در حال بارگذاری ...

برای درمان سرماخوردگی شکلات بخوریم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/01
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 210

برای درمان سرماخوردگی شکلات بخوریم؟

 

بهترین جایگزین آبلیمو و عسل در هنگام سرماخوردگی:

 

آبلیمو و عسل، درمان آشنای بیماری شایع این روزهای سرد و آلوده زمستانی. مقصودمان سرماخوردگی و گلو درد است، مشکلی که به محض شنیدن نامش به یاد ترکیب معجزه‌آسای لیمو و عسل می‌افتیم اما حالا پزشکان از یک راه اثر بخش دیگر خبر می‌دهند، راهی که به گمان بسیاری از ما عامل تشدیدکننده درد گلو و سرفه می‌شود.

شاید قدری عجیب و غیر قابل به‌نظر برسد ولی از این پس می‌توانید هنگام سرفه و گلو درد به شکلات پناه ببرید. این در حالی است که پیش از این گفته می‌شد شکلات به‌دلیل چرب و شیرین بودن یکی از خوراکی‌های ممنوعه دوران سرماخوردگی است. بر مبنای آخرین یافته‌های به‌دست آمده، این خوراکی لذیذ و هوس‌انگیز می‌تواند آرام‌بخشی تضمینی برای سرفه و التهاب گلو باشد.

آن‌چه این خاصیت را به شکلات می‌بخشد، وجود تئوبرومین در درخت کاکائو است. ترکیبی که گونه‌ای آلکالوئید گیاهی است و تأثیری به مراتب بهتر و بیشتر از کدئین‌ها در تخفیف و آرام کردن سرفه‌ها دارد. بنابراین، اگر جز طرفداران شکلات هستید، می‌توانید بدون هیچ نگرانی و استرسی در هنگام سرماخوردگی هم به خوردن این خوراکی لذت‌بخش ادامه دهید.

البته نباید فراموش کنید که تنها خود شکلات خالص می‌تواند به کاهش مشکلات گلو شما کمک کند، شکلات داغ یا شکلات‌های همراه با بیسکوییت و مغزهای آجیل فاقد چنین اثرگذاری هستند.

 

خواص کاکائو در درمان سرفه:

 

دفعه بعدی که سرفه کردید ،دست از جستجوی عسل و لیمو ترش برداشته و تکه‌ای شکلات بخورید. یک متخصص تنفس و سرفه پیشرو ادعا میکند که در تحقیقات جدید ثابت شده خوردن شکلات موثرترین روش برای درمان سرفه است.

پروفسور آلین موریس Professor Alyn Morice رئیس بخش مطالعات قلبی عروقی و تنفسی در دانشگاه‌ها و عضو موسسان انجمن بین المللی مطالعه درباره سرفه در روزنامه دیلی میل عنوان نموده که: شکلات می‌تواند سرفه را آرام کند. می‌دانم که این ادعا مانند فیلم موزیکال مری پاپینز تخیلی به نظر می‌رسد ولی به عنوان یک پزشک مستقل که سال‌ها وقتش را صرف تحقیقات در مورد مکانیسم سرفه کرده است، می‌تواند به شما اطمینان دهد که شواهدی که بدست آورده‌ام به محکمی میوه و آجیل است.

موریس به یک مطالعه جدید در اروپا در مورد داروهای ضد سرفه اشاره می‌کند. بیمارانی که دارویی جدید حاوی کاکائو دریافت کرده بودند، بهبود قابل توجهی در سرفه و بی‌خوابی‌شان در طول 2 روز داشتند ( در مقایسه با افرادی که شربت سرفه استاندارد مصرف کرده بودند ).

 

چرا شکلات تا این حد در آرام گرفتن سرفه موثر است؟

برای درمان سرماخوردگی شکلات بخوریم؟

 

محققان ادعا می‌کنند که علت آن خواص تسکین‌دهنده کاکائو است که التهاب و سوزش را تسکین می‌دهد. اساسا چسبندگی کاکائو نسبت به شربت‌های سرفه معمول بیشتر است و پایانه‌های عصبی گلو را که باعث میل به سرفه می‌شوند بهتر پوشش می‌دهد ( همین امر سبب تاثیر عسل و آبلیمو می‌شود البته نه به اندازه کافی ).

 

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
برای درمان سرماخوردگی شکلات بخوریم؟
سرماخوردگی
شکلات
درمان سرماخوردگی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط