در حال بارگذاری ...

چگونه رویا پرداز موفقی باشیم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/02
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 103

 

چگونه رویا پرداز موفقی باشیم؟

 مقدمه:

 

جورج برنارد شاو نوشت: «مرد انتقاد پذیر، خود را با جهان تطبیق می دهد و غیر منطقی در تلاش سازگاری جهان با خودش است. از این رو، تمام پیشرفت برای آن انسان غیرمنطقی است. »

یک مورد که من با تجربه فهمیدم این است که اگر چیزی به طور گسترده توسط مردم پذیرفته شود، باید به آن شک کنید. فقط به این دلیل که، چیزی که «عقل سلیم » می­گوید و «دانش مشترک » از آن حقیقت نمی سازد.

با نگاهی به تاریخ و حتی در دوران معاصر، مشخص است که افرادی که تغییر کرده اند و برتر از نسل خود بودند، کسانی هستند که دیدگاه کلی نسبت به چیزها را در زمان خود به چالش کشیده­اند.

آنها افرادی هستند که می پرسند چرا و جواب را می دهند، قبل از اینکه چیزی را به عنوان یک حقیقت در انجیل بپذیرند. اگر پاسخ رضایت بخشی پیدا نکنند، برداشت ها و دیدگاه های خود را مطابق با آنچه واقعیت یافته است، تغییر می دهند.

 

درس گرفتن از تاریخ:

 

بیش از صد سال پیش، این دیدگاه کلی وجود داشت که شما نمی توانید صدایی از باد را بفهمید و صدای مردمی را بشنوید که صدها مایل از شما دورتر بودند. برای به چالش کشیدن این دیدگاه و تغییر در جهان، این اختراع رادیو به طول انجامید. امروز، شما نه تنها می توانید صدای آن شخص را بشنوید، بلکه می توانید آنها را به آسانی ببینید که انگار در کنار شما نشسته اند. اینترنت و تلویزیون این امر را ممکن ساخته است.

چه کسی در قرن 18 اعتقاد داشت که انسان نمی تواند سریعتر از هر پرنده ای در فضا پرواز کند؟ «برادران رایت » این کار را کردند. آنها دیدگاه روز خود را به چالش كشیدند و جرات رویا پردازی خود را پیدا كردند. آنها مردانی غیر منطقی بودند.

همه افرادی که دنیا را به شکلی بزرگ تغییر داده اند، افراد غیر منطقی بودند. غیر معقول بودن یا غیر منطقی.

 

غیر معقول و بی حس باشید:

 

رویای نهایی شما باید غیر معقول و بی حس باشد. اگر اینگونه نباشد، شما به اندازه کافی رویا پردازی نکرده­اید. وقتی یک رویا دارید که به اندازه کافی بزرگ است، شما را به چالش می کشد و همزمان شما را می ترساند. این یک رویا خواهد بود که بسیار عظیم است که شما را هیجان زده می کند و همزمان عقل را زیر سوال می برد.

حواس شما امکان دیدن، بویدن، شنیدن، چشیدن و لمس کردن را فراهم می آورد. حواس در قلمرو جسمی وجود دارد به این صورت که برای درک محیط فیزیکی اطراف شما طراحی شده اند. بنابراین حواس شما نمی توانند چیزهایی را که از نظر ذهنی یا معنوی ادراک می شوند، را درک کنند.

 

حواس خود را نادیده بگیرید:

 

این دقیقاً برای ما مشکل است: ما بیش از حد با رویاهای خود منطقی هستیم. ما طبق آنچه که با حواس خود درک می کنیم برنامه ریزی می کنیم که حقیقت داشته باشند. ما طبق آنچه پول در حساب های بانکی یا جیب های خود می بینیم برنامه ریزی می کنیم، آنچه می شنویم مردم در مورد ما و وضعیت ما یا اقتصاد می گویند و منابع و چیزهایی را که در دسترس ما است می توانیم لمس کنیم. ما حواسمان محدود است.

با این حال، حواس ما هرگز برای درک امور معنوی، ذهنی یا انتزاعی طراحی نشده. رویاهای ما با افکار ما شروع می شود که یک روند ذهنی است. افکار ما باید از آنها برتر باشند. هرچه در حوزه جسمی به حواس تجلی یابد، در قلمرو ذهنی یا معنوی آغاز می شود.

 

چگونه رویا پرداز موفقی باشیم؟

به افکار خود اعتماد کنید:

 

اگر یک رویاپرداز هستید مجبورید اعتماد بیشتری به افکار خود داشته باشید. شما باید غیر منطقی و بی معنی باشید. ذهن شما آزاد خواهد بود که در رؤیا و کشف فرصت های بالقوه خود قرار گیرد.

خود را از محدودیت های جسمی فعلی خود مثلاً چقدر پول دارید، چه مدرکی در اختیار دارید، شغل فعلی و جایی که زندگی می کنید دور کنید. رویای شما باید غیر منطقی باشد و به نظرتا عملی نباشد.

 

تست اسید:

 

در اینجا یک آزمایش اسیدی برای رویای شما وجود دارد: اگر اکثر مردم با شما موافق هستند که رویای شما دست یافتنی است و منطقی است، احتمال اینکه ارزش دیدن آن را نداشته باشید، شانس دارند. احتمالاً در مسیر صحیحی قرار دارید. از عدم توانایی دیدن فراتر از شرایط فعلی خود، محدود نشوید. حواس خود را کنترل نکنید.

 

الگو درونی را درک کنید:

 

به عنوان یک رویاپرداز، باید بدانید که زندگی کردن یعنی زندگی کردن رویاهای درونی و بیرونی با هم، همه چیز از ذهن شروع می شود. این میدان جنگ واقعی، زندگی است. اینجاست که جنگ رو به فزونی است. اگر بتوانید زندگی ایده آل خود را در ذهن خود ایجاد کنید و زندگی را باید مانند یک واقعیت هر روز در ذهن خود مرور کنید، تا برنده نبرد شوید. چاره­ای جز تجلی در جسمی نخواهید داشت.

 

نتیجه گیری:

 

جنبه های معنوی و روحی یک انسان بی حد و مرز، آزاد از هر نظر و قدرتمندتر از آن که بتوانیم درک کنیم. آنها غیر منطقی و بی معنا هستند.

در کتاب عبریان این اصل به خوبی نشان داده شده است زیرا «از طریق ایمان می فهمیم که جهان توسط کلام خدا قاب بندی شده است، بنابراین چیزهایی که دیده می شوند از چیزهایی که تصور می شوند ساخته شده اند. » یاد بگیرید که از این قدرت در درون خود استفاده کنید. غیر منطقی باشید.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .motivation-for-dreamersمی باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
رویا پرداز
مثبت اندیشی
انگیزشی
انگیزه
باور
فکر
فکر مثبت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط