در حال بارگذاری ...

راه کارهای مؤثر برای انگیزه‌ بیشتر

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/05
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 177

 

برنامه‌ریزی برای ورزش کردن کار ساده‌ای است و همه‌ ما روز، ساعت یا لحظه‌ای را پیدا می‌کنیم که در آن انگیزه و انرژی کافی برای برنامه‌ریزی داشته باشیم. آنچه در این میان حائز اهمیت و تعیین‌کننده است، میزان پایبندی‌ ما به این برنامه‌ریزی است. شور و شوق اولیه، برای بسیاری از ما در میانه راه از بین می‌رود. درست در همین حالت روحی است که پای انگیزه به‌میان می‌آید. انگیزه به هدف‌ ما جان تازه‌ای می‌دهد، مسیرمان را مشخص می‌کند و نیروی محرکه درونی لازم را در اختیارمان می‌گذارد. اما متأسفانه، گاهی درست موقعی که بیشتر از همیشه به آن نیاز داریم، انگیزه نیز ما را رها می‌کند. اما چاره چیست و چطور می‌توانیم انگیزه ازدست‌رفته را دوباره پیدا کنیم؟ درادامه این مطلب به‌ دنبال جوابی برای این سؤال خواهیم بود.

 

برای انجام کارهای مختلف، انگیزه‌های متفاوت لازم است‎:

راه کارهای مؤثر برای انگیزه‌ بیشتر

 

در اینجا به سه مورد برای افزایش انگیزه اشاره خواهیم کرد و ضمن برشمردن آنها چگونگی و زمان به‌کار گرفتن هر یک را با هم مرور می‌کنیم.

گاهی شب‌ها و در هنگام خوابیدن، برنامه‌ریزی‌هایی را برای خود انجام می‌دهم و با طلوع خورشید و بلند شدن از خواب همه انگیزه خود را برای انجام آن از دست می‌دهم. این یعنی تمام آن‌چه را که هنگام خوابیدن برای خودم برنامه‌ریزی کرده بودم تا به اجرا درآوردم، همه انگیزه‌هایی را که به هنگام شب داشتم همه و همه را از دست می‌دهم.

ممکن است شما درست نقطه مقابل من باشید و زمانی که صبح از خواب بلند می‌شوید بسیار هیجان زده باشید تا روزتان را بسازید. در واقع ممکن است شما در گروه افرادی باشید که روزها برای انجام کارهای خود برنامه‌ریزی می‌کنید و حتی ممکن است این کار را هنگام صرف ناهار و یا حتی بعد از ظهرها انجام دهید.

زمان‌هایی هم وجود دارد که واقعا حال و حوصله کار کردن ندارید. این اتفاق بیشتر در اوقاتی می‌افتد که انگیزه کافی برای انجام کارهایتان ندارید. خبر خوب این است که محققان برای این مشکل هم راهکاره‌ایی ارائه کرده اند. اگر ما هم جزء افرادی هستیم که گاهی انگیزه کافی برای انجام کارهای‌مان را نداریم، راه‌هایی علمی وجود دارند که بتوانیم از پس چنین چالشی که در زندگی‌مان به وجود آمده بربیاییم.

 

3 راهکار ذهنی برای افزایش انگیزه:

 

1. از انگیزه درونی برای انجام کارهای خلاقانه بهره بگیرید.

2. به دنبال آن باشید که چگونه کارتان می‌تواند به دیگران هم کمک می‌کند.

3. برای خودتان اهدافی را تعیین کنید که گویی در صورت محقق نشدن چیزی را از دست داده‌اید.

 

افراد مختلف چطور برای ورزش کردن انگیزه پیدا می‌کنند؟

راه کارهای مؤثر برای انگیزه‌ بیشتر

 

ورزشکار حرفه‌ای با انگیزه رقابت و پیروزی مشتاق ورزش کردن است، سایر ورزشکاران با اهدافی هم‌چون داشتن بدن سالم یا افزایش طول عمر برای خود ایجاد انگیزه می‌کنند و برخی دیگر با هدف کاهش وزن به ورزش کردن رو می‌آورند. بسیاری از ما باور کرده‌ایم که اگر به انتظار بنشینیم و صبر کنیم، بالاخره انگیزه به سراغ‌مان می‌آید؛ بالاخره روزی از خواب بیدار می‌شویم و می‌بینیم که چیزی جلودار اراده‌مان برای ورزش کردن نیست. این طرز فکر کمی رویایی است و واقعیت چیز دیگری است؛ انگیزه به‌ خودی‌خود پیدا نمی‌شود، اما ما می‌‌توانیم و نیاز داریم که زمینه‌ساز ایجاد انگیزه شویم. با کمک عواملی که در ادامه عنوان می‌کنیم، برای خود انگیزه ایجاد کنید. به این ترتیب خواهید دید که پایبند ماندن به برنامه ورزشی تا چه حد ساده‌ خواهد شد. با این پایبندی و پشتکار زحمات‌تان به ثمر خواهند نشست و همین امر اراده شما را برای ادامه مسیر تقویت خواهد کرد.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
راه کارهای مؤثر برای انگیزه‌ بیشتر
انگیزه
انگیزشی
مقاله انگیزشی
ورزشکار حرفه‌ای
هدف
هدفمندی
برنامه ریزی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط