در حال بارگذاری ...

ترفندهای کوچک برای کمک به شما در از بین بردن چربی­ها و دوری از آنها

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/18
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 1044

ترفندهای کوچک برای کمک به شما در ازب بین بردن چربی­ها و دوری از آنها

کاهش وزن می تواند چالش برانگیز باشد، اما راهکارهایی برای موفقیت آن وجود دارد.

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، احتمالاً احساس می­کنید که شانس در مقابل شما ایستاده است. شما لزوماً اشتباه نمی­کنید.

ترفندهای کوچک برای کمک به شما در از بین بردن چربی­ها و دوری از آنها

دکتر میر استامپفر، استاد اپیدمیولوژی می­گوید (غذاهای بسیار خوبی با طعم­های بسیار زیاد وجود دارد، برای من یک نوع معجزه است که مردم از آن چیزی که من تصور می­کنم سنگین تر نیستند). و تغذیه در دانشگاه هاروارد TH دانشکده بهداشت عمومی چان, علاوه بر غذاهای فراوان، اکثر مردم امروزه سبک زندگی بسیار کم تحرکتری نسبت به نسل های گذشته دارند. دکتر استامپفر می­گوید : (حتی افراد فعال که ورزش زیادی هم می­کنند، کالری سوزی­ای را که اجدادشان انجام داده­اند، انجام نمی­دهند).

بنابراین، در حالی که از دست دادن وزن از نظر تئوری ساده است - میزان کالری مصرفی خود را باید کاهش داد - در عمل کار ساده ای نیست. دکتر استامپفر می­گوید: "اگر افراد را به یک زندان قفل شده متابولیک تبدیل کنید, فقط 60٪ از کالری معمول خود را مصرف می­کنند و وزن کم می­کنند. اما برای افراد با زندگی معمولی این کار بسیار سخت است.

اما به همان اندازه که وزن کم کردن سخت است ، اگر موفق باشید، چالش بزرگتری در انتظار دارید. دکتر لو کی، استاد تغذیه دانشگاه هاروارد T.H می گوید : (حفظ این عمل نسبتاً دشوارتر است).

این امر به ویژه در مورد زنان بعد از عادات ماهیانه صادق است. دکتر کی می­گوید : (وقتی افراد پیرتر می­شوند، مصرف انرژی ناشی از غذاها برای آنها دشوار می­شود. آنها باید عادات غذایی خود را اصلاح کنند - از الگوهای سالم تر پیروی کنند). تغییر عادات، از جمله عادات غذا خوردن، چالش برانگیز است.

امروزه مردم در خوردن غذا صرفه جویی می­کنند. این یک فعالیت اجتماعی است و همینطور یک پاداش است به همین دلیل بسیاری از رژیمهای غذایی در کوتاه مدت کار می­کنند اما بعداً خراب می­شوند. دکتر استامپفر می­گوید: (بسیاری از رژیم های غذایی تغییر اساسی از آنچه مردم درباره آنها می­دانند را دارا هستند).

ترفندهای کوچک برای کمک به شما در ازب بین بردن چربی­ها و دوری از آنها

اما دست خود را به سمت بالا نکشید و این وزن­های اضافی نگه­داری نکنید. راهکارهایی وجود دارد که می­تواند به شما در کاهش وزن اضافی کمک کند. در زیر چند نکته ساده وجود دارد که می­توانید از آنها استفاده کنید تا مقیاس در جهت درست حرکت کند - و آن را در آنجا نگه دارید.

رژیم دیگر نگیرید , رژیم فعلی خود را بهبود ببخشید

خوردن خود را صرفاً روی کاهش وزن متمرکز نکنید. روی سلامت کلی تمرکز کنید رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و چربی های سالم را دنبال کنید. دکتر استامپفر می گوید : (حتی امروز، بعد از تمام داده های موجود، مردم هنوز هم فکر می­کنند که خوردن چربی باعث چربی دار شدن آنها می شود و سعی می­کنند محصولات کم چربی پیدا کنند).این مورد خیلی خوب از بین رفته است. خوردن چربی باعث چاق شدن شما نمی شود. مطالعات خوبی وجود دارد که نشان می­دهد خوردن چربی­های سالم به افراد کمک می­کند تا وزن خود را بهتر از رژیم های غذایی کنترل کنند تا از آنها صرف نظر کنند.

مهمتر از همه، انتخاب یک رژیم غذایی پایدار که بر سلامتی و نه فقط وزن متمرکز است می­تواند به شما در پیشرفت­های ماندگار کمک کند. دکتر استمپفر در ادامه می­گوید: (یک رژیم غذایی سالم را اتخاذ کنید و فقط کمی کمتر غذا بخورید).

به طور منظم تمرین کنید

لین نظریه هزان بار گفته شده است، اما آن را نمی­توان به اندازه کافی تأکید کرد : افزایش سطح فعالیت شما می­تواند به شما در کاهش وزن و دور نگه داشتن آن کمک کند. برای بیشتر افراد، کنترل طولانی مدت وزن بدون انجام فعالیت بدنی سخت است.

سوخت و ساز بدن شما با افزایش سن کند می­شود، به این معنی که کالری کمتری می­سوزانید تا عملکردهای اساسی بدن ادامه یابد. در همین زمان، توده استخوان و ماهیچه ها کاهش یافته و توده چربی افزایش می­یابد. این الگوی موذیانه به طور طبیعی هرچه پیرتر می­شود، مگر اینکه اقدامی برای جلوگیری از آن انجام دهید.

طرفداری جدی نه تنها از فعالیت های هوازی بلکه تمرینات وزنه برداری و کالریشن مفید است.عضله سازی نه تنها می­تواند میزان متابولیک بدن شما را بالا ببرد، بلکه مزایای سلامتی متمایز خود را نیز به همراه می­آورد که اغلب به اندازه موارد مرتبط با فعالیت های هوازی از آن قدردانی نمی­شوند.

ترفندهای کوچک برای کمک به شما در ازب بین بردن چربی­ها و دوری از آنها

انواع استراتژی ها را امتحان کنید

رژیم­های غذایی مختلف برای افراد مختلف کار می­کند. بعضی اوقات پیدا کردن استراتژی مناسب، آزمایش و خطا می­کنند. یکی از رویکردهایی که برای بسیاری وعده داده شده است، مراقبت از غذا خوردن است - وقت گذاشتن برای متوقف کردن و واقعاً تمرکز کردن و لذت بردن از غذای خوردن. شواهد علمی از نظر کم است، اما مفهوم را دوست داریم.همه ما این تجربه را تجربه کرده ایم که یک کاسه چیزی بخوریم و حتی به یاد داشته باشیم که آن را خورده ایم.

یک ترفند ساده دیگر این است که به جای اینکه آن را در دست خود نگه دارید، چنگال خود را بین نیش ها قرار دهید. وقتی می­خواهید نیش بعدی را بگیرید ، آن را انتخاب کنید.

استقامت کن

کاهش وزن واقعاً کار سختی است و بسیاری از افراد قبل از موفقیت بارها شکست می­خورند. تسلیم نشو دکتر استمپفر می گوید: هر روز، متعهد شوید که کم غذا بخورید. اگر پیگیری کردید، روز بعد را دوباره به همان شکل از سر گیرید و به مرور زمان آن را ادامه دهید.

مترجم و ویرستار: تیم محتوا سازیزیب اندام

تگ ها

زیب اندام
zibandam
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
چربی
چربی سوزی
چربی اضافی بدن
تمرین بدنسازی
لاغری
کاهش وزن
کاهش چربی
کاهش حجم

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط