در حال بارگذاری ...

در مسیر زندگیتان راکد نباشید.

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/16
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 276

در مسیر زندگیتان راکد نباشید.

من در یکی از کلاسهای دانشگاه نشسته بودم که استادم عبارتی را گفت که بسیار عمیق بود و من هرگز آن را فراموش نکردم. وی گفت: «من ترجیح می دهم دانش آموزانم از یک رودخانه راکد بنوشند تا یک استخر راکد ». بعداً فهمیدم که او از دکتر هوارد هندریکس نقل قول می کرد، کلماتی که به شدت طنین انداز بودند، آنقدر قوی که تا به امروز بر من تأثیر گذاشته اند.

آیا هنوز به عنوان یک شخص یاد می گیرید و رشد می کنید؟ اگر می خواهید به طور مداوم و مداوم الهام بگیرید و توانایی الهام بخشیدن به دیگران را داشته باشید، باید خیلی بیشتر از آنچه را که می دادید، در نظر بگیرید. نه تنها این، شما باید دائماً آنچه را می دانید تازه کنید تا بیات و راکد نشوید.

 

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید مطمئن باشید جریان روان هستید و استخر راکد نیستید:

 

یک خواننده پرشور شوید: لازم نیست حتماً کتاب بخوانید، اما اطمینان حاصل کنید که هر روز اطلاعات جدید بیشتری می گیرید. وبلاگ های با کیفیت بالا گزینه مناسبی هستند.

مردم را بشناسید: ایده های تازه می خواهید؟ خب، ایده ها از طرف مردم سرچشمه می گیرند، بنابراین منطقی است که هرچه تعداد بیشتری از مردم را ملاقات کنید، ایده های بیشتری خواهید شنید.

خودتو به چالش بکش: اگر زندگی شما بیش از حد آسان است، در معرض خطر راکد شدن قرار دارید. با پا فراتر رفتن از مرزهای خود، ایده های قدیمی و فرسوده خود را از بین ببرید.

مثل یک معلم فکر کنید: یکی از بهترین راه ها برای یادگیری چیز جدید، الزام به آموزش آن به شخص دیگر است. این شما را مجبور می کند اطلاعات جدید را به سرعت درونی و مقطر کنید.

استراحت کن همیشه ممکن است خیلی سخت فشار دهید: مهم نیست که شما کی هستید، شما فقط می توانید اینقدر طولانی کار کنید و حاوی مقادیر زیادی باشید. اطمینان حاصل کنید که به طور منظم از کار و مسئولیت خود خارج می شوید.

یادگیری تنها چیزی است که ذهن هرگز خسته نمی کند، هرگز نمی ترسد و هرگز پشیمان نمی شود. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

یک ترفند جدید به خود بیاموزید:

 

فراتر از به دست آوردن چیزهایی برای ذخیره کردن در مغز شما، در مورد توسعه یک مهارت جدید چطور؟ اگر چیز جدیدی نیست، چرا یک استعداد موجود را به سطح بعدی نمی رسانید؟

موانعی را که در سر راه شما قرار دارد و چیزهایی را که مانع شما می شوند، از بین ببرید. بیشتر این موانع خودساخته هستند بهانه گیری، برنامه های بیش از حد سنگین، حواس پرتی، ترس، تردید، بنابراین این بدان معناست که شما کنترل آن را در دست دارید.

«هر کسی که یادگیری را متوقف کند پیر است، چه در سن بیست یا هشت سالگی. هرکس دائما در حال یادگیری است جوان میماند ». هنری فورد

نگران بهترین شدن نباشید، تمرکز خود را روی یادگیری چیز مفید یا جالب بگذارید. مهارتی که آرزو می کنید این مهارت را داشته باشید چیست؟ استعدادی که همیشه از ساختنش پشیمان نبودی چیست؟ خیلی دیر نشده.

بیاموزید با دستان خود چیزی بسازید. دروس خصوصی بگذرانید و ساز جدیدی یاد بگیرید. کدنویسی را بیاموزید. دویدن یا دوچرخه سواری یا حتی دوچرخه سواری را شروع کنید یا اصلا شروع به رمان نویسی کنید.  

به اطراف نگاه کنید و سوال کنیدچرا کارها به روشی که عمل می کنند انجام می شود؟ انگیزه مردم چیست؟ چگونه می توان کاری بهتر انجام داد؟ اگر مجبور باشید کار جدیدی را شروع کنید و بتوانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید، چه می کنید؟

 

دنبال این پاسخ ها باشید:

 

شاید هیچ چیز جدیدی که شما واقعاً دوست داشته باشید یاد بگیرید یا هر چیزی که به اندازه کافی شما را دوست داشته باشد تا وقت خود را صرف پیگیری کنید، نیست. مگر اینکه شما یک کاهنده غیر تصوری باشید، این احتمالاً به این معنی است که باید آنجا بیرون بروید و آموزش را شروع کنید. با کتابخانه محلی، مرکز اجتماع یا کلیساها تماس بگیرید تا ببینید آیا در یکی از زمینه های تخصصی خود می توانید کلاس جامعه ای به نوعی ارائه دهید. اگر در نوعی تجارت عملی متخصص هستید، داوطلب شدن در یک دبیرستان محلی یا کالج محلی را در نظر بگیرید یا شروع به آموزش افراد خارج از خانه، گاراژ یا کارگاه خود کنید. اگر ایده ایستادن جلوی کلاس یا آموزش به یک گروه شما را ترسانده است، به فکر فراگیری یک شاگرد یا آموزش تک به تک باشید.

 

عادتهای بد خود را ترک کنید:

 

تغییر عادت های شما کار سختی است و یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید 21 روز طول می کشد تا عادت های جدید ایجاد شود. مسئله این است که بسیاری از اوقات ما سعی در ایجاد عادت های خوب داریم بدون اینکه ابتدا سعی کنیم عادت های بد خود را از بین ببریم.

مهم نیست که عادت بد شما ممکن است باشد، سیگار کشیدن، ناخن های خود را گاز گرفتن، پرخوری می توانید از امروز غلبه کنید و در آینده آزادی پیدا کنید. نکته اصلی این است که ابتدا اعتراف کنید باید تغییر کنید. شما باید خسارتی را که عادت بد شما ایجاد می کند تشخیص دهید و باید بخواهید تغییر دهید، باید آن را میل کنید.

در ترک عادت بد خود عمدی باشید. آن را بنویسید و برای خود هدف تعیین کنید.آن هدف را جایی ارسال کنید که اغلب آن را مشاهده خواهید کرد. یک شریک پاسخگویی پیدا کنید و به او اجازه دهید تا وقتی از مسیر خارج می شوید، به شما غر بزند

افکار خود را تماشا کنید، زیرا آنها تبدیل به کلمات می شوند.

سخنان خود را تماشا کنید، زیرا آنها عملی می شوند.

اعمال خود را تماشا کنید، زیرا آنها به عادت تبدیل می شوند.

عادت های خود را رعایت کنید، زیرا آنها شخصیت شما می شوند.

و شخصیت خود را تماشا کنید، زیرا این سرنوشت شما می شود. « لائو تزو»

آهسته شروع کنید و زندگی خود را با قدم های کوچک تغییر دهید. آیا می توانید هفته ای 5 درصد تغییر ایجاد کنید؟ صبور باشید و درک کنید که تغییر کند بهتر از عدم تغییر است.

سرانجام، با این واقعیت روبرو شوید که ممکن است لازم باشد محیط خود یا دوستان خود را تغییر دهید. خود را در موقعیت هایی قرار ندهید که شما را وسوسه می کند تا در این عادت بد خود شرکت کنید یا در اطراف افرادی که شما را به پایین می کشند آویزان شوید.

از امروز با ایجاد عادت های بهتر و جدید، کنترل عادت های بد خود را شروع کنید. نسخه رایگان خود را از کاربرگ ردیابی عادت و انباشت عادت من که به شما کمک می کند عادت های بد شما را تحت تأثیر قرار دهد، بارگیری کنید و به شما کمک می کند تا نحوه جایگزینی بهتر آنها را تعیین کنید.

 

شجاع بودن را انتخاب کنید:

در مسیر زندگیتان راکد نباشید.

آیا احساس شجاعت می کنید؟ ما خود را از طریق ترس و نگرانی عقب نگه می داریم. خطرات گرفته نمی شوند زیرا می ترسیم کوتاه بیاییم و عواقب بعدی ما بدتر شود. ما می ترسیم که اشتباه انتخاب کنیم و در نتیجه ممکن است اتفاق «بد» رخ دهد. کشیش من این را Stranglehold of Fear می نامد.

تنها راه غلبه بر ترس رو در رو با آن است. ترس های انتزاعی خود را با نوشتن آنها به جملات سیاه و سفید ملموس تبدیل کنید. تبدیل آنها به بتن عامل «چه اتفاقی می افتد» را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا منطقی پیامدهای مواجهه با ترس خود را پردازش کنید. عدم اطمینان جای خود را به عمد می دهد، که ترس را از بین می برد.

رو به رو شدن با ترس و انتخاب شجاعت، روندی مستمر و روزمره است. این فرایندی است که باید تکرار کنید تا به نتیجه ای برسید که در زندگی می خواهید.

امروز شجاع بودن را انتخاب کنید. کاری را انجام دهید که از انجام آن می ترسید.

شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

ترس مسئله ای از دیدگاه است:

 

داشتم به پادکست EntreLeadership گوش می دادم و می شنیدم که میزبان مهمان Rory Vaden می گوید: «صلح داشتن یک دیدگاه طولانی مدت است. هر مشکلی در رابطه با امروز یک مشکل بزرگ است. اگرچه هر مشکلی در رابطه با طول عمر ما یک مشکل کوچک است و هر مشکلی در رابطه با ابدیت مشکلی ندارد ».

داشتن چشم انداز به کاهش ترس ما کمک می کند. یک دیدگاه طولانی مدت به ما کمک می کند تا سرعت خود را کاهش دهیم و یک گام به عقب برداریم تا بتوانیم ترس های خود را برطرف کنیم و راه حل های حرفه ای را برای غلبه بر این ترس ها حل کنیم.

آیا می خواهید اولین قدم برای مواجهه با ترس خود را بدانید؟ بنویسشون روی برگه.

«شجاعت واقعی فقط در برابر ترس اتفاق می افتد.اگر نمی ترسید ، پس چگونه اقدامات شما شجاعانه است؟ »رابین شارما

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت theincrementallife  می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
ترس
زندگی
هدفمندی
شجاع بودن
مقاله انگیزشی
عادتهای بد
چالش فکری

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط