در حال بارگذاری ...

چگونه از 9 موردی که شادی شما را سرقت می کند، دوری کنید

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/25
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 212

 

چگونه از 9 موردی که شادی شما را سرقت می کند ، دوری کنید

دو دلیل وجود دارد که ما شادی را از خود دور می‌ کنیم:

 

یکی این است که ما روی چیزهای کوچکی که می ­تواند ما را خوشحال کند تمرکز نمی ­کنیم. دوم، ما روی چیزهای کوچکی متمرکز می­ شویم که در زندگی مهم نیستند اما شادی ما را از بین می‌ برند.

چرا ما نمی ­توانیم درکل 24 ساعت خوشحال باشیم؟ زیرا، ما قبلاً تصمیم گرفتیم که بدون نگرانی و تنش نمی­ توانیم پیش برویم. ما بخشی از زندگی روزمره خود را پر از غم و اندوه کرده ایم. این دلیلی است که می توانید کل روز را بدون خوشبختی بگذرانید اما نمی ­توانید یک روز کامل را بدون نگرانی پیدا کنید.

ما در تلاش هستیم تا هر روز چیزهای بیشتری کسب کنیم اما سطح شادی در حال پایین آمدن است. فکر نمی­کنید وقتی که چیزهای بزرگ نداشتیم، ما به عنوان یک کودک شادتر بودیم؟

چارلز اسپورژون می‌ گوید: «این که ما چقدر لذت می بریم ، باعث خوشبختی می شود.»

در تمام طول روز مراقب دیگران هستیم. دیگران چه می­کنند؟ چرا آنها چنین می­کنند؟ و چه می گویند؟ سپس می­ گوییم آنها دلیل خوشحالی شما نیستند.

نه تنها دیگران بلکه خودمان را نفرین می­ کنیم. ما همچنان به آنچه در گذشته انجام داده ایم فکر می­ کنیم. ما همچنان نگران این هستیم که در آینده چه کنیم.

به عبارت ساده اینكه ما واقعاً از آنچه در حال حاضر خوب است لذت نمی ­بریم. ما اجازه می­ دهیم که در طول روز چیزهای خیلی کمی شادی ما را سرقت کنند.

در اینجا، 9 مورد که شادی شما را سرقت می­ کند و نحوه جلوگیری از آنها آورده شده است:

 

1.خود را با دیگران مقایسه نکنید:

 

از کودکی شروع به مقایسه چیزهایی می­ کنیم که داریم یا نداریم. ما آن را با برادر، خواهر و دوستان خود مقایسه می­ کنیم. این نکته ای است که ما اعتقاد داریم که وقتی بیشتر از آنچه دیگران دارند داشته باشیم، خوشحال خواهیم شد.

حتی گاهی اوقات، ما خوشحال می­ شویم زیرا دیگران دچار درد هستند. از این طریق می­ بینید که خوشبختی شما کاملاً به دیگران بستگی دارد. از مقایسه کردن دست بردارید. خوشحال باشید چون چیزی بدست آورده اید. نه به این دلیل که چیزی به دست آورده اید، بهتر از دیگران است.

کریگ شفر می­ گوید: «شما نمی توانید یک سیب را با یک پرتقال مقایسه کنید. این باعث می­شود بسیاری از مسائل مربوط به عزت نفس ایجاد شود.»

 

2. بیش از حد راجع به اشتباهات گذشته خود عذاب وجدان نداشته باشید:

 

آیا از اشتباهات گذشته خود ناراحت هستید. اغلب ما انرژی زیادی را صرف گذشته می­ کنیم. شما خواهید گفت که فراموش کردن آن چیزها آسان نیست. به یاد داشته باشید، دشوار است: اما به هر حال این یک انتخاب است.

ما می­ توانیم افکار خود را انتخاب کنیم. به خود بگویید که آیا ارزش آن را دارد که در مورد آن اشتباه فکر کنم. فکر کردن آن را برطرف خواهد کرد یا نه؟ نه این مکان پذیر نیست. هر اتفاقی که افتاده است به شما درس داده است. برای این یادگیری خوشحال باشید و پیش بروید.

آندره مائوروسی می‌ گوید : «اولین دستورالعمل خوشبختی این است: از تفکر بیش از حد راجع به گذشته خودداری کنید. »

 

3. شخصی قضاوت نکنید:

 

آنها می­ گویند اولین بیان آخرین بیان است. شخصی برای مصاحبه یا جلسه کاری می‌آید، می­ تواند آدم خوبی باشد. با این حال، وقتی نوبت به انتخاب دوستانتان می­ رسد، وقت خود بهتر اختصاص می‌‌ دهید.

از نظر ظاهری و لباس ها افراد را قضاوت نکنید. همیشه نمی توانید یک کتاب را با جلد آن داوری کنید.

ملکه رانیا از اردن می‌ گوید: «ما نباید از طریق منشور کلیشه های خودمان در مورد مردم قضاوت کنیم.»

 

چگونه از 9 موردی که شادی شما را سرقت می کند ، دوری کنید

4. از دیگران زیاد انتظار نداشته باشید:

 

من کاری را برای دیگران انجام داده ام. بنابراین، او باید این کار را برای من نیز انجام دهد. «این چیست: یک رابطه یا تجارت؟ بگذارید آنها آزاد باشند تا آنچه را می­ خواهند انجام دهند. انتظار نداشته باشید که دیگران هر بار به روشی که می­ خواهید کاری ر انجام دهند. کمتر انتظار داشته باشید و صدمه نبینید.

لیان لا هاواس می‌ گوید: «من تأکید می کنم که هیچ وقت انتظار چیزی را ندارم، بنابراین همیشه به طرز چشمگیری از کارهایی که دیگران انجام می دهند تعجب می­کنم. »

 

5. شادی خود را به تعویق نیاندازید:

 

همه چیز را برای بعد بازنشستگی برنامه ریزی نکنید. امروز زمان زمان لذت بردن از زندگی است. خوب است که برای آینده برنامه ریزی کنیم اما نه به قیمت از دست دادن امروز. لحظاتی را برای جشن و شادی پیدا کنید. در بستر مرگ، شما به اندازه چیزهایی که بدست آوردید و آنچه از آن لذت برده اید خوشحال خواهید شد.

جیمز اوپنهایم می­ گوید: «نسان احمق به دنبال شادی از راه دور است، اما خردمند آن را زیر پاهای خود پرورش می­ دهد.»

 

چگونه از 9 موردی که شادی شما را سرقت می کند ، دوری کنید

6. کینه ای نباشید:

 

اشتباهات دیگران را برای مدت طولانی در ذهن خود نگه ندارید. این تنها به مرور زمان شادی شما را می­ خورد. فقط فراموش کنید و ببخشید. علاوه بر این ، به یاد داشته باشید که این برای او نیست بلکه برای شما بهتر است.

بودا می‌ گوید: «نگه داشتن کینه مانند این است که سم بنوشی و در انتظار مرگ فرد دیگری باشی.»

 

7. منتظر لحظه مناسب نباشید:

 

رویایی دارید؟ منتظر زمان و شرایط عالی نباشید. زمان کامل هرگز فرا نخواهد رسید. وقتی رسیدن به رویای خود را شروع کردید، از هر کاری که می­کنید لذت می­ برید. در غیر این صورت، بعدا پشیمان خواهید شد که چرا زودتر آن را آغاز نکرده اید.

«منتظر لحظه عالی نباش. لحظه ای را بگذران و آن را کامل کن. »

 

8. فراموش نکنید که بخاطر آنچه دارید سپاسگزار باشید:

 

فراموش نکنید که برای آنچه را دوست دارید شکر کنید. زیبایی های اطراف خود را قدردانی کنید. به خانواده خود بگویید که چقدر آنها را دوست دارید. قدردانی باعث افزایش ارزش افراد در زندگی ما می­ شود. دیگران را خوشحال می­ کند که این به نوبه خود شما را نیز خوشحال می­ کند.

ولز آینی کی‌ گوید: «برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید. »

 

9. در مورد چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند نگران نباشید:

 

آیا فکر می­ کنید چیزهای بدی در جهان اتفاق می­افتد؟ آیا نگران کارهایی هستید که نمی ­توانید انجام دهید. نگرانی چیزی را حل نمی­ کند. چیزهایی را که شما نمی­توانید کنترل کنید بپذیرید و روی بخشی که می­ توانید کنترل کنید متمرکز شوید.

هر کس نقش خود را در اینجا بازی می­ کند. خدا برای همه برنامه ریزی بهتری دارد. شما فقط روی نقش خود تمرکز کنید. نقش خود را خوب بازی کنید و خوشحال باشید. سعی نکنید همه چیز در زندگی خود را کنترل کنید. این، شادی شما را از بین می­برد. مثل آب انعطاف پذیر باشید و اینگونه همواره خوشحال خواهید بود.

رینیلد نیبر می‌ گوید : «خداوند به من آرامش بخشید تا چیزهایی را که نمی­ توانم تغییر دهم را کنار بگذارم، برای تغییر چیزهایی که می­ توانم شجاعت داشته باشم  و برای فهمیدن تفاوت خردمندانه رفتار کنم. »

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .visionshine می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنی

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
شادی
مسرت
خوشحالی
زندگی شاد
اشتباهات گذشته

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط