در حال بارگذاری ...

چگونه می توانیم دندان های سفیدی داشته باشیم؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/19
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 251

 

آیا دندان های روشن تر، سفیدتر می خواهید؟

آیا سفیدهای مرواریدی شما به دلیل لکه های خاکستری مایل به زرد یا زرد درخشندگی خود را از دست داده اند؟ دندان های لکه دار می توانند با افزایش سن ظاهر شوند، اما برخی از غذاهای رایج، نوشیدنی ها و حتی دهان شویه ها می توانند دندان ها را لکه دار کنند. روش های درمانی خودتان می توانند به سفید شدن دندان ها کمک کنند و اجتناب از موادی که باعث لک شدن دندان می شوند می تواند تغییر رنگ بیشتر را متوقف کند. برای ترمیم لبخند روشن از این اسرار برای سفیدتر شدن دندان ها استفاده کنید.

سفید کردن دندانها را خودتان انجام دهید

ممکن است خودتان بتوانید از لکه های سطحی خلاص شوید. تعدادی از محصولات سفید کننده دندان در خانه - کیت ها، نوارها، خمیر دندان ها و شستشوها - ممکن است لکه ها را روشن کند. حتی برخی از روش های درمانی قدیمی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در محصولات سفید کننده دندان موجود در قفسه های داروخانه ها از سفید کننده ملایم برای روشن شدن دندان های زرد استفاده می شود. در خمیردندان ها از مواد ساینده و مواد شیمیایی برای از بین بردن لکه های سطح استفاده می شود. برای لکه های عمیق، ممکن است به کمک دندانپزشک نیاز داشته باشید.

مقاله پیشنهادی:📝

 

کیت های سفید کننده دندان

یک کیت سفید کننده دندان خانگی حاوی کاربامید پراکسید است، سفید کننده ای که می تواند لکه های عمیق و سطحی را از بین ببرد و در واقع رنگ طبیعی دندان شما را تغییر می دهد. اگر دندان های آغشته به قهوه دارید، یک کیت سفید کننده دندان می تواند به شما کمک کند. با استفاده از برخی کیت ها، شما یک ژل مبتنی بر پراکسید (با یک برس کوچک) به سطح دندان های خود می زنید. در کیت های دیگر، ژل در یک سینی است که به دندان قالب می شود. سینی باید روزانه (به مدت 30 تا 45 دقیقه) به مدت یک هفته یا بیشتر استفاده شود.

 

نوارهای سفید کننده خانگی

نوارهای سفید کننده دندان به از بین بردن لکه های دندان کمک می کند. این نوارها بسیار نازک، کاملاً نامرئی هستند و با ژل سفید کننده پایه پروکسید پوشانده شده اند. شما آنها را چند دقیقه در روز و به مدت یک هفته یا بیشتر می پوشید. نتایج فقط در چند روز قابل مشاهده است و حداقل یک سال به طول می انجامد. نتایج حاصل از نوارها به اندازه کیت های سفید کننده چشمگیر نیستند، اما استفاده از این نوارها بسیار راحت است.

 

 

خمیر دندان و شستشوی دندان

چگونه می توان لکه های دندان را از بین برد؟ خمیر دندان، ژل و شستشوی بدون نسخه به از بین بردن برخی لکه های سطح کمک می کند. بسیاری از این محصولات حاوی ساینده های ملایم، مواد شیمیایی یا مواد صیقل دهنده هستند. برخلاف سفید کننده ها، آنها رنگ طبیعی دندان ها را تغییر نمی دهند.

 

 

درمان های خانگی دندان های سفیدتر

بعضی از افراد هنوز داروی قدیمی جوش شیرین و مسواک را ترجیح می دهند تا دندان های خانه را به آرامی سفید کنند. همچنین، برخی از غذاها مانند کرفس، سیب، گلابی و هویج بزاق زیادی را تحریک می کنند، که به شستن بقایای مواد غذایی در دندان کمک می کند. جویدن آدامس بدون قند یک عمل پاک کنندگی دندان است و همچنین باعث بزاق می شود. یک پاداش از آن بزاق: اسید را که باعث پوسیدگی دندان می شود خنثی می کند. با دندان، بزاق بیشتر در اطراف بهتر است.

مقاله پیشنهادی:📝

 

سفید کردن دندان و کار دندانپزشکی

اگر روکش دندان، اتصال، پرشدگی، تاج و پل دارید، با احتیاط به سفید شدن دندان نزدیک شوید. سفید کننده این دندانهای ساخته شده را سبک نخواهد کرد - به این معنی که آنها در میان دندانهای طبیعی تازه سفید شده شما برجسته می شوند. برای مطابقت با دندانهای سفیدتر، ممکن است لازم باشد کارهای جدید دندانپزشکی، از جمله روکش یا باندینگ را بررسی کنید.

 

 

جلوگیری از لکه های دندان

با افزایش سن، لایه خارجی مینای دندان از بین می رود. لایه زیرین، عاج نامیده می شود، زردتر است. به همین دلیل مهم است که سعی کنید از لک شدن دندان در وهله اول، به خصوص پس از سفید کردن، جلوگیری کنید. اگر از غذاها و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند مراقبت کنید، نتایج سفید شدن ممکن است تا یک سال طول بکشد. سفید شدن بیش از حد دندانها باعث می شود شفاف و آبی به نظر برسند، بنابراین می خواهید لبخند جدید خود را حفظ کنید.

 

 

برای سفید نگه داشتن دندان ها لا اقل سیگار نکشید!!

سیگار کشیدن نه تنها برای سلامتی شما مضر است، بلکه در مورد لک شدن دندان یکی از بدترین افراد است. تنباکو باعث ایجاد لکه های قهوه ای می شود که به شیارها و چاله های مینای دندان نفوذ می کند. از بین بردن لکه های تنباکو تنها با مسواک زدن دشوار است. هرچه بیشتر سیگار بکشید، لکه ها بیشتر محکم می شوند. سیگار کشیدن همچنین باعث بوی بد دهان و التهاب لثه (بیماری لثه) می شود و خطر ابتلا به بیشتر انواع سرطان را افزایش می دهد.

 

 

غذاهایی که باعث ایجاد لکه های دندان می شوند

دلیل دیگری نیز برای تماشای آنچه می خورید وجود دارد. برخی از غذاهای رایج می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. در اینجا یک راه آسان برای تشخیص اینکه آیا ممکن است غذایی مقصر باشد وجود دارد: دندانپزشکان می گویند، هر چیزی که می تواند یک تی شرت نخی سفید را لکه دار کند، می تواند دندان را لک کند. به عنوان مثال قهوه دندان ها را لکه دار می کند. دیگر مجرمان مهم، نوشیدنی هایی مانند چای، نوشابه های تیره و آب میوه هستند. این لکه های دندان به آرامی رشد می کنند و با افزایش سن بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

 

همانطور که می نوشید فکر کنید

ممکن است مملو از آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با بیماری باشد، اما یک لیوان شراب قرمز، آب قره قاط یا آب انگور نیز دندان ها را به راحتی لک می کند. این بدان معنا نیست که باید آنها را کنار بگذارید، اما به یاد داشته باشید که بعد از نوشیدن دهان خود را بشویید. اینها تنها غذاهایی نیستند که می توانند دندان هایشان را لکه دار کنند.

 

مقاله پیشنهادی:📝

 

غذاهای بیشتری که دندان ها را لکه دار می کنند

 

رنگ عمیق این میوه ها و سبزیجات، منگنه غذایی آنها است. اما بلوبری، توت سیاه و چغندر نیز رنگ خود را بر روی دندان ها باقی می گذارد. برای سلامتی خود غذا بخورید و از لکه های دندان جلوگیری کنید:

 

نوشیدنی های ورزشی روی دندان فشار می آورند؟

بر اساس یک مطالعه در دندانپزشکی عمومی، در حالی که تمام نوشیدنی های شیرین برای دندان ها مضر هستند، اما برخی از نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی ممکن است بدتر باشند . محققان دریافتند که این نوشیدنی ها - و همچنین لیموناد بطری - ممکن است مینای دندان را پس از استفاده طولانی مدت فرسایش دهد. نتیجه این کار دندانهای نازک، شفاف و تغییر رنگ است. برای جلوگیری از فرسایش دندان:

 

داروهایی که می توانند دندان ها را لکه دار کنند

آنتی بیوتیک تتراسایکلین باعث ایجاد دندان های سفید در کودکانی می شود که دندان های آنها هنوز در حال رشد هستند. دهانشویه های ضد باکتری حاوی کلرهگزیدین یا کلرید استیل پیریدینیم نیز می توانند دندان ها را لکه دار کنند. برخی از داروهای آنتی هیستامین، داروهای ضد روان پریشی و داروهای فشار خون باعث ایجاد لکه های دندان می شوند، مانند آهن و فلوراید اضافی. اگر سفید شدن کمکی نکرد، از دندانپزشک در مورد باندینگ دندان که در آن ماده ای به رنگ دندان روی دندان قرار می گیرد، س askال کنید.

تعمیر و نگهداری روزانه را فراموش نکنید

یک راهکار ساده می تواند به حفظ دندانهای سفید کمک کند: مسواک زدن. حداقل روزانه دو بار مسواک بزنید. حتی بهتر، بعد از هر وعده غذایی و میان وعده مسواک بزنید. مسواک زدن به جلوگیری از لکه ها و زردی دندان ها، به خصوص در خط لثه کمک می کند. هر دو مسواک برقی و صوتی ممکن است در از بین بردن لکه های پلاک و سطح دندان، از مسواک سنتی برتر باشند. همچنین نخ دندان و استفاده از دهان شویه ضد عفونی کننده را روزانه فراموش نکنید.

منبع:

منبع رسمی این مقاله وبسایت  webmd می باشد.

 

 

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
چگونه دندان های سفیدی داشته باشیم
برای سفید کردن دندان چه کنیم
چگونه دندان های تمیز و سفید داشته باشیم ؟
سفید کردن دندان ها؛ چگونه دندان هایی سفید داشته باشیم
چگونه دندان های شفاف و براقی داشته باشیم؟
راز سفیدی دندان
ایده برای سفیدی دندان
نکاتی برای سفیدی دندان
مربی آنلاین لاغری
ورزش زیبایی اندام
مربی آنلاین بدنسازی
وبسایت بدنسازی
دریافت برنامه تمرینی بدنسازی در منزل
چگونه بدون وسیله در منزل بدنسازی کنیم؟
بدنسازی بدون وسیله در منزل
دریافت برنامه تغذیه ورزشی
زیب اندام
zibandam
coachonline

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط