در حال بارگذاری ...

چقدر زمان استراحت را هدر می دهیم

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/23
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 199

چقدر زمان استراحت را هدر می دهیم

بعد از برنامه روزانه، اغلب جلوی تلویزیون می­نشینیم یا روی تخت دراز می­کشیم و استراحت می­کنیم. اینگونه است که ما ساعتها بدون انجام کاری مثمر ثمر صرف کردیم. درست است که مدتی استراحت کنید اما سوال این است که چقدر است.

گاهی اوقات تنبل می­شویم و وقت زیادی را صرف انجام هیچ کاری نمی­کنیم. همانطور که بروس لی گفت: «اگر زندگی را دوست دارید، وقت خود را هدر ندهید، زیرا زندگی از زمان ساخته شده است. »

 

آیا واقعاً به استراحت احتیاج داریم؟

 

منظورم این است که مانند 20 یا 50 سال پیش نیست، جایی که بیشتر کارهای روزمره شامل تلاش جسمی بود. در گذشته بیشتر مردم کل روز را صرف انجام کارهای زیادی توسط بدن خود به جای ماشین می­کردند.

آیا شما تمام روز انرژی بدنی را صرف می­کنید؟ اگر بله، باید به دنبال استراحت جسمی باشید. اگر تمام روز را در یک صندلی راحت بنشینید که کارهای کاغذی و رایانه ای خود را انجام می­دهد، بدن شما در حال حاضر در راحتی جسمی است.

امروزه بیشتر ما در مقابل رایانه یا دستگاه خودکار می­نشینیم و از قدرت ذهن خود استفاده می­کنیم و نه قدرت بدنی. ما از نظر جسمی خیلی فعال نیستیم. پس هدف استراحت شما چیست، استراحت درست چیست؟ شما در حال حاضر یک پنجره بزرگ به عنوان زمان خواب برای آن دارید. بنابراین، از ساعات کاری پس از کار خود استفاده کنید تا کاری مثمر ثمر انجام دهید.

«کاری که امروز می­کنید می­تواند همه فرداهای شما را بهبود ببخشد.» رالف مارستون

چرا تعطیلات خود را صرف استراحت کردن نکنیم:

در حالی که من در مورد استراحت صحبت می­کنم، منظورم این بود که در خانه بیکار نشسته یا دراز بکشم یا تمام وقت تلویزیون یا اخبار را تماشا کنم. اگر سفری به سراسر کشور داشته باشید یا برای تفریح ​​سرگرم شوید، هیچ مشکلی نیست.

با این حال، اگر در طول تعطیلات در خانه هستید، فرصت استفاده از آن را بگیرید. لحظه ای که می­گذرد هرگز بر نمی­گردد. برای زندگی خود کاری ارزشمند انجام دهید.

« بهترین خو  را برای انجام کار بذار. چون اون شخص خودتی که ازش استفاده می­کنی.» رالف والدو امرسون.

ما باید از زندگی خود لذت ببریم یا زندگی خود را بهتر کنیم.

 

چرا سیاستمداران / بازیگران / تاجر استراحت نمی­کنند؟

 

می­دانید که آنها کارهای بیشتری از شما انجام می­دهند. آنها سزاوار استراحت بیشتر از شما هستند. البته، آنها راحتی بیشتری در زندگی دارند. هنوز هم اکثر آنها حتی 7 ساعت در روز نمی­خوابند.

چه چیزی آنها را به ادامه، تشویق می­کند: آنها آنچه را که انجام می­دهند دوست دارند. آنها رویاهای خود را دنبال می­کنند. آنها شب و روز کار می­کنند تا در هر کاری که می­کنند بهترین نتیجه را کسب کنند. اگر همین اشتیاق را برای رویاها و زندگی خود نگه دارید، هرگز ترجیح نخواهید داد که استراحت کنید در حالی که کاری مهم دارید.

 

چرا، همیشه احساس خستگی می­کنیم؟

 

دلایل بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال، اغلب ما شغل خود را از نظر پول به جای لذت بردن به خطر می­اندازیم.

ما غالباً شغلی را می­بینیم که در آن رشد اقتصادی وجود داشته باشد. سپس ما تمام روز کار می­کنیم حتی اگر آن را دوست نداریم. از آنجا که از انجام این کار لذت نمی­برید، احساس خستگی می­کنید و ذهن خود را مجبور به انجام کارهایی می­کنید که حتی شما آن را دوست ندارید.

وقتی کارهایی را انجام می­دهیم که دوست ندارید، تمایل به تنبلی کردن روی آن داریم. شما خواهید گفت که ذهن شما کار نمی­کند. زود احساس خستگی می­کنید و بعد استراحت می­خواهید.

یک چیز به من بگوئید، اگر تمام روز را با دوست خود یک بازی را انجام دهید، احساس خستگی می­کنید؟ نه. شما می­خواهید یک دور دیگر بازی کنید. از آنجا که به نظر شما جالب است. کار و زندگی خود را جالب کنید و دیگر نیازی به استراحت نخواهید داشت.

 

چقدر زمان استراحت را هدر می دهیم

استراحت درست است اما چقدر؟

 

برای یک بار، فرض کنید که شما کارهای حسابداری / کاغذی و اداری زیادی انجام داده اید. احساس می­کنید ذهنتان سنگین می­شود و به استراحت احتیاج دارید. حالا به من بگویید که چقدر استراحت شما را با انرژی می­کند، پر خواهد کرد.

آیا کار یک ساعته است؟ غالباً می­بینیم که وقتی از خواب بیدار می­شویم، نمی­خواهیم بلند شویم. ما می­خواهیم نیم ساعت دیگر بنشینیم یا دراز بکشیم. مهم نیست که چقدر استراحت کنیم، نمی­خواهیم کارهای بیشتری انجام دهیم. چرا؟ زیرا این استراحت هرگز کاری را نمی­کند. شما در حال تلاش برای استراحت دادن به ذهن خود هستید اما از وقایع گذشته یا چالش های آینده نگران می­شوید.

برای یک ذهن، 5 دقیقه نشستن در سکوت کافی است اما اگر به درستی انجام شود، استراحت کنید. با این حال­، ما امروز غالباً دچار افکار منفی هستیم که هیچگاه آرامش خود را حفظ نمی­کند. یکی از بهترین راه های آرام کردن ذهن شما مدیتیشن است.

به کجای زندگی می­روید؟

 

ما اغلب سالهای زیادی را برای گذراندن تحصیلات و مدرک صرف کردیم، اما هرگز وقت خود را صرف مطالعه زندگی نکردیم. چقدر وقت خود را برای فکر کردن در مورد خودتان اختصاص داده­اید؟ چقدر از مسیر زندگی خود آگاه هستید. آیا به روش صحیح پیش می­رود؟

«آموزش رسمی شما را به شخص ایده­آل زندگی تبدیل می کند. خودآموزی به شما ثروت می­بخشد. » جیم رون

اگر احساس می­کنید اهداف و رویاهای زندگی خود را دنبال می­کنید، تنبلی و خستگی جایی در زندگی شما ندارد. با این حال، اگر در جایی در زندگی شخصی، شغلی یا روابط خود گیر کرده باشید، همیشه احساس خواهید کرد که چیزی را در زندگی از دست داده اید.

 

به جای استراحت چه کاری انجام دهیم:

 

در آینده نباید از هیچ کاری پشیمان شویم. زمان استراحت خود را صرف کار کردن بر روی خود کنید.

اگر در رابطه با، شغل روابط شخصی و رویاهای خود در هر زمینه ای از زندگی خود یک قدم مثبت برداشته اید، باور کنید که دیگر نیازی به استراحت نخواهید داشت. بنابراین، استراحت نکنید، تلاش خود را ادامه دهید.

«مهم نیست که شما چه کسی هستید، مهم نیست که شما چه کاری انجام داده اید ، مهم نیست که از کجا آمده اید ، همیشه می توانید تغییر کنید و به نسخه ای بهتر از خود تبدیل شوید. » مادونا

 

ما چگونه وقت خود را تلف می­کنیم:

 

بگذارید فرض کنیم 2-3 ساعت بعد از کار وقت دارید. مدتی را صرف تماشای تلویزیون / فیلم / سرگرمی خواهید کرد. برخی از آن زمان، شما در سایت های اجتماعی با دوستان خود صحبت خواهید کرد یا با همسر و اعضای خانواده خود وارد بحث می­شوید. حالا نیم ساعت به شام ​​مانده است. شما فکر خواهید کرد که این باید زمان استراحت باشد.

حالا به من بگوئید، آن صحبت ها و یا سرگرمی ها چه بوده است؟ سرگرمی شما قبلاً ذهن شما را آرام کرده است و دیگر نیازی به استراحت ندارید.

اگر هنوز هم می­خواهید، به مدت 5 دقیقه در سکوت بنشینید یا با خودتان صحبت کنید. سپس از خواب بلند شوید و از آن نیم ساعت مانده برای هدایت زندگی استفاده کنید. ببینید زندگی شما چگونه ادامه می­یابد و کدام یک از روش ها برای تلاش شما به بهترین وجه خود را نشان می­دهد.

«همیشه آرزو کنید و سپس عمل کنید بالاتر از آنچه می­دانید می­توانید انجام دهید. زحمت نکشید که بهتر از معاصران یا پیشینیان باشید. سعی کن که بهتر از آنچه که هستید باشیی.» ویلیام فاکنر

 

همانطور که قبلاً گفتم، اگر حتی یک قدم مثبت ( و کوچک) بردارید، احساس امیدواری و نشاط

هیچکس بی عیب نیست. این درست است که از دیگران که در بعضی موارد خوب هستند یاد بگیریم. کتابها، افراد و منابع دیگر را که می­توانید یاد بگیرید کشف کنید. به پیشرفت خود ادامه دهید، زندگی زیبا خواهد بود.

«زندگی بسیار طولانی و زیباست. و این فرصت خوبی است که همه ما در آن حضور داریم، اگر از آن مراقبت کنیم. » آلیس واکر

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .visionshineمی باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
zibandam
زمان استراحت
استراحت
خواب
خوب خوابیدن
ارامش
اوقات فراغت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط