در حال بارگذاری ...

تاثیرات سونا بر کاهش وزن

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/26
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 168

تاثیرات سونا بر کاهش وزن

 

اگر یک حمام بخار دارید و یا در فکر داشتن یکی از آنها هستید، در کنار مزایای سلامتی دوش گرفتن، می‌توانید از مزیت کم کردن وزن نیز لذت ببرید، استفاده از حمام بخار به تنهایی کاهش وزن چشم گیری در پی ندارد، اما به عنوان جزئی از یک سبک زندگی سالم می‌تواند در اثربخشی ورزش و رژیم غذایی کمک کند.

 

فواید و تاثیرات سونا ( حمام بخار ) برای کاهش وزن

 

  1. بالا بردن متابولیسم بدن:

ایستادن در حمام بخار با افزایش میزان متابولیسم بدن باعث کم کردن وزن می‌شود، دمای بالا ضربان قلب را به میزان 20 درصد و میزان متابودیسم را تا 30 درصد افزایش می‌دهد و این شروع ماجراست؛ با ماندن در آنجا ضربان قلب سریع‌تر می‌شود، حتی تا چند ساعت بعد بدن به سوزاندن کالری با آن ضربان ادامه می‌دهد.

 

  1. کم کردن میزان آب اضافی بدن:

حدود یک پنجم بدن ما از آب تشکیل شده است و از دست دادن آن کار آسانی نیست، برای این کار باید یک هفته رژیم غذایی سخت همراه با ورزش بگیرید، تا از دست این آبها خلاص شوید، اما از آنجایی که حمام بخار باعث می‌شود خیلی زیاد عرق کنید، زود‌تر می‌توانید این حجم آب را از دست بدهید، مثلا در عرض یک تا دو روز.

 

  1. سونا بدن را سم زدایی می‌کند:

 

حمام بخار چگونه از طریق سم زدایی وزنتان را کم میکند ؟ در بالا اشاره کردیم که با چند دقیقه ایستادن در حمام بخار زیاد عرق می‌کنید، عرق کردن نه تنها کالری می‌سوزاند، بلکه مقداری آب هم از دست می‌دهید، همچنین در عرق مقداری سم وجود دارد مثل نیکل، جیوه، زینک و مس که معمولا آنها را از طریق غذایی که می‌خورید، جذب می‌کنید. هرچه بیشتر این فلزات از دستگاه لنفاوی خارج شوند، قادر به سوزاندن چربی بیشتری هستید .

 

  1. سونا مقاومت بدنی را بالا می‌برد:

حمام بخار می‌تواند ظرفیت تنفسی و فعالیت تنفسی را افزایش دهد و بسیاری از مشکلات دستگاه تنفسی را نشانه بگیرد، با این مزایا، ورزش کردن، پیاده روی‌های طولانی و دویدن زحمت دارند، هرچه توانایی برای ورزش کردن بیشتر باشد کالری بیشتری سوزانده می‌شود. این ها مزایای سلامتی حمام بخار هستند که به کاهش وزن کمک می‌کند، حمام های بخار جدا از نوعشان، مزایای دیگری مثل از بین بردن درد عضلانی، هدف قرار دادن مشکلات پوستی و ارتقا سلامت قلب را به همراه دارند، با افزایش حمام بخار در خانه می‌توانید از این مزایا حداکثر لذت را ببرید.

 

fتاثیرات سونا بر کاهش وزن

 

سونا یا همان حمام بخار چگونه کار می‌کند

 

یک حمام بخار اتاقی است که از دمای بین 150 درجه فارنهات تا 195 درجه فارنهایت گرم می‌شود (65.6 سلسیوس تا 90.6 درجه سلسیوس). حمام بخار فنلاندی خشک هستند، درحالی که مدل ترکیه‌ای آن پر از بخار است، افراد معمولا 15 تا 30 دقیه در حمام بخار می‌مانند، اگرچه دما و سطح رطوبت حمام های بخار متفاوت است، اما همه به یک شکل بر بدن تاثیر می‌گذارند.

 

در سونا چه میزان کالری از بین می‌رود

 

اگر شما 132 کیلو باشید و در نیم ساعت نشستن یا استراحت کردن 30 کالری بسوزانید، این را ضربدر 1.5 و 2 کنید تا بتوانید تخمین بزنید که در یک جلسه نیم ساعته حمام بخار چه میزان کالری سوزانده‌اید.

 

خطر کم آبی بدن

 

گرمای شدید باعث تعریق زیاد می‌شود، زمانی که عرق می‌کنیم، مایعات بدن را از دست می‌دهید و اگر بیشتر از میزان مایعی که دریافت می‌کنیم، آب از دست بدهیم، بدن کم آب می‌شود و این خطر در حمام بخار وجود دارد.

 

نشانه های کم آب شدن بدن

 

کم آبی شدید نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارد. اگر از حمام بخار استفاده می‌کنید، باید به اندازه کافی آب بنوشید.

از این عوارض خفیف تا متوسط کم آبی مطلع باشید

 

  • خشکی دهان
  • سردرد
  • سرگیجه و حواس پرتی
  • دیابت
  • بیمارهای کلیوی
  • مشکلات قلبی

سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 
 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
سونا
کاهش وزن
تاثیر سونا در کاهش وزن
لاغری
تناسب اندام
حمام بخار
حمام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط