در حال بارگذاری ...

آیا عوارض خود ارضايي بعد از ترک، از بین می‌رود

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/03
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 2061

 

در این مقاله به بررسی و تحلیل در رابطه این سؤال می‌پردازیم که آیا پس از ترک خودارضایی عوارض و مشکلاتی که برای بدن، مغز، جسم و روح انسان به‌وجود آمده، برطرف می‌شود یا نه؟
این‌که چه مدت طول می‌کشد تا عواملی مانند ضعف حافظه، ضعف‌های جسمانی، مشکلات روحی روانی ( که در اثر خودارضایی و دیدن پورن برای انسان پیش آمده ) برطرف شود، برای هر کسی فرق می‌کند و مدت زمان مشخص و دقیقی را نمی‌شود، تعیین کرد.  طول دوره درمان بستگی به شدت بیماری، شدت وابستگی و مقداری که آن بیماری پیشرفت کرده دارد و برای هر فردی فرق می‌کند. مهم‌ترین کاری که انسان باید انجام دهد، این است که سعی کند به هیچ عنوان در دوران اولیه، مثلاً چند ماه اول به غیر از هنگام دستشویی رفتن، به آلت تناسلی خودش دست نزند و فقط موقع شست و شو این‏کار را انجام دهد، زیرا ‏ هنگام خودارضایی عصب‌هایی موجود در اعضاء جنسی انسان فوق حساس می‌شوند و با لمس کردن‏ زیاد حساسیت آنها بالا می‌رود و هر چقدر انسان این قسمت‏ از بدن را کمتر لمس کند، باعث کم شدن حساسیت اعصاب عضو جنسی می‌شود.

 

تغذیه برای جبران خود ارضايي:

آیا عوارض خود ارضايي بعد از ترک، از بین می‌رود

 

نقش تغذیه برای جبران خود ارضايي یک نقش بسیار کلیدی و مهم است. در مردان، منی مرد شامل انواع مواد مغذی مانند پروتئین‌ها، اسید اسکوربیک، آمینو اسیدها، فسفر، پتاسیم، کراتین، فراکتوز ( شکر ) و البته اسپرم‌ها است. اسپرم تنها بخشی از مایع منی هست. از بین 2 تا 6 میلی‌لیتر منی که در هر بار انزال از مرد خارج می‌شود، فقط 2 الی 5 درصد از  آن را اسپرم تشکیل می‌دهد، البته همین مقدار اسپرم، شامل 100 الی 600 میلیون عدد اسپرم است که همگی برای وارد شدن به یک تخمک در رحم زن مسابقه می‌دهند و فقط یکی از آنها برنده این مسابقه می‌شود. برخی از بهترین تغذیه‌ها برای جبران خود ارضايي و تقویت میل‌جنسی در زیر آمده است:

 

  • زنجبیل
  • عسل
  • لبنیات
  • گوشت
  • سبزیجات

 

آثار خود ارضایی:

 

  • ضعف و آسیب قوای جسمانی: اگر خودارضایی ادامه پیدا کند، خستگی و ناتوانی جسمانی بر انسان عارض شده و قوای بدنی او را تباه کرده و به پیری زودرس و ضعف‌بدنی می‌انجامد. جوانی که مدتی به این انحراف مبتلا بود. خود ارضایی هم‌چنین باعث ضعیف شدن قدرت بدن و قوای جسمانی شده و این رویداد، بستر مناسبی برای پذیرش انواع بیماری است زیرا جسم و بدنی که با خودارضایی ضعیف و ناتوان شده، نمی‌تواند در مقابل ویروس‌های بیماری‌زا از خود دفاع کند و آمادگی زیادی برای آسیب پذیری و بیماری دارد.

 

  • آسیبهای روحی و روانی: یکی از پیامدهای خود ارضایی، ضعف و تحلیل قوای جسمانی است و این به‌نوبه خود ناشی از اختلال در عملکرد سیستم مغز و اعصاب است. اختلال در این سیستم ( مغز ) باعث می‌شود که بخش حافظه، کارایی لازم را نداشته باشد. علاوه بر این، شخص مبتلا به خود ارضایی به‌خاطر تمرکز در این عمل زشت و توجه نسبتا مداوم به موضوعات جنسی، حواس‌پرت و ناتوان در تمرکز فکری است که این خود عامل دیگری برای کاهش توانایی ذهنی و ایجاد ضعف حافظه است.

 

  • احساس گریز از اجتماع پدید می‌آید: در اثر افراط و تکرار این عمل ناپسند، این احساس در او ریشه‌دار خواهد شد. شخص خود ارضا در گوشه‌ای منزوی و به افکار دور و دراز می‌پردازد. توجه به لذات شخصی و خیالی، سبب سستی روابط اجتماعی می‌گردد و حیات جمعی و با دیگران بودن را، دچار مخاطره می‌سازد؛ در عرصه اجتماعی کمتر یا هیچ وارد نمی‌شود و با مردم جوشش کمتر دارد و از بودن در کنار دیگران لذّت نمی‌برد. اینجاست که نه تنها شخصیت اجتماعی و انسانی چنین افرادی تدریجا متزلزل شده بلکه جامعه نیز از وجود نیروی جوان و خلاّق محروم می‌ماند و در دراز مدت، این خصوصیات و این افراد موجب اختلال در نظام خانواده و اجتماع می‌گردند.

 

 

از بین رفتن عوارض بعد از ترک:

آیا عوارض خود ارضايي بعد از ترک، از بین می‌رود

 

اگر خود ارضایی را به‌صورت جدی ترک کنید و ورزش و تغذیه سالم داشته باشید، عوارض آن آرام آرام برطرف می‌شود گرچه ممکن است، اصلاح برخی از عوارض آن نیازمند طبابت و درمان باشد. خود ارضایی از گناهان بزرگ است و آثار زیان‌باری دارد و البته به راحتی قابل درمان است لذا نا امید نباشید؛ اگر اراده جدی داشته باشید، توانایی ترک آن‌را هم خواهید داشت.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

دیدگاه ها

اکبرهاشم زاده 23:33:54 1399/11/19
من در15سالگی خودارضایی میکردم مدت 3سال حالا 50سالمه آثارش حال برام ظاهر شده چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها

22:04:30 1399/11/24
بله حتما باهاتون تماس میگیریم

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط