در حال بارگذاری ...

چگونه با حساسیت های غذایی خود کنار بیایم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/29
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 151

چگونه با حساسیت های غذایی خود کنار بیایم؟

تجربه ناراحتی جسمی مانند درد، ناراحتی های معده، فشار سینوس و تحریکات پوستی می تواند احساس تنش در بدن را ایجاد کند. اگرچه بسیار دردناک است، اما این واکنش های نامطلوب اغلب دفاع طبیعی بدن ما در برابر اجسام خارجی یا موارد خطرناک است. این واکنش هایی که منجر به درد، بثورات یا فشار می شوند، در واقع با این خطر ها مبارزه می کنند و نشان می دهند که در بدن مشکلاتی وجود دارد. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

آیا این آلرژی، حساسیت یا عدم تحمل است؟

 

شما می توانید به هر غذایی حساسیت داشته باشید اما برخی از حساسیت های رایج مربوط به بادام زمینی، ذرت، گندم، لبنیات، شکر، گوشت (به ویژه گوشت گاو )، سویا و مرکبات است. قبل از شروع به سوال اینکه آیا شما آلرژی دارید یا هزینه زیادی را صرف آزمایش آلرژی کنید، آزمایش جدیدترین رژیم غذایی ضد آلرژی یا قطع گروه های غذایی خاص را انجام دهید، این را در نظر بگیرید: بین حساسیت و عدم تحمل تفاوت وجود دارد. ممکن است واکنش از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. چنین علائم کوچک اب زیر کاه، پنهان و آزار دهنده

آلرژی واقعی غذایی فقط 1 تا 5 درصد از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد که بیشترین مقصر آن بادام زمینی، ماهی، صدف، شیر و تخم مرغ است. علائم به سرعت پس از مواجهه آشکار می شوند، می توانند باعث آنافیلاکسی شوند که یک واکنش آلرژیک شدید و بالقوه تهدید کننده زندگی است. برخی از علائم خطرناک شامل کهیر، استفراغ، تورم لب ها، زبان یا گلو و مشکل تنفس است. اگر غذایی می خورید که باعث تورم دهان (یا زبان) شما می شود یا تنفس را دشوار می کند، لطفاً سریع کمک پزشکی بخواهید.

چگونه با حساسیت های غذایی خود کنار بیایم؟

حساسیت های غذایی در حدود 10-20 درصد از افراد جامعه دیده می شود و تمایل به واكنش تاخیری دارند و از چند ساعت تا چند روز پس از قرار گرفتن در معرض علائم آزار دهنده آنها ظاهر می شود. این امر ردیابی منبع غذایی متخلف را بسیار دشوار می کند. تقریباً هر غذایی می تواند باعث حساسیت شود اما گوشت گاو، مرکبات، لبنیات، تخم مرغ، ذرت، گوشت خوک و گندم 80 درصد تحریک ها را به خود اختصاص می دهد. عدم تحمل به این معنی است که شما آنزیم لازم برای تجزیه برخی کربوهیدرات ها در غذاها را ندارید، هرچه بیشتر بخورید، علائم بدتر می شوند. شایع ترین عدم تحمل گلوتن، لاکتوز و فروکتوز است که 25 درصد از آمریکایی ها را تحت تأثیر قرار می دهند.

 

پیچیده تر می شود:

 

شما می پرسید چگونه این مسئله حتی پیچیده تر می شود؟ حدود 50 درصد افرادی که حساسیت غذایی و عدم تحمل غذا دارند، خواهان غذاهایی هستند که واکنش ها را برانگیخته می کنند، به این معنی که شما بدنبال چیزی هستید که برای شما مضر است و حتی در بعضی موارد، خطرناک است. این به دلیل این واقعیت است که غذاهایی مانند گندم و لبنیات، مولکول های پروتئینی تولید می کنند که شباهت زیادی به اندورفین های طبیعی دارند، بنابراین قبل از اینکه با واکنش منفی به شما ضربه بزنند، حس خوبی را به شما منتقل می کنند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

  چگونه آلرژی ها، حساسیت ها و عدم تحمل ها را کشف کنیم؟

چگونه با حساسیت های غذایی خود کنار بیایم؟

ناامید شدن از اشتیاق و واکنش های بدن بسیار طبیعی است، اما شاید یک روش مفید تر برای تنظیم مجدد این واکنش ها دیدن این باشد که بدن شما با شما در حال برقراری ارتباط است. دانش را به عنوان قدرت بدست آورید، بنابراین اگر خستگی مداوم، درد عضلانی یا مفصلی، ناراحتی های معده، سردرد، نوسانات خلقی یا هوس شدید دارید، سعی کنید کشف کنید که کدام ماده غذایی مقصر است. علائم و مواردی را که می خورید پیگیری کنید، سپس مواد حساسیت زای رایج مانند ذرت، گندم، لبنیات، شکر، گوشت گاو، سویا و مرکبات را حداقل برای یک هفته از بین ببرید. هنگامی که این کار را انجام دادید، سپس به آرامی هر غذا را یکی یکی وارد کنید و با دقت به واکنش های بدن خود توجه کنید.

 برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت 8 fit می باشد

 

 

تگ ها

مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
حساسیت های غذایی
حساسیت فصلی
آلرژی
الرژی
الرژی فصلی
حساسیت
چگونه با حساسیت های غذایی خود کنار بیایم؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط