در حال بارگذاری ...

فست فود برای بدنسازان

دسته بندی:
نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/03/21
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 674

فست فود برای بدنسازان

غذا خوردن برای یک بدنسازی که تخصصی کار می کند می تواند کار سخت و دشواری باشد. بهتر است یاد بگیرید که کدام وعده هایی غذایی فست فود برای شما بهترین انتخاب است و از کدام رستوران های فست فودی باید پرهیز کنید.

فرض کنید در حال حرکت هستید و به یک وعده غذایی سریع و سالم نیاز دارید؟ من به عنوان یک بدنساز عادی مطمئن هستم ، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که در رستوران فست فود بخورید.

اما در صورت لزوم ، من لیستی از موارد خوب و بد را از منوی رستوران ها گرداوری کردم.

این لیست را چاپ کنید و در سفرهای جاده ای از آن استفاده کنید. یا آن را روی میز خود در دانشکده بگذارید ، بنابراین اگر شما و دوستانتان در سفر به یک شهر جدید مجبور شدید برای رفع گرسنگی خود از فست فود غذا بخورید، می دانید که باید چکار کنید.

به خاطر داشته باشید که موارد منوی فست فود دائما در حال تغییر است. اگر مورد جدیدی پیدا کردید که در این لیست وجود ندارد ، تا زمانی که همه ی حقایق را درباره ی میزان کالری و پروتئین آنها به دست نیاوردید، از خوردن آن خودداری کنید. بیشتر رستوران های فست فود داده های ارزشی غذاهایشان  را در مغازه یا وب سایتشان برای مشتریانی که ارزش های غذایی برایشان بسیار با اهمیت است فراهم کرده اند.

 

7c356005.jpg

فست فودهای منتخب

 

فست فود آربی(Arby)

Arby's دارای برخی از موارد غذایی با کیفیت است و باید در صدر لیست بدنسازانی که می خواهند از فست فود غذا بخورند قرار بگیرد. بیشتر موارد   در منوی آربی، شامل مرغ حاوی 30 گرم یا بیشتر پروتئین بوده که زیر 300کالری دارند.

اما اگر از فهرست منوی سبک فاصله گرفتید خیلی مراقب باشید . بوقلموی بریان شده و ساندویچ بیکن به ظاهر بی ضرر 830 کالری را در خودش ذخیره دارد.

 مرغ گریل شده سبک،280 کالری، 30گرم پروتئین

 جوجه مرغ گریل شده سفارشی ،260 کالری، 33گرم پروتئین

بوقلموی بریان شده سفارشی، 260 کالری،33گرم پروتئین

از خوردن ساندویچ بوقلموی بریان شده محلی و ساندویچ بیکن خودداری کنید زیرا دارای 830 کالری و 49 گرم پروتئین است.

 

برگرکینگ

برگر کینگ، پادشاه وعده های غذایی برای قرار های دوستانه بدنسازان نیست. در واقع ، این یکی از بدترین مکان ها برای غذا خوردن است. حتی بهترین موارد غذایی موجود در فهرست غذا هایش تقریباً 500 کالری کلی را در خود دارند. به هر غذایی که با مرغ تهیه شده است متمایل شده و از هر غذاهایی با نام دوبل یا اندازه های بزرگتر از عادی دوری کنید.

اگر مجبور شدید اینجا غذا بخورید ، سعی کنید انتخاب غذایی خود را در محدوده غذاهای ساده و خام قرار دهید.یک وعده غذایی دوبل  و بزرگتر از اندازه عادی با سیب زمینی سرخ کرده و یک نوشیدنی می تواند تقریباً 2000 کالری وزن داشته باشد. جالب به نظر می رسد ، مگر نه؟

و هرچه می خورید ، مطمئن شوید که  سس مایونز را به آن نزده باشند!

ساندویچ مرغ مخصوص(بدون مایونز!) ، 460 کالری ، 25 گرم پروتئین

چیکن بزرگ از تر حد معمول (بدون مایونز!) ، 460 کالری ، 25 گرم پروتئین

از خوردن چیکن با اندازه بزرگتر از حد معمول با پنیر اضافه  خودداری کنید ..زیرا دارای 1060 کالری  و 56 گرم پروتئین است.

 جک در جعبه (Jake In The Box)

سالمترین انتخاب بدنسازان در رستوران جک در جعبه ، مرغ فجیتا پیتا است. مرغ فجیتا پیتا تنها 302 کالری دارد و 23 گرم پروتئین نیز در اختیار شما قرار می دهد. یک جایگزین بهتر برای آنها همبرگر  مخصوص این رستوران است که کمتر از  7 گرم پروتئین داشته و مقدار بیشتری چربی دارد.

اگر به دنبال یک وعده غذایی با کیفیت و با کالری کم برای بعد تمرینتان  هستید ،نمی توانید  اشتباه کنیدو از این رستوران یک ظرف مرغ تری یاکی (Teriyaki) انتخاب کنید. کاسه مرغ  Teriyaki Teriyaki ) یک ظرف  از غذای ژاپنی که متشکل از ماهی یا گوشت خرد شده که در سس سویا زده شده و کبابی شده است) ، دارای 103 گرم پروتئین و 550 کالری می باشد.

به هر قیمتی که شده از خوردن چیزبرگر بیکن پرهیز کنید زیرا دارای 1094 کالری بوده در صورتی که تنها 46 گرم پروتئین را برای بدن شما فراهم می کند. می توان گفت این بدترین انتخاب غذایی برای یک بدنسازی  که می خواهد بدن سالمی داشته باشد، است.

مرغ فجیتا پیتا ، 302 کالری ، 23 گرم پروتئین

کاسه مرغ ترای آکی (Teriyaki)، 550 کالری ، 103 گرم پروتئین

KFC (کی اف سی)

ممکن است فکر کنید اگر کلا از کی اف سی(KFC ) دوری کنید انتخاب بسیار عاقلانه تری است. اما حقیقت را می گویم ، آنها  در منوی خود برخی از موارد غذایی خالص وخوشمزه تری هم دارند که نسبتا از نظر ارزش غذایی برای وعده غذایی یک بدنساز مناسب هستند.

ساندویچ بریانی نرم و ترد و رسپی های اصیلشان گزینه های خوبی هستند البته  اگر شما آنها را بدون سس بخورید. من تکرار می کنم ... بدون سس. و بدترین مورد در فهرست KFC… مرغی است که آن را با مواد کربوهیدراتی و چربی پر کرده اند و برای بدنسازان بدترین انتخاب ممکن است.

ساندویچ بریانی نرم و ترد (بدون سس!) ، 270 کالری ، 31 گرم پروتئین

ساندویچ رسپی اصیل  (بدون سس!) ، 320 کالری ، 29 گرم پروتئین

رسپی با فیله مرغ ، 370 کالری ، 40 گرم پروتئین

ازخوردن Pot Pie Chunky Chicken (غذایی حاوی تکه های از گوشت و سبزیجات مخصوص به همراه چربی  و روغن حیوانی زیاد که در ظرفی که عمق زیادی دارد پخته می شود)  ، که دارای 830 کالری و30 گرم پروتئین است  جدا پرهیز کنید.

 

6fd420af.jpg

 

مک دونالد

زمان آن فرا رسیده است که کمی شوکه شوید. مک دونالد انتخاب های بسیار قابل اعتمادی در اختیار بدنسازان قرار می دهد. البته تا زمانی که نام موارد غذایی منتخب شما با کلماتی مثل گریل شده (کبابی)، مرغ و سالاد همراه باشد، شما انتخاب های خوبی داشتید.

مک دونالد در منوی خودش دارای دو مورد سالاد با مرغ گریل شده است که حاوی بیش از 30 گرم پروتئین است  و زیر 300 کالری دارد.

سالار سزار با فیله مرغ کبابی. 220 کالری ، 30 گرم پروتئین

سالاد مرغ کبابی کالیفرنیا، 280 کالری ، 35 گرم پروتئین

مرغ مک گریل ، 420 کالری ، 32 گرم پروتئین

از خوردن کوارتر پاندر با پنیر( Quarter Pounder )که حاوی 730 کالری و 47 گرم پروتئین است شدیدا خودداری کنید.

ساب وِی (subway)

این  غیر منطقی به نظر می رسد، اما ساب وی یکی از بهترین انتخاب ها در میان  فست فود ها است.  بیشتر موارد غذایی در منو،  غذاهای مناسب با ارزش غذایی سالم و مفید برای بدنسازان است. حتی بدترین مورد در این لیست  Meatball Sub  (غذایی با گوشت های ریز کباب شده)، در مقایسه با موارد وحشتناک و مضری که در منوی سایر رستوران های فست فودی لیست بود واقعا بد نیست.

بهترین شرطی که دراین جا می توان برای شما گذاشت این است که برای غذا فقط مرغ را در نظر بگیرید. و به آن مقدار زیادی سبزیجات و فلفل دلمه ای و پیاز هم اضافه کنید و با خوردن  این غذا معده و حس چشاییتان از شما به خاطر این غذای خوش طعم و سالم تشکر می کنند.

مرغ کباب شده ، 330 کالری ، 24 گرم پروتئین

مرغ و پیاز تری آکی :Teriyaki ) یک ظرف  از غذای ژاپنی که متشکل از ماهی یا گوشت خرد شده که در سس سویا زده شده و کبابی شده است) ، 380 کالری ، 26 گرم پروتئین

مخصوص ساب وی ، 320 کالری ، 24 گرم پروتئین

از خوردن کوفته قلقلی که حاوی  560 کالری ، 24 گرم پروتئین است خودداری کنید.

تاکو بل

تاکو بل چند مورد غذایی خوب و با  کالری پایین در منوی خود دارد . متأسفانه ، این موارد حاوی پروتئین زیادی نیستند ، بنابراین ممکن است مجبور شوید بیشتر از یک مقدار آن را بخورید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ، تاکو بل ایمن ترین مکان برای بدن سازی نیست که می خواهد برای رفع گسنگی اش  غذا بخورد.

بهترین مورد در منوی تاکو بل ، تنها 170 کالری دارد. اما این ضربه گیر است. تاکو نرم مرغ فقط 12 گرم پروتئین دارد. آیا می توانید بگویید مرغ کجاست؟ من می دانستم که شما می توانید!

اگر به دنبال پروتئین هستید ، تاکو بل در انتهای پیمانه غذایی شما است.

تاکو مرغ نرم و ترد ، 170 کالری ، 12 گرم پروتئین

تاکو مرغ نرم بزرگ، 350 کالری ، 19 گرم پروتئین

ازخوردن  Nachos Bell Grande ( غذایی است که حاوی یک تکه کوچک از یک تورتیلا ، که به طور معمول در پنیر ذوب شده و ادویه ها قرارداده شده) و دارای 780 کالری و 20 گرم پروتئین است پرهیز کنید.

 

6a1ddab4.jpg

وندی

اگر به وندی  برخوردید ، به یک کلمه فکر کنید ،تنها یک کلمه ، مرغ.

 ساندویچ مرغ کبابی بهترین  موضوع برای شرط بندی شماست ، با 36 گرم پروتئین و تنها 300 کالری.  برای ساندویچ فیله مرغ گریل شده به پا خیزید..و 46 گرم پروتئین و 430 کالری دریافت کنید. اما این هنوزم انتخاب بدی نیست.

در منوی وندی از هر چیزی که حاوی بیکن است پرهیز کنید زیرا،یک بیکن کلاسیک بزرگ 580 کالری و 35 گرم پروتئین دارد بدیهی است که در این جا از غذاها چربی  و کالری چکه می کند.

 

ساندویچ مرغ کبابی ، 300 کالری ، 36 گرم پروتئین

ساندویچ فیله سینه مرغ ، 430 کالری ، 46 گرم پروتئین

از بیکن کلاسیک بزرگ که حاوی 580 کالری و 35 گرم پروتئین است پرهیز کنید.

مترجم: بهاره زارع

ویراستار: علی اصغر دهقانی تفتی

 

تگ ها

زیب اندام
سلامتی
تناسب اندام
چربی سوزی
بدنسازی
لاغری
فیتنس
مربی انلاین
coach online
fitness
fat loss
zibandam
body building
فست فود برای بدنسازان
علی اصغر دهقانی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط