در حال بارگذاری ...

حقایقی درباره مکمل های غذایی

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/13
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 28

 

پروبیوتیک ها: باکتری های دوستانه

پروبیوتیک ها حاوی ارگانیسم های زنده هستند - عمدتا باکتری ها و یک نوع مخمر. اینها شبیه باکتریهای خوب روده هستند که به هضم غذا کمک می کنند. این مکمل ها برای درمان برخی مشکلات GI و سلامت عمومی گوارش استفاده می شوند. برخی از انواع پروبیوتیک ها ممکن است اسهال را تسکین دهند و همچنین علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) را تسکین دهند. اضافه کردن آنها به شیر مایه یا ماست را در نظر بگیرید.

DGL (شیرین بیان): سوزش معده خنک کننده

 

از مدت ها قبل از شیرین بیان برای درمان علائم سوi هاضمه مانند سوزش معده و ریفلاکس اسید استفاده می شده است. اگرچه این استفاده ها با شواهد علمی پشتیبانی نمی شوند. شیرین بیان در فرم غیر تصفیه شده خود همچنین می تواند عوارضی داشته باشد، از جمله در فشار خون بالا در برخی افراد نقش دارد. DGL عصاره خاصی از شیرین بیان است که ماده شیمیایی خاصی از آن خارج شده است و به نظر می رسد به همان اندازه عوارض جانبی ندارد. هنوز هم، زنان باردار نباید بدون مشورت با پزشک خود از DGL - یا هر مکمل دیگری استفاده کنند.

 

روغن نعناع: برای تسهیل IBS

در حالی که هنوز اعضای هیئت منصفه در این باره حضور ندارند، مطالعات متعددی نشان می دهد که روغن نعناع ممکن است درد و نفخ ناشی از IBS را کاهش دهد. کپسول های روکش دار آن در معده حل نمی شود. آنها از روده کوچک و بزرگ عبور می کنند، جایی که روغن آزاد می شود. در دوزهای کم، روغن نعناع ایمن به نظر می رسد.

بابونه: بیش از یک چای آرامبخش

بابونه به طور گسترده ای برای چندین بیماری استفاده می شود. طبیعت شناسان برای درمان مشکلات گوارشی مانند ناراحتی معده، قولنج و حالت تهوع، همچنین اضطراب و بی خوابی، بابونه را امتحان کرده اند. اگرچه افرادی که به برخی از آلرژی های گیاهی مانند گیاه گلبرگ دچار هستند، ممکن است واکنش آلرژیک به بابونه داشته باشند. همیشه در مورد استفاده از هرگونه مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

زنجبیل: راحتی برای معده

در طب آسیایی از زنجبیل برای معده درد استفاده می شود. در غرب از زنجبیل برای رفع حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری استفاده می شود. زنجبیل بصورت پودر، کپسول یا قرص یا ریشه تازه بریده شده در دسترس است. به طور کلی مصرف آن در دوزهای کم - 1 تا 2 گرم در روز بی خطر است.

ال-گلوتامین: یاور روده

گلوتامین به طور طبیعی در بدن شما یافت می شود. از روده و سایر اندام ها پشتیبانی می کند. برخی از متخصصان معتقدند که مکمل L-glutamine ممکن است به رفع اسهال ناشی از جراحی، عفونت یا استرس کمک کند. این ممکن است به برخی افراد کمک کند مواد مغذی را بهتر جذب کنند. این شامل افرادی است که بیش از حد باکتریهای دوستانه در دستگاه گوارش دارند، افرادی که داروهای سرطانی مصرف می کنند و افرادی که بخشی از روده آنها خارج شده است. اما تحقیقات بیشتری لازم است.

پسیلیوم: فیبر برای یبوست

پسیلیوم به عنوان ماده ای در ملین های فله استفاده می شود. به دلیل محتوای فیبر زیاد، قادر به جذب آب در روده است. این باعث دفع مدفوع و سهولت در آن می شود. نوشیدن مایعات فراوان در هنگام درمان یبوست بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا از کمبود آب بدن یا یک مورد بدتر از یبوست جلوگیری کنید. افرادی که به گرده چنار انگلیسی، گرده علف یا خربزه حساسیت دارند، می توانند هنگام مصرف پسیلیوم واکنش آلرژیک جدی داشته باشند.

 

کنگر فرنگی: تسکین دهنده معده

عصاره برگ کنگر ممکن است علائم سو ind هاضمه را برطرف کند. به نظر می رسد وقتی از این عصاره روزانه استفاده می شود حالت تهوع، استفراغ، گاز و درد شکم را کاهش می دهد. همچنین ممکن است به درمان IBS و کاهش گرفتگی و درد شکم کمک کند. این عصاره هیچ تداخل شناخته شده ای با داروها ندارد. اما می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افرادی شود که به گیاهان گل محمدی و گرده های گل آلرژی دارند.

ابتدا با پزشک خود مشورت کنید

مکمل های غذایی به شدت توسط FDA تنظیم نمی شوند. این بدان معناست که هیچ تضمینی در مورد کیفیت، اثربخشی یا ایمنی آنها وجود ندارد. همیشه مهم است که برچسب ها را بخوانید. همچنین مهم است که قبل از شروع هر گونه مکمل جدید با پزشک خود صحبت کنید. این امر خصوصاً در صورت بارداری، داشتن بیماری پزشکی موجود یا مصرف داروهای دیگر، گیاهان یا مکمل ها بسیار صادق است.

منبع:

https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/ss/slideshow-digestive-health

 

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
زیب اندام
زیب
zibandam
onlinecoach
تغذیه ورزشی زیب اندام
مربی آنلاین لاغری زیب اندام
مربی آنلاین زیب اندام
برنامه تمرینی زیب اندام
حقایقی درباره مکمل های غذایی
برنامه بدنسازی و تناسب اندام زیب اندام
بدنسازی با زیب اندام
آنچه باید درباره مکمل های غذایی بدانید
مکمل‌های غذایی طبیعی
مکمل
مکمل های غذایی
مکمل های غذایی برای افزایش وزن
مکمل های غذایی ورزشی چیست
پروبیوتیک ها
شیرین بیان
روغن نعناع
بابونه
زنجبیل
پسیلیوم
کنگر فرنگی
مربی خصوصی تناسب اندام
مربی خصوصی زیب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط