در حال بارگذاری ...

ورزش در طول ویروس کرونا: نکاتی برای فعال ماندن

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/05/19
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 252

 

ممکن است در هنگام استراحت یا ماندن در خانه، ورزش را شروع کنید و هنوز هم می­توانید روش هایی پیدا کنید که حرکت را جزئی از کارهای روزمره خود کنید.

 

با محدودیت بیشتر حرکات روزانه ما در طول بیماری کرونا، انجام دادن ورزش دشوار است. اگر از کلاس های فیتنس لذت می­بردید، احتمالاً دلتنگ رفقا و فضای باشگاه خود هستید. حتی اگر در حال حرکت هستید، ممکن است احساس ناامیدی کنید که در سطح معمول فعالیت خود نیستید.
اما اکنون، بیش از هر زمان دیگری، ورزش مهم است. این امر می تواند تأثیر بسزایی در اضطراب شما ایجاد کند.

طبیعی است که احساس عصبانیت کنید، اما از انگیزه کمتری برای ورزش برخوردار هستید زیرا برنامه شما وارونه است. اما به خودتان سخت نگیرید. حتی مقدار کمی از حرکت، مانند پیاده روی در اطراف بلوک، می­تواند تغییری برای شما ایجاد کند. در اینجا چند نکته برای فعال بودن حتی در دوران قرنطینه در خانه وجود دارد که قابل انجام است، چه تازه شروع به ورزش کرده باشید و چه یک ورزشکار کار کشته باشید.

ورزش در طول ویروس کرونا: نکاتی برای فعال ماندن

آیا ورزش می­تواند به شما در محافظت از کروناویروس کمک کند؟

 

در حالی که در وضعیت مناسب نیستید مانع از ابتلا شدن به ویروس کرونا می­­شود، این کار اثرات محافظتی بسیاری دارد. فعالیت بدنی به بهبود همه جنبه سلامت شما از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می­کند. همچنین استرس و اضطراب را کاهش می­دهد و روحیه را بهبود می­بخشد، که به نوبه خود به شما کمک می­کند بهتر بخوابید و از فرسودگی جلوگیری کنید. ورزش همچنین اندورفین ها، مواد شیمیایی موجود در مغز شما را آزاد می­کند که ذهن و بدن شما را زنده نگه می­دارد.
اگر از ورزش برای حفظ انرژی و روحیه خود در زمانهای مختلف استفاده می­کنید، ممکن است تمایل به روی آوردن به مکانیسم های مقابله ای ناسالم، مانند نوشیدن بیش از حد، که باعث کاهش سیستم ایمنی بدن می­شود، روی آورید که اصلا کار درستی نیست.

ورزش در طول ویروس کرونا: نکاتی برای فعال ماندن

نکاتی برای دریافت تمرین مورد نیاز در طول COVID-19

 

 • اگر می­توانید خارج شوید

آخرین دستورالعمل های دولت خود را در مورد مشخصات منطقه خود بررسی کنید. اگر می توانید پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری در خارج از خانه داشته باشید - فقط فاصله ایمن را از دیگران حفظ کنید. اگر سگ دارید، از قبل دلیلی برای بیرون رفتن دارید.
باغبانی و کارهای حیاط نیز گزینه های خوبی هستند. هوای تازه و نور آفتاب نیز از سلامت روان شما حفاظت خواهد کرد.

 

 • آن را به یک فعالیت گروهی تبدیل کنید

 

از جمله افرادی که با آنها قرنطینه می­شوید می­توانید ورزش را سرگرم کننده تر انجام دهید. یک بازی فعال مانند  hopscotch را با کودکان خود بازی کنید یا برخی از موسیقی ها را روشن کرده و با هم برقصید. همچنین می توانید برای هماهنگی موارد جالب برای پیاده روی با همسایگان خود، از سایتهای مانند Nextdoor  استفاده کنید.

 

 • تمرینات خود را پیگیری کنید

 

استفاده از گجت های تناسب اندام، برنامه ها یا حتی داشتن فقط ژورنال می­تواند به شما در پاسخگویی و انگیزه کمک کند. دیدن پیشرفت و توانایی خود را برای فعال شدن در این زمان دشوار به شما حس موفقیت و تقویت عاطفی برای ادامه کار را می­دهد.

 

 • "زیرکانه” برگشتن به روال تمرین خود

 

حتی اگر ما بیشتر در خانه هستیم، هنوز هم می توانیم راه هایی برای ادغام حرکت در روز خود بیابیم. سعی کنید به عنوان یک رویداد مشخص، فعالیت بدنی را به عنوان یک انتخاب در سبک زندگی جای دهید. این ممکن است به شما کمک کند در مواقعی مانند آن، وقتی برنامه شما به روز شده است، به شما کمک کند.

 • کارهای سخت خود را انجام دهید

 کارهای خانگی مانند شستشو، جارو کردن و گرد گیری، همه می توانند بدن و عضلات شما را درگیر کنند. آنها همچنین عضلات در بازو و پا را تقویت  می­کنند.

 • ورزش در هنگام استراحت: بسیاری از ما تلویزیون زیاد تماشا می کنیم. با انجام برخی تمرینات در هنگام تماشا تلوزیون مانند؛ اسکوات، پروانه زدن، فشارها یا لنج ها، بارفیکس و لانگز مشغول تماشا کردن باشید که برای شما مفید است.
 • در اطراف خانه بیشتر حرکت کنید: در حالی که تماس برقرار می­کنید قدم بزنید.
  اگر مجبورید چیز دیگری را کنار بگذارید، دور یک خانه یا یک دامنه اضافی به اطراف خود قدم بزنید. اگر پله دارید، در طول روز چند بار از آنها بالا و پایین بروید.

 

چقدر ورزش نیاز داریم؟

 

به خصوص در دوره های عدم اطمینان و ترس، مهم است که به یاد داشته باشید که یک تمرین مختصر بهتر از هیچی است. . پیاده روی در اطراف بلوک نه تنها پاهای شما را تقویت می­کند بلکه به آرامش ذهن و روان شما نیز کمک می کند. حتی ممکن است شما را القا کند که روز بعد هم کمی قدم بزنید.

گفته می­شود، توصیه های فعلی برای بزرگسالان این است که حداقل هر هفته 150 دقیقه فعالیت متوسط ​​انجام دهند. که آن حدود 30 دقیقه حرکت، در 5 وعده در هر هفته است. همچنین اشکالی ندارد که آن را تجزیه کنیم. دو تمرین 15 دقیقه ای یا سه تمرین 10 دقیقه ای می توانند به همان اندازه برای شما سودمند باشد. فاصله زمانی کوتاهتر حتی ممکن است برای شما مناسب تر باشد.

ورزش در طول ویروس کرونا: نکاتی برای فعال ماندن

برای ورزش کردن با انگیزه باشید

 

ماندن در ورزش در بهترین زمان ممکن است دشوار باشد. اختلال ایجاد شده و استرس ناشی از بیماری همه گیر کرونا، این کار را سخت تر می کند. با توجه به این گفته ها، کارهایی وجود دارد که می توانید برای حمایت از خود انجام دهید.

 

طرحی برای موفقیت

 

 • آن را در برنامه خود قرار دهید: همانطور که چسبیدن به برنامه به شما کمک می­کند تا احساس عادی خود را حفظ کنید، برنامه ریزی تمرین شما ممکن است مانع تعویق یا جلوگیری از آن شود.

 

 • ریتم بدن خود را دنبال کنید: از آنجا که ممکن است در حال حاضر یک برنامه انعطاف پذیر تری داشته باشید، سعی کنید تمرین های خود را برای زمانی که بیشترین انرژی را دارید برنامه ریزی کنید. برای مثال، یک استراحت کوتاه در طول روز ممکن است شما را دوباره زنده کند.
 • از شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید: اعلام برنامه های خود به شریک زندگی یا گروه اجتماعی، بصورت آنلاین یا غیرفعال، به شما کمک می کند اهداف خود را حفظ کنید. اگر تنها هستید، تمرینات خود را در رسانه های اجتماعی قرار دهید تا به دیگران انگیزه دهید. اگر آنها بازخورد مثبتی به شما بدهند، این باعث افزایش انگیزه برای جلسه بعدی شما می شود.
 • به خودتان پاداش دهید: شرایط فعلی ما ممکن است شرکت در برنامه های ورزش مورد علاقه­مان را دشوار کرده باشد. در حالی که کار خود را انجام می دهید، طبیعی است که احساس کنید کار کردن به اندازه کافی لذت بخش نیست، حتی ممکن است ناامید کننده باشد.
  سعی کنید به این توجه داشته باشید که بعد از کمی جابجایی احساس بهتری خواهید داشت.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت helpguide می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
ورزش
ورزش کردن
ورزش درخانه
سلامتی
ویروس کرونا
تمرین در خانه
کروناویروس
Coronavirus

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط