در حال بارگذاری ...

چگونه با موفقیت، عادت های جدیدی برای خود بسازیم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/05
مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه
تعداد بازدید : 155

 

چگونه با موفقیت، عادت های جدیدی برای خود بسازیم؟

این آغاز سال است. همه در مورد تغییر ها صحبت می کنند. ما اغلب تصمیم می گیریم عادت های بدی را که باعث کاهش کیفیت زندگی ما می شود، کنار بگذاریم. علاوه بر این، ما می خواهیم عادات جدیدی شکل دهیم که می تواند ما را به سمت زندگی بهتر سوق دهد.

 

اهمیت ایجاد عادت های جدید:

 

تشکیل یک عادت جدید همیشه شروع جدیدی برای بهبود خود است. هرچه بیشتر تجربه کنید، زندگی شما بهتر خواهد شد. با این حال، بیشتر عادات جدید ما فقط چند روز یا چند هفته ادامه دارد. این مسخره است اما بعضی اوقات ما حتی شروع به تغیر خود نمی کنیم.

«ارزش خالص شما معمولاً زمانی تعین می شود که شروع به کم کردن عادت های بد کردید و چیز های خوب از شما باقی مانده است ». بنیامین فرانکلین

خوب است که دوباره امتحان کنید و هرگز به دلیل عدم موفقیت چیزی را ترک نکنید. ما باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم و دفعه بعد این کار را بهتر انجام دهیم.

هر بار که یک عادت جدید را ایجاد می کنید، به خود یک هدف را یادآوری می کنید. شما بدون داشتن این اهداف نمی توانید پیشرفت کنید. بنابراین، همیشه در تلاش برای داشتن یک نفس بهتر باشید. اگر سعی کنید خودتان را بهتر کنید، دنیای اطراف شما به طور خودکار بهتر ظاهر می شود.

 

چرا عادات ناکام می ماند:

 

من هر سال تغییر های سال نو تنظیم می کنم و تصمیم می گیرم عادت های جدیدی را شکل دهم. بعضی اوقات در بعضی از موارد شکست می خورم  و البته در بعضی از آن ها موفق می شوم. اگر آن قطعنامه های شکست خورده و موفق را با هم مقایسه کنم، می توانم تفاوت را ببینم.

موفقیت در درجه اول به خواسته ها و علاقه های شما مرتبط است. اگر واقعاً می خواهید کاری انجام دهید و این شما را خوشحال کند، به هر قیمتی آن را انجام خواهید داد.

ایجاد یک عادت جدید نیز نیاز به تلاش مداوم دارد. اغلب ما انتظار نتیجه فوری را داریم. وقتی این نتیجه را نمی گیریم، اشتیاق خود را از دست می دهیم و در این صورت ما تمایل به تعویق انداختن داریم. ما بهانه می گیریم  بهانه هایی مانند وقت کافی نداشتن.

مهم است که در هنگام ایجاد یک عادت جدید، آینده نگری داشته باشید. ممکن است زمان زیادی به طول انجامد اما نتیجه می تواند بقیه زندگی شما را تغییر دهد. شما باید برای تلاش اضافی آماده شوید تا نتیجه خوشایندی را در زندگی بدست آورید.

«عادت های خوب ایجاد شده در دوران جوانی هرکس تفاوت دارد ». ارسطو

 

چگونه با موفقیت، عادت های جدیدی برای خود بسازیم؟

چگونه با موفقیت، عادت جدیدی ایجاد کنیم:

 

تفکر و باور ما تأثیر زیادی در موفقیت شکل گیری یک عادت جدید دارد. ممکن است در انجام بعضی از آنها شک داشته باشی، ک خصوصا اگر در گذشته برای انجام یک عادت جدید شکست خورده باشید.

پس از نهایی کردن لیست تغییر های سال نو یا هر عادتی، چند دقیقه ساکت بنشینید. سپس، اگر عقلانی فکر کنید، متوجه خواهید شد که در کدام یک از آنها موفق خواهید شد.

بنابراین، قبل از ادامه زندگیی به همان روند سال گذشته، به دو موضوع فکر کنید. ابتدا بررسی کنید که چرا می خواهید این کار را انجام دهید و بعد ببینید، این بار برای موفقیت در چه کارهایی باید تفاوت ایجاد کنید.

«افراد موفق کسانی هستند که عادات موفقی دارند ». برایان تریسی

 

در اینجا نکاتی وجود دارد که به ما کمک می کند با موفقیت عادت جدیدی را شکل دهیم:

 

  1. فقط اگر می خواهید، آن را انجام دهید: انگیزه واقعی و ماندگار از درون ایجاد می شود. فرض کنید از کسی تحت تأثیر قرار گرفته اید و تصمیم گرفتید امسال مشابه او زندگی کنید. این می تواند انگیزه ای باشد که سریع یافت می شود و آسان از بین می رود. بررسی کنید که آیا واقعاً می خواهید این کار را برای خودتان انجام دهید یا می خواهید به دنیا نشان دهید. اگر به تقویت های بیرونی توجه بیشتری نسبت به تقویت های درونی داشته باشید، عادت شما ماندگار نخواهد شد.
  2. 2. اعتقاد داشته باشید که می توانید این کار را انجام دهید: اگر کاری را با شک و تردید شروع کرده اید، منجر به شکست شما خواهد شد. ابتدا دلایل کافی را برای خود توضیح دهید که چرا می خواهید و می توانید این کار را انجام دهید، سپس آن را شروع کنید. اشتیاق شما برای موفقیت باید بالاتر از ترس از شکست باشد. به خودتان ایمان داشته باشید و اینگونه شما در نیمه راه هستید.
  3. مسئولیت شکست را بر عهده بگیرید: ما اغلب چیزهای جدیدی را که توسط کسی معروف یا استاد گفته شده است، امتحان می کنیم. بعضی اوقات، ما این کار را می کنیم زیرا در کتاب ذکر شده است. اگر موفق شویم، به خودمان اعتبار می دهیم و در عوض معتقدیم که اگر ما شکست بخوریم، این شکست آنهاست. مسئولیت شکست خود را حتی در صورتی که برای شما منفعتی ندارد، بر عهده بگیرید. می دانید بسیاری هستند که با استفاده از فرمول های مشابه موفق شدند. هنگامی که این موضوع را درک کردید، تمام تلاش خود را خواهید کرد و مطمئنا نتایج خیره کننده ای حاصل می شود.
  4. هرگز از وسط راه خارج نشوید: من همیشه تجربه کرده ام که وقتی می خواهید کاری را شروع کنید، شرایط ناشناخته و نامشخص برای جلوگیری از ادامه دادن شما پیش می آید. از طرف دیگر، هنگامی که شما عادت های جدید خود را به خوبی پیش می برید، کاری پیش می آید که این الگو را بشکند و مانع شما شود. به یاد آورید:

«برندگان هرگز کنار نمی روند و کناره گیر ها هرگز برنده نمی شوند ». وینس لومباردی

اگر در چند روز نتوانستید این کار را انجام دهید، اشکالی ندارد. اما هرگز اجازه ندهید که این حواس پرتی یا شکاف بهانه ای شود تا شما را در وسط سفر متوقف کند. هر طور شده ادامه دهید.

  1. صبر داشته باشید: بیشتر اوقات تأثیر عادتهای ما فوری نیست. به عنوان مثال، شما عصبانی شده اید اما به نظر نمی رسد تأثیر زیادی در روابط شما بگذارد. ممکن است شما مهارت جدیدی را یاد گرفته باشید، اما هنوز قادر به استفاده از آن نیستید. تلاش شما باعث تغییر در زمان مناسب خواهد شد. همانطور که پائولو کوئلیو گف:، «هیچ چیز در جهان هرگز کاملاً اشتباه نیست. حتی یک متوقف شدن ساعت نیز دو بار در روز عادی است ».

امروز، ما بسیار به خانواده خود اهمیت می دهیم. ما برای حرفه خود سخت تلاش می کنیم. ما تلاش می کنیم تا خود را از نظر مالی قوی کنیم. با این حال، فراموش می کنیم که از خود درونی‌مان مراقبت کنیم. ما هر روز به دلیل عادت های بدمان در درد زندگی می کنیم. آیا شما آماده تغییر هستید؟

بگذارید به خودمان قول بدهیم که امسال روی خودمان کار خواهیم کرد. بررسی کنید چه عادت هایی با خوشبختی شما مغایرت دارد. از بدن و ذهن خود مراقبت کنید و زندگی سالم، صلح آمیز و شاد داشته باشید.

«عدم مدیریت وقت و بهانه گیری دو عادت بد است. با ادعای اینکه وقت ندارید، هر دوی آن را کنار هم قرار ندهید ». بو بنت

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .visionshine باشد

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
موفقیت
خودسازی
صبر
صبوری
اعتمادبه نفس
موفقیت فردی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط