در حال بارگذاری ...

چگونه از شر چربی پهلو خلاص شویم؟

دسته بندی:
نویسنده : ادمین اصلی
تاریخ انتشار : 1399/01/05
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 211

چگونه از شر چربی پهلو خلاص شویم؟

 

شاید بارها خود را در آینه برانداز کرده‌اید و از اینکه چربی‌های پهلوهایتان برایتان خودنمایی کرده‌اند ناراحت شده اید، شاید حتی بارها برای کم کردن این چربی ها تلاش کرده باشید ولی در میانه راه، هدف را رها کرده اید. امروز در این مقاله، راه‌های کاهش چربی‌های پهلو را یاد خواهید گرفت.

 

چربی پهلو جز چربی‌های زیرجلدی است که درست زیر پوست قرار دارد، در زندگی شهری امروزی اغلب افراد چربی پهلو و شکم دارند و یکی از دلایل آن همان بیش از اندازه نشستن و بی تحرک بودن است.

 

خبر خوب اینه که این نوع چربی‌ها، زیاد در سلامت کلی بدن تاثیر ندارند و خبر بهتر این است که، برای خلاصی از شر آنها نیازی به استفاده از دستگاه‌های سوزاندن(Laser lipo) یا یخ زدن(Cryolipolysis) چربی ندارید و تنها باید رژیم غذایی و فعالیت ورزش صحیح را آغاز کنید.

در این مقاله راه‌های از بین بردن چربی پهلو را به شما خواهیم گفت، با زیب اندام همراه باشید.

 

1.  تمرینات اینتروال درست را انتخاب کنید

 

تحقیقات نشان میدهد تمرین اینتروال که زمان وقفه معین دارد، بخصوص تمرینات اینتروال با شدت بالا (HIIT) نسبت به تمرینات هوازی با شدت ثابت تاثیرگذاری بیشتری دارد. بجای انجام تمرینات هوازی بدون هدف، مثل کیلومترها دویدن، برنامه هوازی اینتروال را دنبال کنید تا چربی‌های بیشتری بسوزانید.

 

بنابراین در اینجا باید گفت که، چه برنامه اینتروالی را باید انجام داد؟ شما می‌توانید از حرکات ساده مثل طناب، برپی و دویدن شروع کنید یا تمرینات با وزنه را به صورت اینتروال انجام دهید.

 

ساختار کلی برنامه باید به صورت زیر باشد:

 

  • 5 الی 10 دقیقه گرم کردن کلی بدن
  • 6 تا 8 راند
  • مدت زمان انجام هر راند 20 ثانیه
  • مدت زمان استراحت بین هر راند 40 ثانیه
  • 5 الی 10 دقیقه سرد کردن

 

اگر پس از انجام تمرینات اینتروال باز هم انرژی داشتید می‌توانید 10 دقیقه تمرین هوازی عادی نیز داشته باشید.

 

چگونه از شر چربی پهلو خلاص شویم؟

2.  تمرین هوازی بیش از حد، ممنوع

 

 

حتی 10 دقیقه تمرین هوازی که در قسمت اول گفتیم هم ممکنه تمرین هوازی بیش از حد باشه، تمرین صحیح با توجه وضعیت جسمانی و قدرت بدنی و رژیم غذایی باید انتخاب بشه تا بدن در شرایط فاز کاتابولیک و از دست دادن عضله و یا توقف چربی سوزی قرار نگیرد.

 

اغلب افراد در اولین مرحله، فعالیت ورزشی خود را با هدف چربی سوزی، آغاز می‌کنند، این افراد در این مرحله بدنشان عضله کافی نداشته و همین فقدان عضله کافی موجب بزرگ نمایان شدن چربی نواحی شکم و پهلو می‌شود و با پس زمینه ذهنی که چاق هستند فقط با انجام تمرینات هوازی به دنبال چربی سوزی هستند و در نهایت بدنشان تغییر چندانی نخواهد کرد. بهترین راهکار انجام تمرینات هوازی به صورت اینتروال و تمرین با وزنه است که همزمان با ساختن عضله، چربی هم از دست بدهند. میزان تمرین هوازی به صورت روزانه بطور میانگین 20 الی 35 دقیقه است.

 

3.   تمرینات تکراری شکم را فراموش کنید

 

این که تنها تمریناتی مانند کرانچ و درازنشست را با تعداد تکرار بالا و به صورت روزانه انجام بدهید، وقت تلف کردن است، زیرا فقط عضلات پایین ستون فقرات را با انجام این حرکات تمرین خواهید داد.

 

به جای آن باید عضلات مرکز بدن(CORE)  که هدف آنها، پایداری ستون فقرات است را بسازید و حرکاتی مانند پلانک و hollow body holds را انجام دهید.

 

تمرینات شکم و core را یک روز در میان و با تعداد حداکثر 30 تکرار انجام دهید و با تغییر برنامه در بازه‌های زمانی معین بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

 

4.   در زمان چربی سوزی، عضله سازی کنید

 

همانطور که در بخش دوم اشاره کردیم، در زمان چربی سوزی بر روی عضله سازی نیم نگاهی داشته باشید و فقط تمرینات هوازی را دنبال نکنید. شما می توانید برای مطالعه

 

خیلی از افراد عضله کافی برای چربی سوزی را ندارند و با توجه به نظر مربی باید ابتدا برنامه عضله سازی انجام دهند یا همزمان چربی سوزی و عضله سازی کنند تا ترکیب بدنی و سلامت کلی آنها در زمان چربی سوزی حفظ شود.

 

5.   شما آنچه که می‌خورید، هستید!

 

اگر به دنبال نتایج رضایت بخش هستید باید رژیم غذایی پیشرفته داشته باشید، انواع تنقلات، فست فود، کربوهیدرات و غذاهای فرآوری شده، شکر و غیره را، از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

در وعده صبحانه پروتئین‌هایی مانند سفیده تخم مرغ، غلات مثل نان جو یا جو دو سر پرک، میوه، سبزیجات و مغزها میل کنید و در وعده‌های غذایی حتما پروتئین، کربوهیدرات، سبزیجات حاوی فیبر داشته باشید و در میان وعده میوه و مغزها را جایگزین کنید.

 

 

وبسایت زیب اندام گردآورنده مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان است، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در وبسایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
مرجع مقالات سلامتی
مقاله ورزشی
مقاله سلامتی
ورزش
چربی سوزی
چربی اضافی بدن

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط