در حال بارگذاری ...

خوشبختی را می توان حتی در تاریک ترین زمان ها یافت.

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/12
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 536

خوشبختی را می توان حتی در تاریک ترین زمان ها یافت.

«بالا» و «پایین» قسمت اساسی زندگی است و باید اتفاق بیفتد مانند روز و شب. ما در ذهن‌مان عمیقا اعتقاد داریم که فقط در صورتیکه همه چیز خوب باشد، می توانیم خوشحال باشیم. این درست نیست. شما صاحب کلید خوشبختی خود هستید و برای خوشحال بودن می توانید هر زمان این دکمه را فشار دهید.

در فیلم «هری پاتر و زندانی آزکابان »، آلبوس دامبلدور یکی از شخصیت های سریال، در مورد خوشبختی می گوید:

«اگر کسی فقط به یاد داشته باشد که چراغ را روشن کند، حتی در تاریک ترین زمان ها می تواند خوشبختی را پیدا کند .»

می توان گفت این یک خط نوشته ی (فیلمنامه) استیون کلوز  همه چیز را راجع به خوشبختی می گوید. اگر بخاطر بسپاریم که خوشبختی ما در اختیار خودمان است، می توانیم راهی برای خوشبختی پیدا کنیم. متأسفانه، بیشتر ما این اختیار را به افراد و شرایط داده ایم تا آن ها ما را خوشحال و ناراحت کنند.

 

هرگز یک روز را بدون خوشبختی هدر ندهید:

 

هر چند وقت یکبار که خود را در قسمت تاریک زندگی می بینید، آیا در آن زمان به خاطر دارید که چراغ را روشن کنید؟
زندگی روز به روز می گذرد و ما این روزها را می گذرانیم بدون اینکه واقعاً لذت ببریم. اکثر ما در واقع زندگی نمی کنیم بلکه فقط زندگی را می گذرانیم.

روزهای ماه گذشته خود را به یاد بیاورید. چقدر لذت بردید و به نظرتان چند لحظه خوشبختی وجود داشت؟
اگر قادر به یافتن تعداد کافی از این لحظه ها نیستید، بدانید که به اندازه کافی زندگی نمی کنید. روزهای خود را هدر ندهید، زندگی خود را هدر ندهید.

«شما هر لحظه را هدیه می گیرید. پس آن را صرف چیزهای مهم کنید. آن را با سکونت در چیزهای ناخوشایند خرج نکنید ». سلستین چوا

روزهای زیادی به امید فردایی بهتر هدر رفته است. بیایید یک روز دیگر را تلف نکنیم و یاد بگیریم در هر شرایطی شاد زندگی کنیم.

 

به مشکلات استراحت دهید:

 

زندگی ما مثل یک فست فود شده است، نسل ما همه چیز را سریع می خواهد. ما برای همه چیز به رفع سریع نیاز داریم. ما می خواهیم از طریق میانبرها خودمان را به مقصد برسانیم. اگر به آن نرسیدیم، به فال و سرنوشت خودمان نفرین می کنیم و سریع شروع به احساس درد، استرس یا تنهایی می کنیم.

فقط به این دلیل که یک چیز به درد شما نمی خورد، تمام وقت خود را صرف گریه در مورد آن نکنید. مدتی وقت بگذارید و روی چیزهای دیگر تمرکز کنید. اگر به نظر نمی رسد که بتوانید راه حلی پیدا کنید، کمی به آن فرصت دهید.

به عنوان مثال، اگر شغل مناسبی ندارید، خود را آماده کنید و برای آن تلاش کنید. اگر رابطه ای به درد شما نمی خورد، فقط کمی نگران آن باشید. اگر جلسه کاری شما مطابق انتظار پیش نرفت، بقیه روز خود را خراب نکنید و کمی استراحت کنید. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

 

فراموش نکنید که دکمه شادی خود را فشار دهید:

 

در هنگام استراحت، فراموش نکنید که دکمه شادی خود را فشار دهید. می تواند شکل متفاوتی از دکمه شادی برای همه وجود داشته باشد. مدتی موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و یا مدتی را پیاده روی کنید. رمان یا کتابی که وقت نکردید تا آن لحظه به دست بگیرید را بخوانید. به دنبال یک فیلم بروید یا ورزش مورد علاقه خود را انجام دهید.

«خوشبختی چیزی نیست که آماده شود. این از اعمال خود شما ناشی می شود ». دالایی لاما

وقتی کلید شادی خود را روشن می کنید، قدرت ذهن شما را تازه می کند و تقویت می کند، برای مقابله با شرایط احساس قدرت بیشتری خواهید کرد و درنتیجه مشکلات بزرگ در نظر شما اندک به شمار می آیند. شما می دانید که این فقط مسئله زمان است و همه چیز درست خواهد شد.

 

خوشبختی را می توان حتی در تاریک ترین زمان ها یافت.

از کجا می توان شادی را یافت:

 

خوشبختی همیشه در اطراف ماست. ما مرتباً به مکان اشتباه نگاه می کنیم. ما از دیگران انتظار داریم و اگر از طریق آن ها شادی را به دست نیاوردیم، تصور می کنیم که لیاقت آن را نداریم.

خوشبختی در ابتدا درون شما وجود دارد. شما فقط باید آن را تجربه کنید.
شما می توانید آن را در چیزهای کوچک احساس کنید. با این حال، اگر خودتان نمی خواهید شاد باشید، مطمئن باشید هیچ کس دیگری هم  نمی تواند شادی شما را بسازد. این همیشه تصمیم شماست که خوشحال باشید.

«خبر بد: هیچ کلیدی برای خوشبختی وجود ندارد. خبر خوب: چون خوشبختی اصلا قفل نشده است ». فرد ناشناخته

 

یک لحظه خوشبختی منجر به خوشبختی بیشتر می شود:

 

خوشبختی، منجر به خوشبختی می شود و اندوه، غم و اندوه ایجاد می کند. وقتی رودخانه را هدایت کنید، مانند جاری می شود. فرض کنید یک اشتباه اتفاق بیفتد و لحظه شما را خراب کند، اکنون اگر برای مدت طولانی فراموش کنید دکمه شادی خود را فشار دهید، کل روز شما را خراب می کند.

به همین ترتیب، چند لحظه خوشبختی می تواند منجر به سرریز شدن شادی شود. صبح کمی شادی برای خود ایجاد کنید و بدانید به تبع آن تمام روز را خوشحال خواهید شد.

«مهم نیست که چقدر مشکل شما بزرگ است. اگر بتوانید به آن لبخند بزنید، بسیار سبک می شود ».

راه دیگر برای ایجاد خوشبختی، شاد کردن دیگران است. به دیگران خوشبختی بدهید و سعادت و لذت ناشی از آن را تجربه کنید. شادی را گسترش دهید و به اطراف خود لبخند بزنید. هرچه بیشتر به دیگران شادی بدهید، بیشتر به شما برمی گردد. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

زمان خوب یا بدی برای خوشبختی وجود ندارد.
شما همیشه می توانید آن را پیدا کنید. هر چقدر تاریکی وجود داشته باشد، یک شمع برای پخش نور کافی است.
همیشه به یاد داشته باشید که در زندگی شمع شادی خود را شعله ور کنید.

دکمه شادی شما کجاست؟ اکنون آن را فشار دهید.

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت visionshine باشد

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
خوشبختی
زندگی
سبک زندگی
شادی
غم انگیز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط