در حال بارگذاری ...

آیا صورت شما به تمرین نیاز دارد؟

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/04/23
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 420

تمرینات صورت به عنوان روشی برای از بین بردن علائم پیری مورد توجه قرار می­گیرد. تمرین نمی­تواند صدمه بزند و حتی ممکن است کمک کند. اما شواهد کمی در مورد سود وجود دارد.

قبلاً اینگونه بود که مجلات زنان فقط به شما توصیه های بدنسازی می­دادند. اما امروز وقتی صفحات بسیاری از نشریات را باز می­کنید, توصیه هایی در مورد ورزش نه تنها بدن, بلکه چهره شما نیز مشاهده خواهید کرد. مقالات از تمرینات تقویت عضلات صورت و حتی یوگا به عنوان راهی برای لاغر کردن ساختارهای صورت و کمک به مبارزه با علائم پیری استفاده می­کنند.

 

 اما آیا این درست است؟ آیا تمرینات شما باید بالاتر از گردن و همچنین پایین باشد و آیا این تمرینات واقعاً کاری را برای آن چین و چروک,گونه های آویزان یا چانه دوتایی انجام خواهد داد؟

 

سوزان اولبرشت,استادیار پوست و مو در دانشکده پزشکی هاروارد, می­گوید: ) اولین چیزی که باید بدانیم این است که واقعاً هیچ مطالعه علمی دقیق, وجود ندارد که ادعا کند که تمرین های صورت موثر است(. او می­گوید در نگاه اول, حداقل برخی از ادعاها کمی مشکوک به نظر می­رسند. به عنوان مثال: در یک مقاله عکسهای همراه زنی را نشان می­دهد که ادعا می­کند از تمرینات صورت سود برده است. در این حالت, تغییرات در ظاهر و پیشرفت در سطح پوست وی  عمدتاً در بافت پوست را نشان می­دهد, که بعید به نظر می­رسد از تمرین عضله زیرین باشد, زیرا بعید است نتیجه ورزش عضله زیرین باشد. انتظار می­رود تغییراتی در این مورد صورت گیرد اگر او تحت معالجه آرایشی و بهداشتی قرار بگیرد که سطح پوست­ مانند: میکرونیدلینگ یا یک لایه برداری شیمیایی را هدف قرار داده باشد, اما بعید است که ناشی از تمرین های صورت باشد.

آیا صورت شما به تمرین نیاز دارد؟

با این حال, اگرچه در مورد برخی ادعاها شکاکیت ضروری است, این بدان معنی نیست که شما باید ایده ورزش کردن صورت خود را کاملاً نادیده بگیرید. حداقل در این تئوری, این امکان وجود دارد که تمرینات صورت بتواند مزایایی به بار آورد.

مبارزه با گرانش دکتر اولبریخت می­گوید: تمرین های صورت ممکن است به بهبود میزان عضلات صورت نیز کمک کند و از نظر تئوری می­تواند به کاهش چربی یا توزیع مجدد در صورت کمک کند. ایجاد عضله در صورت به طور بالقوه می­تواند به حفظ چربی که در غیر این صورت ممکن است با کشش جاذبه کاهش یابد کمک کند. اما اکنون خبر بد: اگر ورزش قادر به تأثیرگذاری باشد, هرگونه تغییر ممکن است بسیار ظریف و به مراتب کمتر از روشهای آرایشی دیگر مانند پرکننده های پوستی انجام شود. به راستی گفتن اینکه تمرین های صورت مفید هستند یا نه, کار سختی است. اما اگر علاقه دارید به آن ضربه بزنید  هیچ مشکلی نیست, خطرناک نیست و نتیجه بدی نخواهد داشت.

50 عضله در صورت وجود دارد که ورزش دادن آنها سبب زیبا تر شدن صورت خواهد شد. انجام منظم ورزش های صورت سبب جلوگیری از افتادگی پلک ها, افتادگی صورت و جوان سازی چهره با استحکام بخشیدن به عضلات و کاهش چین و چروک ها خواهد شد و در نتیجه منجر به زیبایی صورت می شود .

پس حتما اگر خواهان زیبایی و افزایش اعتماد به نفستان هستید این تمرینات که در این بخش برایتان آورده ایم را انجام دهید اما قبل از انجام آنها عضلات صورت و گردن را کش دهید و نفس عمیق بکشید و دقت کنید که این تمرینات به آرامی انجام گردد تا هیچ گونه آسیبی به شما وارد نشود.

 

یوگای زیبایی

حرکات کششی برای جلوگیری و بهبود افتادگی صورت و زیبایی آن

قبل از اینکه شروع به ورزش های مربوط به صورت نمایید ابتدا یک محل راحت در منزل انتخاب کنید تا تنها باشید زیرا این تمرین ها در آغاز کمی عجیب و غریب است و سپس گردن خود را به خوبی کشش دهید.

 

تمرین اول :

 

  1. 1. روی یک صندلی صاف بنشینید و به بدنتان موقعیت خوبی بدهید.
  2. 2. یک نفس عمیق بکشید.
  3. 3. چند بار آرام سرخود را بالا و پایین کنید.

 

تمرین دوم :

چانه ی خود را ازیک طرف شانه به وسط قفسه ی سینه و به طرف شانه ی دیگر حرکت دهید.

b874d277.jpg

تمرین سوم :

5 ثانیه به هرکدام از شانه های خود نگاه کنید و دو بار این کار را تکرار کنید.

 

تمرین چهارم :

سر خود را به سمت راست تکان دهید و سر خود را بر روی شانه ی خود نزدیک کرده و ده ثانیه نگه دارید. این کار را در سمت چپ نیز انجام دهید و به موقعیت اولیه ی گردن برگردید.

نکته: این حرکات را به آرامی انجام دهید.

تمرین های ورزشی برای جلوگیری از افتادگی پلک ها و زیبایی

 

تمرینات ورزشی زیر از افتادگی پلک جلوگیری می کند و مختص چشم ها است. این تمرین ها برای افرادی که با رایانه بسیار کار می کنند و افرادی که بیش از حد تلویزیون می بینند مناسب است زیرا با انجام این تمرینات می توانند به چشمانشان استراحت دهند .

 

تمرین اول :

 

سر خود را به جلو برده و به سمت راست بچرخانید سپس در این حالت 5 ثانیه سرتان را نگه داشته و چشمانتان را به سمت چپ حرکت دهید و 5 ثانیه نگه دارید.

 

تمرین دوم :

 

ابتدا 5 ثانیه به بالا نگاه کرده و سپس 5 ثانیه پایین را بنگرید سپس به صورت مورب 5 ثانیه به اطراف نگاه کنید. حالا سرتان را به چپ چرخانده و همان مسیررا بنگرید. برای هر طرف این تمرین را 2 تا 10 مرتبه انجام دهید.

 

تمرین سوم :

 

ابروهای خودتان را بالا ببرید و 5 ثانیه به همان حالت نگه دارید . چشمتان را تا جایی که می توانید باز کنید و اجازه دهید دهانتان افتاده باقی بماند. 5 مرتبه این حرکت را تکرار نمایید.

 

تمرین چهارم:

 

5 بار چشمتان را مانند افرادی که تعجب نموده اند باز کنید اما سعی کنید ابروی شما بالا نرود.

آیا صورت شما به تمرین نیاز دارد؟

تمرین پنجم :

 

انگشتان میانی را بین دو ابرو قرار داده و انگشتان اشاره را روی گوشه های بیرونی ابروها بگذارید و آرام فشار دهید. سپس به بالا نگاه کنید, پلک پایین را به سمت پلک بالا ببرید و چند ثانیه به بالا خیره شوید. سپس پلک تان را رها کنید, این حرکت را 6 بار انجام دهید و بعد 10 ثانیه محکم چشمتان را ببندید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
صورت
چاقی صورت
تمرین چاقی صورت
مواد غذایی برای چاقی صورت
چاقی صورت با ژله
چاقی صورت با شیر خشک
برنامه تمرینی چاقی صورت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط