در حال بارگذاری ...

مدت استراحت در بدنسازی چه مقدار باید باشد

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/06
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 129

 

زمان با ارزش‌ترین چیزی است که در اختیار هر شخصی قرار می‌‍گیرد. درواقع این موردی است که نمی‌‍توانید دوباره بخرید یا وقتی گذشت، آن را برگردانید. به هر کاری که انجام می‌دهید اهمیت بدهید و کاری را انجام بدهید که ارزش صرف زمان را داشته باشد, مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک باشد. آیا به همین دلیل است که مدام احساس می‌کنیم تحت فشار هستیم؟ چرا همیشه با تلفن‌های همراه یا ساعت‌های اطرافمان، زمان را پیگیری می‌کنیم؟ ما متوجه شده‌ایم که بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‌دهند زیرا آنها همیشه در عجله هستند و در امر پیگیری زمان تمرین بسیار تنبل بوده یا فواید آن را نمی‌فهمند. بنابراین به ما اعتماد کنید، ما باعث این خواهیم شدکه شما دوباره به فکر خرید یک ساعت مچی افتاده و مدام در حال پیگیری زمان خود باشید.

 

چقدر باید استراحت کرد؟

مدت استراحت در بدنسازی چه مقدار باید باشد

 

کالج پزشکی ورزشی آمریکا ( ACSM  توصیه می‌کند که دوره‌های استراحت برای تمرینات بهتر است در حدود 2 الی 3 دقیقه برای تمرینات چند مفصلی ( به عنوان مثال، اسکوات، ددلیفت، پرس سینه ) و 1 الی 2 دقیقه برای تمرینات تک مفصلی باشد. که این تمرینات ( به عنوان مثال،leg extensions ، bicep curls ). یک مطالعه در سال 2007، تأثیر فاصله‌های مختلف استراحت در تمرینات چند مفصلی و تک مفصلی را نشان داد. در این مطالعه، قدرت و شایسته‌سازی مطبوع، توسط برت کنتراس (Bret Contreras) و کریس بردسلی (Chris Beardsley)  بررسی شد. آنها نکات کلیدی زیر را بیان کردند:

 

هنگامی‌که افراد ورزشکار تمرینات نیمکت پرس‌سینه چند مفصلی و تمرینات مخصوص پا را با دستگاه انجام دادند، می‌توانند زمان استراحت کوتاهشان ( 3 الی 1 دقیقه ) را تعیین کرده و برای استراحت طولانی از زمان تکرار طولانی‌تر ( 3 دقیقه ) بهره بردند و در این شرایط دیده شد که، تعداد تکرارها کاهش می‌یابد.

کاهش تعداد تکرارها کمتر از دوره‌های استراحت طولانی‌تر است، صرف نظر از این که این تمرین یک تمرین حرکتی تک مفصل باشد یا یک تمرین چند مفصل.

 

دقیقا چه مدت باید استراحت کرد؟

مدت استراحت در بدنسازی چه مقدار باید باشد

 

ما می‌دانیم که بسیاری از شما به دنبال یک جواب سیاه و سفید در مورد زمان استراحت بهینه برای رسیدن به بهترین نتیجه هستید. صادقانه بگویم, هیچ‌کس زمان استراحت دقیقی برای دستیابی به نتایج بهینه ندارد. شما باید ببینید بدن شما چگونه با دوره‌های مختلف استراحت سازگار می‌شود. شما باید با تمام سیستم‌های انرژی‌ای که بدن شما هنگام آموزش از آن استفاده می‌کند، آشنا شده و آنها را مورد استفاده‌ی مفید قرار داده و آن‌را روی خودتان امتحان کنید. شما باید تست کنید که چقدر طول می‌کشد تا از نظر ذهنی و جسمی برای مجموعه بعدی آماده شوید. شما باید در مورد اهداف خود همان‌طور که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم متمرکز و پیگیر باشید. سعی کنید برخی از طول دوره‌های استراحت را از توصیه‌های فوق به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و آنها را دنبال کنید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
مدت استراحت در بدنسازی چه مقدار باید باشد
استراحت در بدنسازی
بدنسازی
تمرین بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط