در حال بارگذاری ...

چگونه مراقبت از پوست می­تواند برای کودک شما سودمند باشد

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/14
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 230

چگونه مراقبت پوست به پوست می­تواند برای کودک شما سودمند باشد

 

مزایایی که می­تواند در طول زندگی فرزند شما تاثیر بگذارد

 

شما ممکن است قبلاً با اصطلاح مراقبت های کانگورو یا مراقبت از پوست به پوست کودک خود آشنا شده باشید.

 اکنون، یک مطالعه در 2016 نشان داد که مزایای مهمتری برای مراقبت از پوست وجود دارد که می­تواند به کودک شما کمک کند، حتی خیلی دیرتر در طول زندگی.

چگونه پوست به پوست کار می­کند

 

مراقبت پوست به پوست در واقع روشی بسیار ساده برای پیوند با کودک شما و ارائه مزایای سلامتی برای وی است.
برای انجام مراقبت پوست به پوست، شما به سادگی کودک خود را روی سینه (پوست به پوست) قرار دهید.

ممکن است کودگتان در پوشک باشد و روی پوست لخت شما قرار بگیرد یا می­توانید پیراهن آنها را به سادگی باز کنید تا در تماس با شما قرار گیرد

مادر یا پدر یا سایر شرکاء و مراقبین می توانند پوست را به پوست خود انجام دهند و به ویژه برای نوزادان کم وزن و نارس در NICU بسیار مفید است. مراقبت کانگورو به تثبیت دمای نوزاد، تنفس و ضربان قلب نوزاد کمک می کند و نوزادان و امکاناتی را که بین مراقب و نوزاد به وجود می آورد آرام می کند. برای مادرانی که زایمان کرده اند  می تواند با تقویت تولید هورمون اکسی توسین به تقویت شیر ​​و حتی کاهش خونریزی کمک کند.

شما می توانید با کودک خود در خانه، در بیمارستان و هر زمان روز یا شب، پوست را به پوست خود انجام دهید ، به شرطی که هرگز کودک خود را روی سینه خود نخوابید.

مزایای زندگی کودک شما

اگرچه پزشکان همیشه می دانند که مراقبت از پوست به پوست مزایای بسیار خوبی را برای نوزادان و هم برای مراقبت کنندگان فراهم می کند  اما یک مطالعه نشان داده است که این مزایا حتی بیشتر از آنچه که قبلاً تصور می شد ماندگار است.

یک بررسی منتشر شده در کودکان  به کلیه تحقیقات موجود در مورد مراقبت از کانگورو پرداخت و در مورد برخی از راه هایی که مراقبت کانگورو دارای مزایای طولانی مدت است خصوصاً برای نوزادان نارس و کم وزن. برخی از مزایای آن شامل موارد زیر است:

• تثبیت وزن در نوزادانی که وزن کم وزن دارند

• میزان عفونت کمتر

• میزان مرگ و میر کمتر

• نرخ شیر مادر بیشتر است

• اتصال اتصالات

• باعث افزایش عرضه شیر می شود

• کاهش استرس در کودک

محققان پس از یافتن تمام این مزایای اولیه مراقبت از پوست به پوست، تمام نوزادان را در مطالعات اولیه مراقبت از کانگورو بررسی کردند تا ببینند اکنون آنها چگونه انجام می دهند. آنها امیدوار بودند كه با نگاهی به تفاوتهای بهداشتی در نوزادان  به آنها كمك كند تا ببینند آیا پوست به پوست فایده ای دارد كه به عنوان نوزادانی كه در ادامه به آنها كمك می كنند  ادامه می یابد.

اگرچه نتایج کاملاً واضح و مشخص نبودند  زیرا محققان توضیح دادند که جدا کردن مراقبت از کانگورو از کارهایی که والدین انجام داده اند دشوار است مثلاً ممکن است یک مادر هنگام تغذیه با شیر مادر، پوست را به پوست خود انجام دهد  یا مثلاً پدر می تواند پوست را انجام دهد آنها هنگام خواندن کتاب برای کودک خود  به پوست گفتند آنها برخی از پیشنهادات را پیدا کردند که مراقبت از پوست به پوست فوایدی برای خانواده ها دارد.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که بچه های گروه مراقبت های کانگورو میزان کمتری در غیبت مدرسه، یک محیط بهینه در منزل و همچنین کاهش بیش فعالی، پرخاشگری و بیرونی بودن کمتر دارند.

این مطالعه به چه معنی است

بنابراین این مطالعه دقیقاً برای شما چه معنایی دارد؟ اساساً این بدان معناست که پزشکان 100٪ مطمئن نیستند که دقیقاً چگونه مراقبت از پوست به پوست شما در تمام طول زندگی مفید خواهد بود اما شواهد نشان می دهد که مراقبت از پوست به پوست به عنوان یک کودک تأثیر مثبتی بر روی کودک شما خواهد گذاشت, حتی بعد از زندگی به خصوص اگر کودک شما زودرس متولد شود یا وزن کم داشته باشد، مراقبت از پوست به یک روش ساده برای کمک به آنها است. همه نوزادان می توانند از مراقبت از پوست به پوست بهره مند شوند و تحقیقات بیشتری انجام خواهد شد تا دقیقاً مشخص شود چگونه مراقبت از پوست به پوست بر زندگی شما تأثیر می گذارد.

چگونه مراقبت پوست به پوست می­تواند برای کودک شما سودمند باشد

منابع مقاله

Furman، L. Kangaroo مراقبت از مادر 20 سال بعد: اتصال نوزادان و خانواده ها. اطفال. 2016-3332

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت verywellfit می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
online coach
coach online
مراقبت از پوست
پوست
پوست کودک
مزایای سلامتی
مادران باردار
نوزاد
تثبیت وزن در نوزادان
کاهش استرس

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط