در حال بارگذاری ...

چگونه با نظم تر باشیم

نویسنده : بهاره زارع
تاریخ انتشار : 1399/06/14
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 224

چگونه با نظم تر باشیم

 

8 راه برای داشتن نظم و انضباط بیشتر

 

نظم و انضباط یکی از مهمترین و اساسی ترین شاخصه های موفقیت، در زندگی است که در راه رسیدن به اهدافتان برای شما معجزه می کند.

بهتر است وقتی نمی خواهید آن را انجام دهید و با نظم تر باشید، خود را وادار به انجام کاری کنید (مثلاً ورزش کنید، چیزی نخورید) این دقیقاً وضعیتی است که همه ی ما آن را تجربه کرده ایم.

در اینجا 8 استراتژی برای شروع و انجام مواردی که شما احساس نمی کنید بتوانید آنها را انجام دهید وجود دارد، که این استراتژی ها مخصوصاً برای زمانی بیشتر کارایی دارد که شما تمایلی به انجام آن موارد و کارها نداشته باشید.

 

چگونه با نظم تر باشیم

نکته شماره 1: شروع کنید

 

آیا احساس نمی کنید کاری را دارید، که باید انجام دهید؟ (ورزش و غیره) این کار را به مدت 5 دقیقه انجام دهید و تمام تلاش خود را بکنید تا این 5 دقیقه خود را مشغول انجام دادن آن کار کنید.

معمولاً پیش بینی کردن یه کار یا فعالیت، دلیلی است که شما اکثر مواقع نمی خواهید آن را شروع کنید: زیرا شما نمی خواهید 1-2 ساعت از زمانتان را به آن کار اختصاص دهید و بنابراین آن را کنار می گذارید و به زمان بعد موکول می کنید.

بنابراین از شما می خواهم برای این گونه موارد، فقط 5 دقیقه وقت بگذارید. اگر می خواهید متوقف شوید، متوقف شوید. 9 بار از 10 بار تلاش برای انجام دادن آن کار، شما اجازه دارید متوقف شوید اما، شما در نهایت انرژی ای را برای ادامه کار احساس خواهید کرد زیرا کار تا حدی انجام شده است، حتی اگر فقط یک بخش کمی از زمان شما باقی باشد و دیگر وقتتان تمام شده باشد، شما می توانید نگاه کنید که حداقل کاری را انجام داده اید به جای اینکه فقط با فکر کردن به زمانی که این فعالیت از شما می گیرد آن را حتی شروع هم نکنید.

 

نکته شماره 2: پیشرفت خود را جشن بگیرید

 

در گذشته چه کاری انجام داده اید، که مشابه آنچه اکنون در برابر آن مقاومت می کنید، باشد؟

اگر د رحال حاضر رویداد عاطفی را پشت سر می گذارید، در گذشته چه چیزی را تجربه کرده اید که شبیه آن چیزی است که اکنون باید از آن عبور کنید؟

دستاوردهای گذشته خود را بخاطر بسپارید و آنها را جشن بگیرید. این به شما الهام و قدرت می بخشد، اما مهمتر از همه، باعث می شود که خودتان را باور کنید، بله شما با نگاه کردن به تجربه های گذشته خود می بینید که توانسته اید یکبار آن شرایط را مدیریت کرده و موفق از آن عبور کنید پس باز هم می توانید.

هنری فورد می گوید:

« خواه باور داشته باشید که می توانید یا نه، باید بدانید که پیروزی حق شما است ».

 

چگونه با نظم تر باشیم

نکته شماره 3: شکست را در آغوش بگیرید

 

از شکست نترسید و به این فکر کنید بدترین اتفاقی که می تواند سر راهتان قرار بگیرد، چیست؟

مکث نکنید، مگر اینکه چیزی فاجعه بار و برگشت ناپذیر باشد. اگر شکست بخورید، چه چیزی می آموزید؟

به دو اتفاقی فکر کنید که در گذشته  در آنها شکست خورده اید و از آن ها تجربه آموخته اید. این دانشی که کسب کرده اید، شما را باهوش تر می کند. به دست آوردن آن تجربه و دانش شاید دشوار، حتی دردناک بوده باشد، اما قطعاً قدرت شما را بیشتر کرده است.

با صدای بلند  با خود صحبت کنید و بگویید: « من آن تجربه و دانش را نداشتم، اما الان آن را دارم».

 

نکته شماره 4: فرصتی دیگر خواهید یافت

 

آیا می خواهید به ورزشگاه بروید، یک تمرین مناسب یا رژیم مناسبی هم دریافت کرده اید، اما موفق نمی شوید؟ روی این موضوع منفی تمرکز نکنید.

درعوض، روی تصوری کلان تر و فراتر از آن تمرکز کنید. در هفته آینده چند روز فرصت دارید تا دوباره این راه را امتحان کنید؟ سعی کنید خودتان را در همه ی شرایط زندگیتان درک کنید و البته موارد زیر را هم در نظر بگیرید:

 

·         زندگی طولانی است.

·         اگر قدم کوچکی در راه رسیدن به یک هدف بزرگ از دست بدهید، دنیا به پایان نخواهد رسید.

·         شما نیازی به کامل و بی نقص بودن ندارید.

 

زمانی که این موارد را در زندگی خود اعمال کنید و به آنها باور داشته باشید، آنها اضطراب ناشی از، ترس از شکست را کاهش می دهد و به طور متناقضی، با از بین رفتن اضطراب، قدرت ذهنی شما افزایش می یابد و ناگهان بیشتر احساس می کنید که در حال پیشرفت هستید و این حس حتماً برایتان خوشایند است.

 

چگونه با نظم تر باشیم

نکته شماره 5: به دنبال راه هایی برای ساخت نظم و برنامه باشید!

 

چالش ها را پیدا کنید محدودیت های خود را تحت فشار قرار دهید. از آن محدودیت ها پیشی بگیرید. هدفی بالاتر از آنچه فکر می کنید می توانید به آن برسید، تنظیم کنید. حتی اگر به آن نرسید (یا به عبارتی در آن شکست بخورید)، باز هم بهتر از این است که افق دید خود را کم و محدود کنید و فکر کنید که به موفقیت های بیشتر از حد خود رسیده اید و خودتان را دریک محدوده خاص زندانی کنید.

با قرار دادن خود در شرایطی که نیاز به چالش دارند، خصوصاً چالش هایی که به قدرت و انرژی بیشتری از آنچه که در شرایط معمولی دارید نیاز دارد، قدرت اراده شما تقویت خواهد شد و شما در مسیر پیشرفت قدم خواهید گذاشت.

 

نکته شماره 6: هدف را تجسم کنید

 

تجسم موفقیت، می تواند انگیزه و الهام بخشی باورنکردنی در شما ایجاد کند.

در ذهن خود ببینید که کجا می خواهید باشید. احساس کنید با رسیدن به هدف خود زندگی چگونه خواهد بود. از لحاظ احساسی واقعاً آن را تصور کنید. هیجان زده شوید. باور کنید که موفق خواهید شد. بدانید که هم اکنون  د رحال طی کردن مراتب و مراحل موفق شدن خود بوده و از این تصور انرژی بگیرید.

تمرین این روش می تواند لبخند خوشحالی را به لب شما بیاورد. و این برنامه ها می تواند دست یابی به هدف را برای شما آسان تر کند.

 

نکته شماره 7: منطقی عمل کنید

 

اگر ورزش می کنید و احساس درد می کنید، متوقف شوید.

اگر به طور متناوب روزه می گیرید و احساس سبکی  در ناحیه سر دارید و اذیت می شوید، غذا بخورید.

هرگز به دنبال ایجاد نظم برای خود به حدی بی توجه و سخت گیر نباشید که باعث آسیب یا عوارض جانبی قابل توجهی به شما شود. البته این در حالی است که شما باید واژه ی « قابل توجه » را برای خود تعریف کنید.

به یاد داشته باشید که شما در نهایت پیشرفت خواهید کرد. شما از لحاظ فرم بدنی متناسب می شوید از نظر روحی و جسمی نیز قوی تر خواهید شد، اما این کار را منطقی انجام دهید و زیاد از حد به خودتان سخت نگیرید.

 

نکته شماره 8: از راهنمایی های زیب اندام استفاده کنید!

 

می خواهید اقداماتی را که انجام می دهید اندازه بگیرید؟ یا آنها را ردیابی کنید!

می خواهید پیشرفت هدف تناسب اندام خود را بسنجید؟ یا هر لحظه پیگیری کنید!

می خواهید بدانید که قبل از تمرکز بر نظم و برنامه ریزی، عملکرد شما چگونه بوده است و بنابراین "نظم" چقدر ارزشمند و مفید است؟

فراتر از آموزش، مشاوره، برنامه های تمرینی، نکات تغذیه ای و برنامه های تخصصی غذایی، یکی از بزرگترین کارهایی که زیب اندام می تواند برای شما انجام دهد این است که به شما کمک کند تا ظرفیت خود را بهبود دهید. ما می خواهیم شما را قادر سازیم تا در مدت زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید. ما می خواهیم شما بتوانید به اهداف بزرگتر و معنادارتر، برسید.کار روی بدن شما فقط شروع راه است.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع رسمی  این مقاله وب سایت 8fit می باشد.

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
نظم
داشتن نظم
انضباط
هدفمندی
با نظم تر
انگیزه
مقاله انگیزشی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط