرکت خودم و سپس ایجاد یک شرکت دیگر که زندگی مردم را به روشی سالم تحت تأثیر قرار می دهد راه ‌اندازی کنم و از خودم راضی باشم، این بود که خودم را در الویت قرار دادم.

قدرت انجام این کار در اختیار خود ماست. برای یادگیری اینکه چگونه خود را در اولویت قرار دهیم تمرین های زیادی انجام شده است. برای مدت طولانی، من خودم را آخرین قرار می دادم و زندگی من به همین ترتیب به سمت پایین کشیده می شد. تا زمانی که فهمیدم باید باید راهی پیدا کنم، تصمیم گرفتم که با سلامتی حرکت کنم.

ما همه در این دنیا آدم های مختلفی هستیم و همه نقش های مختلفی بازی می کنیم. وجه اشتراک ما توانایی احساس، توانایی حرکت و توانایی انتخاب نحوه زندگی خودمان است. اگر می خواهید به سمت جسم و ذهن سالم پیش بروید (این دو قطعاً با هم ارتباط مستقیم دارند) پس باید حرکت در آن جهت را شروع کنید و در اینجا چگونگی این حرکت آورده شده است.

شما یک انتخاب دارید این انتخاب با خود شماست: آیا بیرون خواهید رفت، لحظات خوبی را ببرای خود می سازید و آنچه برای انجام دوباره شادی خود باید انجام دهید انجام می دهید یا اینکه فقط به دیگران خدمت خواهید کرد.

خود را در زندگی در اولویت قرار دهید: شما بیدار می شوید و لیست روزانه خود را می نویسید که معمولاً 20 قلم است و بیشتر آنها حول افراد یا چیزهای دیگر است، نه شما. من می گویم خود را در لیست در صدر قرار دهید. این یک تغییر چالش برانگیز است .

بخشی از سالم بودن کار بدنی است. بنابراین تمرینات خود را اولین چیز در لیست خود قرار دهید. تمرین خود را انجام دهید، زیرا وقتی کار خودتان را در الویت انجام دهید، احساس می کنید در بالا ترین نقطه ی دنیا ایستاده اید، مانند اینکه می توانید هر چیزی را تسخیر کنید. همچنین قبل از اینکه به هر چیز دیگری برای شاد بودن و کسب انرژی نیاز داشته باشید، خودتان منبع باشید، اینگونه احساس قدرت و عشق به خود خواهید کرد. سپس، می توانید به چیزهای دیگر و افراد بیشتری بپردازید.

ایجاد وقت مناسب برای شما: برای آماده شدن، باید آماده شوید. مدام می بینید که دوستان شما برنامه های خود در فضای های مجازی  قرار می دهیند و شما فکر می کنید، «اگر من هک کمی وقت داشته باشم،‌انجام می دهم ». درصورتی آنها هم بعها ندازه شما وقت دارند اما متوجه شده اند که در راس همه کار ها باید بیشترین وقت خود را صرف کار های خودشان کنند.

این ممکن است یک کار سخت باشد، اما آیا فهمیده اید که منبع ناراحتی شما نه همه چیزهایی که از آنها مراقبت می کنید، بلکه در عوض خود شماست. پس برای خود وقت بگذارید.

 

8 نکته برای سلامتی و خوشبختی:

چگونه خود را در اولویت قرار دهیم؟

اگر می خواهید شاد، سالم باشید و کاری را که می کنید و به دنیا می دهید دوست داشته باشید، پس باید این کار ها را انجام دهید.

 

نکته شماره 1: به قلب خود گوش فرا دهید.

 

«به آنچه در درون شما وجود دارد وفادار باشید ». آندره ژید

به خواسته ها، علاقه های خود و آنچه قلب شما به شما می گوید گوش فرا دهید. اگر تعادل ندارید، اگر احساس می کنید چیزی درست نیست، اگر می دانید به اندازه کافی به خودتان نمی رسید، اگر می دانید که می خواهید زندگی سالمی داشته باشید اما نمی دانید چرا شروع نکرده اید یا نمی توانید به آن پایبند باشید، این قلب شماست که به شما می گوید در مسیری که او صادقانه می خواهد، نمی روید.

بنابراین شما چه می کنید، چگونه به این احساسات و سوالات پاسخ می دهید؟ به خواسته ها گوش کنید، سپس اقدام کنید.

 

نکته شماره 2: هدف خود را پیدا کنید.

 

آنچه را برای خود می خواهید بنویسید. هرچه هست، آن را یادداشت کنید.

 

نکته شماره 3: مسیر موفقیت خود را مشخص کنید.

 

مراحلی را که باید طی کنید، حتی اگر نیاز به تجزیه و تحلیل روز به روز داشته باشد، یادداشت کنید تا به هر آرزویی برسید. می توانید این اهداف را نیز نام گذاری کنید. نوشتن را تمام نکنید تا زمانی که به همه آنها برسید. حتی ممکن است بعد از اینکه بیشتر به آن فکر کردید، یک هدف جدید به آن اضافه کنید.

 

نکته شماره 4: خود را آماده کنید.

 

این زندگی شما است. شما در این بازی هستید. خود را به روشی که می دانید به آن نیاز دارید آماده کنید تا بتوانید اولین قدم را بردارید.

شاید در حال برنامه ریزی وعده های غذایی خود باشید تا بتوانید یک رژیم غذایی سالم بگیرید. سپس به خانواده خود بگویید یا در لیست روزهای جمعه خود بنویسید که وعده های غذایی خود را از ساعت 4 عصر آماده می کنید و برای آماده کردن این وعده ها باید ساعت 2 بعد از ظهر خرید خود را انجام دهید. به همه آنها بگویید و به خود بگویید این کار را انجام می دهید. این یک تاریخ دادن برای آمادگی است.

 

نکته شماره 5: انگیزه خود را روزانه روشن کنید.

 

انرژی را به بازی وارد کنید و آنچه را که باید انجام دهید انجام دهید تا این انرژی زیاد استفاده شود. هرگز دست از یافتن راه هایی برای حفظ انگیزه آموزش و رژیم خود بر ندارید. هدف خود را بخاطر بسپارید و بدانید چرا این کار را می کنید و به نوبه خود برای شما چه تفع و نتیجه ای خواهد داشت.

 

نکته شماره 6: تعادل همه چیز است.

 

به یاد داشته باشید که اگر تمام انرژی شما از بین برود و چیزی برنگردد، خوشحال نخواهید شد. تعادل مهم ترین چیز در زندگی است. خورشید / ماه، مثبت / منفی، نور / تاریکی؛ بدون یکی، دیگری وجود ندارد. بعد از ازدست دادن انرژی،‌ به خود هدیه دهید و بازخورد آن را در زندگی‌تان ببینید.

به دنبال تعادل باشید و مطمئن باشید تعادل را پیدا خواهید کرد.

 

نکته شماره 7: به یاد داشته باشید که مهم هستید.

 

خوشبختی شما مهم است. شما مهم هستید. شما به شخص دیگری احتیاج ندارید که به شما بگوید اشکالی ندارد. خود را در اولویت قرار دهید. این همان راه است زیرا کاری است که شما باید انجام دهید تا خوشحال باشید. این بیش از هر چیز دیگری، اکنون و برای همیشه مهم است.

حتی وقتی برای دیگری کاری انجام بدهید و خوشحال باشید می تواند شما را شاد نگه دارد. پس حتی اگر برای دیگران کاری انجام می دهید نباید خودتان از آن ناراضی باشید. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

نکته شماره 8: خود را در اولویت قرار دهید.

 

دست از زندگی کردن برای چیزهای دیگر و افراد دیگر بردارید. برای خودتان زندگی کنید. هرگز قدرت، توانایی، انگیزه و اشتیاق خود را فراموش نکنید. گاهی اوقات همه چیز ها در هم می پیچد و از محدوده ی پیش بینی های شما خارج می شود اما نباید هرگز از حرکت به سمت مسیری که می دانید باید طی کنید دست بردارید.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت muscleandstrength می باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی زندگی
zibandam
coachonline
onlinecoach
خود باوری
روانپزشکی
روانشناسی
مقاله علمی
انرژی
خوشبختی
سلامت روان
اعتماد به نفس

دیدگاه ها

فاطمه 23:57:59 1399/06/24
باید خودمونو دوست داشته باشیم .... اون موقع همه چیز برامون دست یافتنی تره

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط