در حال بارگذاری ...

ورزش هایی برای تسکین گردن درد

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/11
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 20

چه کار دیگری از من ساخته است؟

اگر گردن درد دارید، می خواهید هر چه زودتر از شر آن خلاص شوید. یکی از راه های انجام آن ورزش است . چه کاری باید انجام دهید؟ مهمتر از همه، چه کاری نباید انجام دهید؟

چه زمانی باید ورزش را شروع کنم؟

تا زمانی که پزشک می گوید مشکلی نیست، باید در اسرع وقت شروع به رفع سفتی و درد کنید . استراحت طولانی مدت، معمولاً هر چیزی بیشتر از دو روز، حرکت مجدد را دشوار می کند.

اگر گردن یا ضعف شدید در دست یا بازو دارید، ورزش نکنید . اگر هنگام ورزش به آن مبتلا شدید، بلافاصله متوقف شوید و با پزشک خود تماس بگیرید.

کدام تمرینات را باید انجام دهم؟

این موارد ساده می توانند به شما کمک کنند:

شیب گردن: از حالت نشسته، سر خود را به سمت پایین متمایل کنید تا چانه سینه شما را لمس کند. این وضعیت را به مدت 5 ثانیه حفظ کنید. به حالت اول برگردید و تکرار کنید. این کار را پنج بار انجام دهید.

 

Side-to-Side Neck Tilt: از همان وضعیت شروع، گردن خود را به سمت یک شانه متمایل کنید، و با گوش خود هدایت کنید . 5 ثانیه در این حالت بمانید و سپس به حالت اولیه برگردید. این کار را پنج بار در هر طرف انجام دهید.

 

 

گردن : مستقیم به جلو نگاه کنید، سپس سر خود را به یک طرف برگردانید، چانه خود را در همان سطح نگه دارید. این کار را پنج بار در هر طرف انجام دهید.

 

کشش گردن: بقیه بدن را صاف نگه دارید، چانه خود را به جلو فشار دهید، گلو را کش دهید. 5 ثانیه در این حالت بمانید. از همان موقعیت شروع چانه خود را به عقب فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارید. کشش جلو و عقب را هر کدام پنج بار انجام دهید.

 

اگر هر یک از این تمرینات باعث درد یا ضعف شدید در دست ها یا بازوها می شود، بلافاصله متوقف شده و با پزشک خود صحبت کنید.

چه زمانی درد از بین می رود؟

گردن درد شایع است اما معمولاً جدی نیست. درد شما باید طی 2 هفته کاهش یابد. بهبودی کامل باید 4-6 هفته طول بکشد. با شروع احساس بهتر گردن، می توانید کارهای بیشتری را که به آن عادت کرده اید انجام دهید.

حتی اگر درد از بین رفت، ورزش را متوقف نکنید.

 

چه مدت باید ورزش کنم؟

حرکات را باید به مدت 6-8 هفته ادامه دهید، حتی اگر آسیب نبینید. این به شما کمک می کند تا درد گردن شما دوباره برگردد.

چگونه می توانم درد را از بین ببرم؟مربی آنلاین لاغری

شما می توانید عضلات گردن خود را مانند سایر عضلات کار کنید. کشش ها م workثر است، اما می توانید تمرینات ساده ای مانند تمرین های زیر را نیز انجام دهید. آنها می توانند قدرت گردن و دامنه حرکت شما را بهبود ببخشند.

با استفاده از هرکدام از این تمرینات، با پنج تکرار هرکدام شروع کنید و ببینید آیا می توانید تا 10 مرتبه بیشتر کنید.

قبل از شروع با پزشک خود مشورت کنید.

چرخش ها: بایستید یا بنشینید و پشت و سر خود را کاملاً روی شانه های خود قرار دهید. سپس، سر خود را تا جایی که می توانید راحت به یک طرف بچرخانید، چرخانید. آن را تا 30 ثانیه نگه دارید. سپس سر خود را به طرف دیگر برگردانید و آن را تا 30 ثانیه نگه دارید.

 

 

دایره های شانه: به حالت ایستاده، شانه ها را مستقیم بالا برده و به صورت دایره وار حرکت دهید شانه خود را پایین آورده و در جهت دیگر تکرار کنید.

 

تمرینات مقاومتی: ایستاده یا نشسته، دست چپ خود را در کنار سر خود بالای گوش قرار دهید . در حالی که سر خود را صاف نگه دارید، به آرامی سر خود را بر روی دست خود فشار دهید. همین کار را با دست راست خود انجام دهید.

 

Head Lifts: دراز بکشید و زانوها را خم کرده و پاها را صاف روی زمین قرار دهید، سر خود را بالا و پایین کنید. اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام این کار شانه های خود را بالا نمی آورید. همچنین می توانید دراز کشیده به پهلو و روی شکم خود انجام دهید .

 

چه کار دیگری از من ساخته است؟

تمرینات اصلی می توانند به درد گردن شما کمک کنند. هسته اصلی شما شکم، کمر و باسن شماست . اگر هسته شما محکم باشد و تا جایی که ممکن است سر خود را به حالت ایستاده نگه دارید، دیگر لازم نیست گردن شما به سختی کار کند.

 

تگ ها

چگونه درد گردن با انجام صحیح نرمش های طبی کاهش میابد
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
ورزش برای درمان گردن درد، دیسک گردن، آرتروز گردن
ورزش های مناسب درمان گردن درد
ورزش برای درد گردن
ورزش های مناسب برای گردن
درمان گردن درد
ضعف عضلات گردن
درمان ستون فقرات با ورزش
ورزش گردن بدنسازی
چه زمانی باید ورزش را شروع کنم؟
چگونه می توانم درد را از بین ببرم؟
درد گردن
درد
تمرینات مقاومتی
ورزش برای کردن درد
بهترین ورزش برای آرتروز گردن
ورزش آرتروز شانه
درمان درد گردن
ورزش درمانی و تناسب اندام
برنامه غذایی خصوصی برای لاغری
کمپین عید فیت زیب اندام
مربی آنلاین ورزش
مربی آنلاین لاغری
تناسب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط