در حال بارگذاری ...

همه چیز درباره تمرینات لاکتیکی ورزشکاران

دسته بندی:
نویسنده : ادمین اصلی
تاریخ انتشار : 1399/01/05
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 211

تمرینات لاکتیکی چیست؟

تمرین لاکتیک توسط بدنسازان و سایر ورزشکارانی که می‌خواهند به سرعت وزن کم کنند و در عین حال عضله و استقامتشان را نیز افزایش دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تمرینات مختلفی می‌توانند به عنوان بخشی از تمرین اسید لاکتیک باشند، اما همه‌ی آنها شامل راندن بدن به سمت محدودیت‌هایش با استفاده از تمرین قدرتی می‌باشد. لطفاً به یاد داشت باشید قبل از شروع هر نوع رژیم ورزشی یا کاهش وزن، اول با پزشکتان مشورت کنید.

اسید لاکتیک

اسید لاکتیک که گاهی اوقات به آن لاکتات هم می‌گویند، یک محصول جانبی ناشی از کار کردن عضلات در هنگامی است که هیچ اکسیژنی برای سوخت رسانی به فرایندهای متابولیک بدن وجود ندارد، این امر معمولا در هنگام بلند کردن وزنه‌ها اتفاق می‌افتد. عضلات شما از گلوکز به جای اکسیژن، برای سوخت رسانی به عضلات استفاده می‌کنند و گلوکز در نهایت به اسید لاکتیک تجزیه می‌شود.

هنگامی که عضلات شما به حداکثر محدودیتشان رسیدند، مقدار اسید لاکتیک تولید شده تا درجه‌ای افزایش می‌یابد که باعث احساس سوزش در عضلات شما می‌شود. این احساس سوزش، یک سیگنال است که اسید لاکتیک در حال کند کردن انقباضات عضله برای جلوگیری از آسیب سلولی می‌باشد.

نظریه تمرین اسید لاکتیک

علاوه بر ایجاد احساس سوزش، اسید لاکتیک باعث افزایش ترشح هورمون رشد و تستوسترون نیز می‌شود. هورمون رشد، عملکرد عضله را تحریک می‌کند، در حالی که تستوسترون به تجزیه چربی کمک می‌کند؛ تمرین اسید لاکتیک، بدن شما را وادار می‌کند مقادیر بالایی از اسید لاکتیک را تولید کند، که هم رشد عضله و هم از دست دادن چربی را افزایش می‌دهد. مقدار هورمون رشدی که در تمرین اسید لاکتیکی آزاد می‌شود، می‌تواند تا 9 برابر مقدار تولید شده در شرایط عادی باشد!

کنار گذاشتن محدودیت‌ها

به گفته‌ی نیک نیلسون، مربی رسمی تمرینات بدنسازی، تمرینات مربوط به اسید لاکتیک در ابتدایی‌ترین سطح خود، نسبتا ساده است. هر تمرین مقاومتی که می‌توانید برای 20 تا 50 تکرار انجام دهید را انتخاب کنید. برای مثال برای ساختن عضلات سینه‌ می‌توان پرس سینه را انجام داد. این تمرین را به هر تعداد دفعاتی که می‌توانید انجام دهید و فقط وقتی متوقف شوید که دیگر نمی‌توانید تمرین را انجام دهید. برای 20 ثانیه استراحت کنید و سپس تمرین را برای هر تعداد تکراری که می‌توانید، دوباره تکرار کنید. بعد از آنکه ست دومتان را تمام کردید، دوباره برای 20 ثانیه استراحت کنید. این ترتیب را برای 6 تا 12 ست در هر تمرین تکرار کنید.

برای تمرین بی خطر، از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید

تمرین لاکتیکی، از نظر تئوری آسان است، اما عوامل مختلفی می‌توانند بر میزان موفقیت آن تاثیر بگذارند، از جمله سطح تناسب اندام شما و رژیم غذایی. برای دریافت حداکثر بهره از تمرین‌های اسید لاکتیکی و کاهش احتمال آسیب دیدگی، با یک مربی تایید شده و با تجربه کار کنید. یک مربی می‌تواند شما را تحت نظر بگیرد و همچنین دستورالعمل‌های دقیق‌تری در مورد تمرین در اختیارتان قرار دهد. باز هم تاکید می‌کنیم، فراموش نکنید قبل از شروع این نوع تمرین با پزشک مشورت کنید، به خصوص اگر دارو مصرف می‌کنید یا یک مشکل پزشکی دارید.

وبسایت زیب اندام گردآورنده مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان است، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در وبسایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
zibandam
تمرینات اسید لاکتیک
اسید لاکتیک
تمرین
تمرین کردن
رژیم ورزشی
تمرین بی خطر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط