در حال بارگذاری ...

آیا مصرف مکمل های بدنسازی صدای خانم ها را مردانه می کند؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/18
مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه
تعداد بازدید : 239

زنانی که از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند با عوارض جانبی مردانه مواجه می شوند

استروئیدها بر عزت نفس، جنسیت و زندگی اجتماعی آنها تأثیر می گذارد، اما برخی از زنان عوارض جانبی مثبتی نیز دارند.

اینگرید آمالیا هاونز، روانپزشک، تحقیق و روانپزشک با زنان بدنساز مصاحبه کرد و بررسی کرد که چگونه استفاده برخی از مواد دوپینگ از نظر جسمی، روانی و اجتماعی بر آنها تأثیر گذاشته است.

 

هاونز بررسی کرد که چه عواملی باعث شروع استفاده از استروئیدهای آنابولیک - آندروژنیک در زنان (AAS)، عوارض جانبی ناشی از آن و نحوه برخورد آنها با عوارض جانبی شده است.

این یک موضوع حساس است. زنان با کلاله های زیادی روبرو می شوند. بنابراین، آنها معمولاً استفاده از استروئیدهای آنابولیک را برای خانواده، دوستان داخل و خارج از محیط آموزش خود فاش نمی کنند، توضیح می دهد هاونز.

بسیاری از زنان شرمنده بودند و دچار مشکلات اجتماعی مرتبط با چندین عارضه جانبی بودند. اما آنها همچنین می توانند اثرات مثبت استفاده از این تستوسترونهای مصنوعی را احساس کنند.

 

هاونز می گوید: « درک این نکته مهم است که بسیاری از افراد در این دوره از زندگی خود با اثرات مثبتی روبرو می شوند. این می تواند ترک استفاده از مواد را دشوار کند، ».

این مطالعه یکی از موارد معدودی است که در مورد زنانی که از چنین استروئیدهایی استفاده می کنند انجام شده است.

 

هاونز این مطالعه را بهمراه یک گروه تحقیقاتی در بیمارستان دانشگاه اسلو درمورد تحقیق AAS انجام داد. وی همچنین در بیمارستان در حال درمان بیمارانی است که مایل به ترک این استروئیدها هستند.

 

مقاله پیشنهادی:📝

 

دانش کمی در مورد زنان دارد

استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک یک تستوسترون ساخت مصنوعی است که برای افزایش حجم و قدرت عضلات استفاده می شود. استفاده از آنها توسط قانون در نروژ در سال 2013 ممنوع شد.

 

هاونز و همکارانش با 16 زن که از کاربران فعلی یا سابق AAS بودند مصاحبه های کاملی انجام دادند.

اطلاعات مربوط به عوارض جانبی خاص زنان هنگام استفاده از این استروئیدها از تحقیقات کافی در دسترس است. اما تحقیقات کمی در مورد احساس زنان نسبت به این تغییرات انجام شده است. در مورد استفاده از SSA و صدمه ای که به مردان وارد می کند، تحقیقات بیشتری انجام شده است.

 

هاونز اشاره می کند که دسترسی به زنانی که از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند گروه دشواری است.

 

برخی از عوارض جانبی زنان با سهولت بیشتری نسبت به موارد دیگر خنثی شد.  صدای عمیق توسط بسیاری ننگ آور تلقی می شد، اینگرید آمالیا هاونس در بیمارستان دانشگاه اسلو می گوید.

برخی از عوارض جانبی زنان با سهولت بیشتری نسبت به موارد دیگر خنثی شد. صدای عمیق توسط بسیاری ننگ آور تلقی می شد، اینگرید آمالیا هاونس در بیمارستان دانشگاه اسلو می گوید. (عکس: خصوصی)

ویژگی های مردانه و شرم آور است

تمام زنانی که در این تحقیق شرکت کردند با استفاده از آنها ویژگی های مردانه نامطلوبی را تجربه کردند. بسیاری برای این کار آماده نبودند.

 

افزایش موهای صورت، سینه های کوچکتر، صدای عمیق تر و بزرگ شدن کلیتوریس از جمله تأثیرات منفی آن بودند.

 

هاونز می گوید: این باعث شرمساری آنها، کاهش عزت نفس و مشکلات اجتماعی بود.

 

بیش از نیمی در محافل تناسب اندام است

ده نفر از زنان از محافل بدن سازی یا بدن سازی بودند و در مسابقات منطقه ای، ملی یا بین المللی شرکت کرده بودند.

 

هاونز می گوید: "شش نفر دیگر در چنین مسابقاتی شرکت نکرده بودند، اما آنها با استفاده از AAS برای رسیدن به بدن مورد نظر خود با وزنه کار می کردند."

 

ده زن استروئیدها را قطع کرده بودند و شش نفر هنوز از آنها استفاده می کردند.

در دهه های اخیر ایده آل بدن زنان در اندیشه بسیاری از آنان از اندامی لاغر به عضلانی تغییر یافته است.

 

هاونز می گوید: این می تواند باعث شود افرادی که در محافل تناسب اندام قرار دارند در معرض استفاده از استروئیدهای آنابولیک قرار بگیرند.

مقاله پیشنهادی:📝

 

چربی بدن قوی تر و کمتر است

بیشتر آنها گفتند که آنها با استروئیدهای آنابولیک شروع کرده اند زیرا آنها عضلات بزرگتر و چربی بدن کمتری می خواهند.

 

چندین نفر که با این مسابقه رقابت کردند پس از سالها تمرین شدید، با AAS شروع به کار کردند.

 

برخی فقط مدت کوتاهی به تمرین پرداختند و برای پیشرفت در عضله سازی می خواستند یک میانبر باشد. هاونز توضیح می دهد که این هدف شامل هر دو شرکت کننده با و بدون مسابقات تناسب اندام یا بدن سازی است.

 

بستگی به توصیه دارد

بیشتر زنان در این مطالعه توسط شرکای مردی که این دارو را نیز استفاده کرده اند یا توسط دوستان یا مربیان / مربیان به AAS معرفی شده اند. میانگین سنی زنان 23 ساله بود که آنها به عنوان کاربر شروع به کار کردند.

 

آنها داروها را به صورت قرص یا تزریق مصرف می کردند. آنها دوزهای کمتری نسبت به مردان مصرف می کردند و معمولاً استراحت های دوره ای انجام می دادند.

 

اما همه آنها حتی پس از استفاده کوتاه مدت و کوتاه مدت، با عوارض جانبی ناخواسته ای روبرو شدند.

 

بسیاری از صفات مردانه پس از قطع مصرف داروهای هورمونی همچنان ادامه داشت.

 

هاونز می گوید: "این نگران کننده است که زنان به دانش این مردان در مورد دوزها، داروهایی که استفاده می کردند و طول دوره درمان اعتماد می کردند."

 

این مواد می توانند منجر به عوارض جانبی جدی جسمی و روانی مانند بیماری های قلبی عروقی، افسردگی، اضطراب و روان پریشی شوند.

 

«زنان به طور کلی نگران خطرات کبد یا قلب خود نبودند. آنها بیشتر از عوارض جانبی مردانه ترسیدند. »

 

بسیاری از آنها کاشت پستان داشتند

سینه های کوچک و موهای بیشتر صورت و بدن از عوارض جانبی رایج بودند. برخی از آنها به دلیل مشکلات آکنه صورت نگران بودند.

 

هاونز توضیح می دهد: "سینه های آنها می تواند به دلیل ناکافی بودن چربی زیر جلدی و تأثیر استروئیدها بر بافت پستان کوچک شود."

 

اما مقابله با این عوارض در زنان آسان تر از سایرین است.

وی افزود: "آنها می توانند با از بین بردن رشد نامطلوب مو و کاشت سینه، این امر را خنثی کنند. هاونز می گوید: بیشتر کسانی که در این رقابت شرکت می کردند، این کاشت ها را انجام می دادند.

شرمنده از صداهای کلفت

زنان بیشتر نگران صدای کلفت خود بودند.

هاونز می گوید: "نمونه هایی از صدا بسیار کلفت و مبهوت بود که وقتی آنها تلفن را سفارش می دادند، آن طرف فکر می کرد که یک مرد هستند."

بسیاری از صدای کلفت خود احساس شرمندگی کرده و از مصرف مواد به این دلیل پشیمان شدند.

تعداد کمی از زنان در مورد استفاده خود از AAS با خانواده یا دوستانشان در داخل و خارج از محافل تناسب اندام صریحاً ارتباط برقرار کردند. بنابراین، تغییر صدا می تواند چیزی باشد که دیگران را در مورد استفاده از این ماده غیرقانونی منتقل می کند.

برخی اطلاع دادند که صدای آنها پس از ترک مصرف دارو کمتر می شود اما هنوز به حالت قبلی و زنانه خود بازنگشته است.

مقاله پیشنهادی:📝

 

عضلات بزرگتر و میل جنسی

زنانی که با انگیزه بیشتری استفاده از استروئیدها را ترجیح داده بودند برای صفات مردانه حاصل بسیار آماده نبودند. شش نفر از زنان هنوز از استروئیدها استفاده می کردند و احساس می کردند اثر مطلوب عوارض جانبی را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

بیشتر آنها افزایش میل جنسی را پس از استفاده گزارش کردند و آنها این را یک عامل مثبت دانستند. اما این به وضعیت زندگی آنها بستگی داشت.

 

«این به این بستگی داشت که آیا آنها با هم رابطه دارند. کسانی که با مردی که از استروئیدها نیز استفاده می کرد همراه بودند، به ویژه از افزایش تمایل آنها راضی بودند، »می گوید هاونز.

 

افزایش میل جنسی به طور متقابل برای کسانی که فاقد شریک زندگی هستند منفی تلقی می شود یا اگر مصرف منجر به تغییرات دستگاه تناسلی می شود.

 

کلیتوریس رشد کرد، دوره ها متوقف شد

بسیاری دریافتند که کلیتوریس و تا حدودی لبهای آنها رشد کرده است. بزرگ شدن کلیتوریس باعث کاهش عزت نفس آنها می شود.

 

اما این واکنش ها تا حدی با واکنش همسرشان در ارتباط بود. اگر شریک زندگی در مورد تغییر مثبت بود، این می تواند برخی از احساسات منفی زنان را متعادل کند.

 

برخی از آنها سفت شدن دستگاه تناسلی خود را تجربه کردند.

 

هاونز می گوید: "این می تواند رابطه را دشوار کند."

 

همچنین استفاده از AAS منجر به قاعدگی نامنظم یا قطع کامل آن شد. اما برعکس، این مسئله به عنوان یک مشکل مشاهده نشد.

 

قطع قاعدگی علامت موثر داروها بود. وقتی عادت ماهانه آنها بازگشت، آنها این را به عنوان نشانه ای برای شروع ایمن دوباره استفاده از AAS در نظر گرفتند.

 

از نظر روانشناسی احساس بهتری پیدا می کنم

استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک همچنین منجر به تغییرات روانی شد که زنان می توانند آن را مثبت ارزیابی کنند. بسیاری فاش کردند که از اعتماد به نفس و تناسب بیشتری برخوردار شده اند.

 

بسیاری کنترل عواطف دشواری که آنها را آزار داده بود، به عنوان مثال آسیب های جدی، به دست آوردند.

 

همدلی و پهن شدن احساسات توسط برخی به عنوان تغییرات مثبت تجربه شد.

 

هاونز می گوید: "یکی از زنان گفت که این به او کمک می کند تا خودش را منزوی کند و روی تحصیلات، شغل، تمرینات و آمادگی برای مسابقات تمرکز کند."

 

بسیاری از زنان دچار اضطراب و احساس حقارت شده بودند. بسیاری گفتند که عضویت در یک سالن ورزشی و محیط تمرین برای احساس کنترل بودن آنها مهم است. آنها با شروع استروئیدها اضطراب خود را از دست دادند.

 

بسیاری از آنها نیز دچار اختلالات خوردن شده بودند، و آنها احساس می کردند داشتن عضلانی که با استروئیدها تغذیه می شود سالم تر از گرسنگی برای لاغر شدن است.

 

با این حال، برخی از زنانی که برای مدت طولانی از AAS استفاده کرده بودند، دچار مشکلات روحی و اختلالات جسمی جدی بودند. همین امر آنها را بر آن داشت تا از مصرف این دارو دست بکشند.

 

گفته شد، تعلقات اجتماعی آنها به محافل آموزشی با پیشرفتی که با استفاده از استروئیدها به دست آوردند تقویت شد.

 

هاونز می گوید: "ما باید درک کنیم که بسیاری از افراد هنگام استفاده از AAS در طول زندگی خود از تأثیر مثبت برخوردار می شوند."

 

او مایل است پزشکان و مقامات بهداشتی را به طرح سال تشویق کند.

 

«زنانی که از استروئیدها استفاده کرده اند ممکن است برای معالجه آکنه، از دست رفتن پریود یا مشکلات روانی ناشی از استفاده طولانی مدت با پزشک خود قرار ملاقات بگذارند. برای پرسنل بهداشتی مهم است که پرس و جو کنند که آیا آنها از AAS استفاده می کنند، انگیزه آنها برای این کار چیست و آیا می خواهند برای ترک کمک کنند. "

 

هاونز ادعا می کند که پرسنل بهداشتی باید دانشمندان را بدون محکومیت و لکه بینی با دانش ملاقات کنند.

 

شرکت کنندگان در این مطالعه

شرکت کنندگان از طریق رسانه های اجتماعی در گروه ها، پوسترها و آگهی های انجمن باز و پنهان جذب شدند.

 

سه نفر از شرکت کنندگان مربی یا مربی شخصی بودند. هفت نفر دانشجو بودند یا خدمات بهداشتی یا درمانی دیگری انجام می دادند. سه نفر در داخل آموزش کار می کردند یا برای مشاغل موجود در آن بخش تحصیل می کردند.

در زمان مصاحبه از 19 تا 46 سالگی وجود داشت.

آنها بطور متوسط ​​هشت سال قبل از ترک یا مصاحبه توسط محققان از AAS استفاده کرده بودند. بیشتر آنها از این دارو برای دوره های خاموش و مکرر استفاده کرده بودند. تعداد کمی از AAS از یک تا پنج سال به طور مداوم استفاده کرده بودند.

 

تحقیقات بخشی از یک مطالعه بزرگتر در مورد استفاده طولانی مدت از استروئیدهای آنابولیک و تأثیر آن بر روی مغز و رفتار است، به رهبری آسترید بورنبک از روسفورسک، بیمارستان دانشگاه اسلو. اینگرید هاونس در Nasjonal kompetansetjeneste TSB کار می کند، که با درمان تخصصی چند رشته ای سو abuse مصرف مواد و اختلالات وابستگی در بیمارستان دانشگاه اسلو سروکار دارد.

 

هنگامی که استروئیدهای آنابولیک در قوانین نروژ و رویکردهای ملی برای درمان سو مصرف مواد در سال 2013 گنجانده شد، به طور همزمان در ترک اعتیاد و درمان عوارض جانبی جسمی و روانی خود در خدمات بهداشتی تخصصی به کاربران کمک می شد.

 

بیمارستان دانشگاه اسلو مکالمات اطلاعاتی فردی درباره خطرات بهداشتی و درمان را ارائه می دهد. هاونز اطلاع می دهد که تاکنون آنها چنین جلساتی را با 600 کاربر استروئید آنابولیک و خانواده های آنها داشته اند. در این موارد به آنها گفته شده است كه خدمات بهداشتی پلیس یا كارفرمای آنها را در مورد استفاده این ماده غیرقانونی مطلع نمی كنند.

با این وجود، به نظر می رسد جرم انگاری استروئیدهای آنابولیک و سایر مواد دوپینگ سدی در برابر تماس با سرویس های بهداشتی ایجاد کرده است، با توجه به مصرف کنندگان مرد این مواد.

منبع:

منبع رسمی این مقالات وبسایت  sciencenorway می باشد.

 

 

تگ ها

zibandam
زیب اندام
آیا بدنسازی زنان باعث مردانه شدن بدن آن‌ها می‌شود؟
مصرف مکمل بدنسازی برای زنان باید چگونه باشد؟
تاثیر مکمل های بدنسازی بر حنجره
عوارض مکمل‌های بدن‌سازی برای بانوان
مصرف مکمل های بدنسازی توسط بانوان چه عوارضی دارد
مکمل های بدنسازی
مربی باشگاه بدنسازی بانوان
مربی بدنسازی بانوان
مربی آنلاین ورزشی
مربی آنلاین لاغری بانوان
مربیگری آنلاین
مصرف مکمل بدنسازی برای زنان
مضرات بدنسازی برای بانوان
چه چیز هایی هورمون مردانه را در خانم ها زیاد می کند
بدنسازی آنلاین زنان
مربی آنلاین فیتنس
سایت بدنسازی
دریافت برنامه بدنسازی آنلاین
هزینه برنامه مربی آنلاین بدنسازی
تغذیه ورزشی بانوان
برنامه مکملی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط