در حال بارگذاری ...

چگونه از تمرینات بدنسازی فاصله نگیریم؟

دسته بندی:
نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/28
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 177

چگونه از تمرینات بدنسازی فاصله نگیریم؟

 

بدنسازی منافع بسیار چشم گیری دارد، ولی حتی قهرمانان هم بعد از چند سال از حیطه ورزش خارج می‌شوند. آیا شما 20 سال بعد هنوز در باشگاه ورزشی هستید؟

احتمالاً بسیاری از شما که در حال خواندن این مطلب هستید، در سنین نوجوانی یا اوایل دهه سوم زندگیتان می‌باشید. الآن شما درباره بدنسازی خیلی هیجان زده هستید و می‌خواهید سریع تر بدنتان را متحول کنید. حتی نمی‌توانید تصور کنید که روزی ورزش را ترک کنید و پروفایل دنیای مجازیتان اثبات این گفته است.

این مسایل در نهایت برای شما هم اتفاق می‌افتد اما اگر اطلاعاتتان را افزایش دهید، می‌توانید در امان باشید.

 

آیا شما هنگام مواجه شدن با درد ورزش را ترک می‌کنید؟

 

اگر برای مدت طولانی و با کیفیت خوب ورزش کنید، حتی با وجود گرم کردن بدن و داشتن قدرت بدنی مناسب، باز هم شما آسیب می‌بینید. ممکن است دردی را در کمر، شانه یا زانوی خود حس کنید و این درد بیشتر از یک یا دو روز طول بکشد. ممکن است دچار پارگی عضلانی، پیچ خوردگی مفاصل یا درد مزمن در ستون فقرات، لگن، شانه، زانو یا آرنج، مانند گیدافتادگی مفاصل، آسیب بافت نرم، آرتریت یا سایر بیماری های التهابی شوید.

 

 

وقتی اهدافتان کمرنگ شوند، تمریناتتان را کنار می‌گذارید؟

 

صرف نظر از اینکه چقدر سخت تمرین کنید و چه خطراتی را به جان بخرید، تعداد کمی از شما می‌توانید شبیه افراد روی مجله ها باشید. حتی اگر همه چیز را درست انجام دهید، باز هم اهداف بزرگ شما غیر واقع بینانه و غیر قابل دسترس هستند.

همه ما این حقیقت را در نوجوانی زمانی که عاشق بدن سازی می‌شویم، انکار می‌کنیم و می‌خواهیم در مدت زمان کوتاهی شبیه اسطوره هایی مانند آرنولد باشیم. اما بسیاری از ما ها حتی تا بعد از 50 سالگی هم به هدفمان نرسیده ایم.

 

همه ما از ژنتیک خاصی برخورداریم. شکل گیری استخوان ها و وضعیت عضلانی در افراد مختلف یکسان نیستند. ما باید بتوانیم از چیزی که از والدینمان به ارث برده ایم بیشترین استفاده را بکنیم ولی نمی‌توانیم ژنتیک را تغییر دهیم. ژنتیک تبدیل شدن به قهرمان تناسب اندام حتی در سطح محلی خیلی نادر است. برخلاف چیزی که تبلیغ کننده های مکمل های بدنسازی می‌خواهند شما باور کنید، فقط ورزشکاران با ژنتیک فوق العاده خاص می‌توانند شبیه قهرمانان شوند.

 

وقتی بدانید چیز زیادی به دست نمی‌آورید تمرین را کنار می‌گذارید؟

 

هر ورزشکار حرفه ای، دوران "ماه عسل" که تغییرات مشهود و اساسی بوده اند را به یاد می‌آورد. آن دوران فوق العاده و غیر قابل تکرار است.

بدون اینکه بحث را خیلی علمی کنیم، باید بگوییم که تمرینات ورزشی بدنسازی یک شوک به سیستم بدن شما وارد می‌کند و بدنتان مجبور است به این فشار جدید خودش را تطبیق دهد. بنابراین به عضلات سیگنال می دهد که بزرگتر و قوی تر شوند. دیر یا زود , شش ماه تا دو سال بعد, بدنتان به تمرینات عادت می کند و پیشرفتتان بسیار کند می شود.

 

وقتی هیچ کس به شما توجه نمی‌کند ورزشتان را کنار می‌گذارید؟

 

الان اگر شما هر روز به باشگاه ورزشی بروید و کثیف و بدبو به خانه برگردید، کسی از شما چشم برنمی دارد اما 10 سال دیگر چطور؟ بعضی مواقع افرادی روحیه شما را تضعیف می کنند و یا حتی شما را برای داشتن چنین اهدافی مسخره می کنند. آنها شما را تحقیر می کنند و می‌گویند چقدر خودپرست هستید که آنقدر زمان و تلاش را صرف ساختن بدنتان می‌کنید. آنها هیچ ارزشی برای سخت کوشی شما قایل نیستند و می‌گویند نتایج شما فقط به خاطر مکمل ها و داروها هستند حتی اگر شما هیچ وقت آنها را لمس هم نکرده باشید. مردم به شما خواهند گفت که برادرزاده دوست عموی آنها از شما 10 برابر بزرگتر و قوی تر است. به شما می گویند که چقدر داشتن عضلات بزرگ برای سلامتی زیان بار است هرچند که خودشان سیگار می کشند، اضافه وزن دارند.

 

 

وقتی مسایل جدی در زندگی اتفاق بیافتد شما ورزشتان را ترک می‌کنید؟

 

الان خیلی ساده است که بگویید ورزش زندگی من است. اما روزی زندگی واقعی خودش را به شما نشان خواهد داد. شاید مجبور شوید شش ساعت یا بیشتر در هفته کار کنید تا خرج خانواده تان را بدهید. شاید به خاطر کار، درس یا وظایف والدین بودن، 5 ساعت در شب بخوابید. شاید 8 ساعت در روز کار کنید و 3 ساعت را در راه کار بگذرانید. پیدا کردن زمانی برای ورزش و تغذیه مناسب بسیار دشوار خواهد بود. شاید حتی مجبور باشید از یک کودک ناتوان، والدین سالخورده یا همسر مریض مراقبت کنید.

به تمامی این دلایل بیشتر افراد ورزش را ترک می کنند. چگونه دوام بیاورید؟ حقیقت این است که بدنسازی فقط مربوط به نتایج آن نیست. فقط مربوط به عضله نیست. بدنسازی یک عادت است که به بقیه زندگی شما ساختار و نظم می دهد. به شما اعتماد به نفس می دهد. به شما یاد می دهد چطور اهدافتان را تعیین کنید و با سخت کوشی به آنها برسید. بدنسازی استرس شما را کاهش داده و شما را در مواجهه با شرایط سخت، قوی تر می کند. فرقی نمی کند شما چه کسی هستید، بدنسازی سفری فوق العاده برای خودشناسی و تغییرات شخصی است.

 

سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
تمرین بدنسازی
بدنسازی
ورزش
تمرین ورزشی
احساس درد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط