در حال بارگذاری ...

درمان گیاهی بی‌خوابی

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/03
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 924

 

بسیاری از افراد از اختلال بی‌خوابی رنج می‌برند و از قرص‌های خواب‌آور استفاده می‌کنند اما نیازی به این قرص‌ها نیست، این افراد می‌توانند با استفاده از داروهای گیاهی خواب‌آور مشکل بی‌خوابی را سریع درمان کنند. خوشبختانه راه‌های زیادی برای غلبه بر بی‌خوابی و عدم توانایی برای به خواب رفتن وجود دارد که یکی از بهترین آنها استفاده از مکمل‌های گیاهی یا حتی مصرف خود آن گیاه می‌باشد. این گیاهان معطر می‌توانند بعد از یک روز سخت کاری، به آرامش و استراحت شما کمک کنند.

 

رعایت رژیم غذایی:

درمان گیاهی بی‌خوابی

 

لیست غذاهای زیرا به منوی غذایی روزانه برای بهبود کیفیت خواب خود اضافه کنید.

 

·         کربوهیدرات‌های پیچیده

·         غذاهای غنی از منیزیوم

·         شیر گرم

·         ویتامین‌های  B

 

هم‌چنین اگر مواد غذایی و نوشیدنی‌های زیر را محدود کنید، نیز برای جلوگیری از بی‌خوابی موثر هستند.

 

·         کافئین

·         قند و شکر

·         چربی‌های فرآوری‌شده

·         نخوردن قند و شکر

 

قوی‌ترین داروهای گیاهی خواب‌آور:

درمان گیاهی بی‌خوابی

 

  • عناب: به اندازه یک مشت از عناب را درون دو تا سه فنجان آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه بنوشید. شما می‌توانید این ترکیب را سرد و یا داغ، به‌طور دلخواه مصرف کنید. میزان اضافی آن را می‌توانید درون یخچال نگهداری کنید و هر روز یک یا دو فنجان از این نوشیدنی را میل کنید.

 

  • دانه‌های زیره سبز: شما می‌توانید یک قاشق چای‌خوری پودر زیره سبز را با موز رسیده و له شده ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید یک قاشق چای‌خوری دانه زیره را به مدت 5 ثانیه در شعله کم بجوشانید و بعد یک فنجان آب به آن بیافزایید. این چای را هر شب پنج دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

 

  • بادرنجبویه: این گیاه نیز همانند سنب الطیب دارای اثرات آرام‌بخش است. این ماهیت آن، باعث می‌شود تا بر میزان و کیفیت خواب نیز تاثیر داشته باشد.

 

  • زعفران: اگر شما با مشکلات بی‌خوابی روبه‌رو هستید، می‌توانید از مکمل زعفران یا چای زعفرانی استفاده کنید، که به استراحت بدن‌تان کمک خواهد کرد و باعث می‌شود که دچار بی‌خوابی نشوید. یکی از بهترین روش‌های استفاده از این گیاه، این است که به مدت 2 دقیقه درون شیر گرم بجوشانید و و کمی از عسل درون آن بیفزایید و قبل از خواب بنوشید.

 

  • سیر: یک عدد زیر را خرد کنید و به یک فنجان شیر بیافزایید و سپس یک چهارم فنجان آب به این ترکیب اضافه کنید و آن را بجوشانید و سپس بنوشید. این درمان هر شب، چند دقیقه قبل از خواب تکرار کنید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
درمان گیاهی بی‌خوابی
درمان بی خوابی
دارو گیاهی
طب سنتی
بی خوابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط