در حال بارگذاری ...

چگونه یاد بگیریم از تنهایی لذت ببریم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/27
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 1005

چگونه یاد بگیریم از تنهایی لذت ببریم؟

زمان زیادی طول کشید تا بتوانم از تنهایی لذت ببرم. من آن را امری عادی تلقی کردم و بزرگترین تقلا برای ادعای «تنها ماندن» برای خودم بود. در این دنیای شلوغ که عجله داریم، احساس می کردم برای این کار به اجازه احتیاج دارم، این که اگر سرعتم را همگام نکنم دیگران را کنار می گذارم.

البته، این یک افسانه است. تنها کسی که نادیده می گرفتم خودم بودم، زیرا وقتی شما به ماجراهای انفرادی خود توجه نکنید، هر چقدر هم که کوچک باشد، روح رنج می برد. وقتی یاد گرفتم که تنهایی را تجربه کنم و قدر آن را بدانم، احساس زندگی بهتری داشتم. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

فواید زمان تنهایی قابل شمارش نیست:

 

فواید زمان تنهایی را نمی توان با انگشتان شمرد. این مزایا در آموخته های شما هنگام کشف سفر برای خودتان است. تعطیلات، مراقبت از خود و سلامت عقل شخصی از چیزهای دراماتیک زندگی همه در جامعه مدرن پیشنهاد می شوند اما فقط این نیست. شما باید یاد بگیرید که چگونه از وقت تنهایی لذت ببرید زیرا فرصت ها هر روز در اطراف شما هستند.

مادری را تصور کنید که احساس می کند گم شده است و سرانجام یک روز را به خود تحمیل می کند یا یک کارمند عجول که یک ساعت وقت برای ناهار را پیدا می کند و سعی می کند بعد از مدت ها کتاب بخواند. شناختن مزایا وقتی واضح نمی بینید و حواس تان به نگرانی یا مسائل دیگر است، دشوار است.

از مزایای زمان تنهایی می توان به کاهش خطرهای افسردگی و بیماری های بزرگ اشاره کرد، بدون اینکه اشاره به افزایش خلاقیت و توانایی تمرکز داشته باشید. به شخصه، هرگز نمی توانم این خلائی را که چه در کنار مردم و چه با خودم تنها بودم، توضیح دهم، این می تواند نعمت / نفرین کسی که هم برونگرا و درون گرا است،‌ باشد.

 

معلوم شد که خلا من عطش سرگردانی است. بعد از فارغ التحصیلی دبیرستان، من و دوستانم اولین سفر جاده ای خود را در تابستان آخر برنامه ریزی کردیم، اما هرگز تحقق پیدا نکرد. بنابراین تصمیم گرفتم امور را به دست خودم بگیرم. من کمی جستجو کردم و همراه با برخی تحقیقات، انتخاب کردم که کدام مسیر سفر جاده ای بیشتر از همه مورد توجه من قرار گیرد و ماجراجویی کنار جاده را دنبال کنم. به تنهایی من می دانستم که اگر می خواهم این اتفاق بیفتد، باید این کار را بدون همراه انجام دهم. خوشبختانه، من در مسیر مسافرت انفرادی احساس تنهایی كردم، جایی كه برای اولین بار Grand Canyon را دیدم، عکسهای بی پایان گرفتم و از سایر مسافران تنها درباره ستاره ها اطلاعات گرفتم.

 

اتحاد پایان و آغاز را در آن ستاره ها و در جاده احساس کردم. احساس قدرت می کردم به روشی که قبلاً هرگز نداشته ام.

شما می توانید با دیگران باشید و هنوز احساس تنهایی کنید، اما این چیز بدی نیست. وقتی می دیدم که چشم انداز در اطرافم تغییر می کند، به این فکر می کردم که چگونه قرن ها با تغییرات سازگار شده است. به زودی من نیز با تغییراتی روبرو خواهم شد. تغییرات بزرگ زندگی برای همه ما بوجود می آید، اما هیچ نشانه ای از جاده وجود ندارد. ما نقاط عطف را ایجاد می کنیم.

این زیبایی برای من است. این واقعیت که من ماجراهای انفرادی خود را می سازم، اما ماجراهای غیرمنتظره ای نیز اتفاق می افتد که باعث می شود بیشتر از زمان حضورم بر روی زمین استقبال کنم برخی از لذت بردن هایی که از زمان تنهایی خود در مسیر زندگی انتخاب کردم عبارتند از:

 

1. نفس کشیدن در هیجان:

 

بودن در میان مردم طاقت فرسا است مثلا وقتی که در بازار شلوغی حرکت می کنیم. تپش مضطرب قلب به ما یادآوری می کند که در حالی که عصبی هستیم، هیجان زده نیز هستم. من از هیجان نفس می کشم.

گاهی اوقات این به معنای تمرین آگاهی ذهن است که به راحتی در برنامه روزانه جای می گیرد و بر تنفس تمرکز می کند.

 

2. پیدا کردن زمینه های پایکوبی من:

 

جایی مانند کافی شاپ محله شما، هر مسافر انفرادی باید یک پایگاه عملیاتی خارج از محل سکونت خود پیدا کند. من یک مکان آرامش بخش را انتخاب می کنم، جایی که افراد محلی در آن بیشتر به آنجا می روند و در وسط هرج و مرج می نشینم و یک فنجان چای را جرعه جرعه می خورم.

این بهترین راه برای به راه انداختن مکالمات عجیب و غریب و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکانهایی است که هرگز فکر نمی کردم آنها را بررسی کنم. این روش همچنین هدیه ای به خودم است، جایی که خودم را وادار می کنم که بنشینم و از وقت مورد نیاز خود لذت ببرم. اگرچه من خود جست و جو نمی کنم، آسان است که در هجوم سرگردانی قرار بگیرم. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

3. روال های ساده:

چگونه یاد بگیریم از تنهایی لذت ببریم؟

شما فکر می کنید یک سرگرمی برای من راحت است، اما این در روال های کوچک زندگی است. وقتی از منطقه راحتی خود خارج شده اید و جهان را کاوش می کنید، جزئیات محدود سبک زندگی دیگران را می شناسید.

شما شروع به مشاهده روش خود برای انجام کارها می کنید. در ابتدا، خود را آزار می دهید. وقتی یاد گرفتید از وقت تنهایی خود لذت ببرید، می فهمید که خود و دنیا را باید با چشمانی تازه دید. در ابتدا سخت است که بدون احساس تنهایی ناراحت کننده با خود تنها باشید.

شما واقعاً بهترین شریک و همراه خودتان هستید و در این تجربه آزادی و موضوعیت وجود دارد. پس از آغوش گرفتن آن نترسید.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت successمی باشد

 

 

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط