در حال بارگذاری ...

آیا باید هر روز تمرین کنم؟

نویسنده : بهاره زارع
تاریخ انتشار : 1399/06/14
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 261

آیا باید هر روز تمرین کنم؟

 

این سوالی است که ما همیشه از مربی ورزشی خود می پرسیم: آیا باید هر روز تمرین کنم؟ اگرچه ممکن است به نظر برسد که پاسخ « بله » یا « نه » ساده باشد، اما در واقع بسیار پیچیده تر از آن است که شما فکر می کنید. البته می توان این سوال را ساده هم توضیح داد. بگذارید ادامه دهیم ...

 

نه، شما نباید هر روز تمرین یکسانی را انجام دهید

 

اگر می پرسید که آیا باید هر روز یک تمرین HIIT یا یک تمرین منظم انجام دهید، پاسخ منفی است. انجام دقیقاً همان تمرین دو یا چند روز متوالی، به عضلات زمان بهبودی و تقویت نمی دهد. تکرار یک تمرین در روزهای متوالی می تواند بدن شما و ذهن شما را خسته کرده و کاری کند که شما از تمرین خسته شوید (به عبارتی بی حوصله شوید) و بدون دیدن مزایایی مانند رشد عضلات، تمرین و ورزش را رها کنید.

در عوض، روال زندگی ورزشی خود را هر طور که شده بهتر و متنوع تر کنید. به عنوان مثال، تمرینات HIIT را 3-4 بار در هفته انجام دهید و در روزهای بین آن مدت، تمرینات قدرتی، قلبی و کششی اضافه کنید. این تنوع برای بدن مفید است و راهی عالی برای جلوگیری از کسالت است.

 

آیا باید هر روز تمرین کنم؟

زیاد و مناسب استراحت کنید

 

استراحت و بهبودی به اندازه حرکت روزانه مهم است. این زمان استراحت یا همان ریکاوری، به بدن و عضلات شما زمان می دهد تا ترمیم شوند، و به شما کمک می کند تا سریعتر به اهداف خود برسید. اما اگر نگران روزهای تعطیل یا همان روزهای ریکاوری هستید، جایگزین کردن این عادت در زندگی روزمره، به معنای « کاری نکردن » نیست.
اگر تمرین معمول شما شامل تمرینات متمرکز بر روی گروه عضلات است، در روزهایی که عضلات پا استراحت می کنند، می توانید یک تمرین قدرتی متمرکز بر بازو انجام دهید. اگر شما در درجه اول HIIT تمام بدن خود را انجام می دهید، روزهای استراحت شما باید بازیابی فعالی داشته باشند، مانند تمرینات کاردیو با تأثیر کم یا مثلا پیاده روی سریع. بنابراین شما می توانید هنگام حرکت روزانه بدن خود، به برخی از ماهیچه های خود، استراحت مورد نیازشان را بدهید تا این کار به بهبود سلامت کلی شما کمک کند.

این « بهبودی فعال » می تواند اشکال دیگری نیز داشته باشد. کمی تفریح ​​کنید و در روزهای استراحت خود اعمالی مانند: یک پیاده روی، یوگا، دوچرخه سواری یا یک ورزش گروهی مانند تنیس را امتحان کرده یا به طور کلی، یک ورزش یا مهارت جدید یاد بگیرید. اینها روش های سرگرم کننده ای برای ادامه حرکت شماست، که البته بدون تحرک بیش از حد است. شما می توانید برای مطالعه و یادگیری سایر حرکات ورزشی مقالات مرتبط با آنها را در وبلاگ زیب اندام مطالعه کنید یا اینکه در وب سایت زیب اندام ثبت نام کنید و بعد از انتخاب مربی شخصی خود، تخصصی تر و زیر نظر مربی کارآزموده و حرفه ای خود حرکات را یادگرفته و انجام دهید.

 

به بدن خود گوش دهید

 

بعضی روزها، بدن شما ممکن است برای بهبود فعال بگوید « امروز، نه » و باید بدانید که این خوب است. اگر قبلاً در طول هفته پنج روز تمرین انجام داده اید و احساس می کنید ضعیف شده اید، بدون انجام هرگونه فعالیت بدنی یک روز از ورزش فاصله بگیرید و استراحت کنید، مطمئن باشید لیاقت آن را دارید و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد! به خصوص اگر بدن شما به استراحت کامل احتیاج دارد. از طرفی دیگر، اگر پنج روز تمرین داشتید اما هنوز هم با احساس انرژی زیاد از خواب بیدار شدید، فرصت خوبی است که سعی کنید چیز جدیدی را امتحان کنید و به شکلی حرکت کنید که به طور معمول حرکت نمی کنید و خودتان و بدنتان را وارد یک چالش سخت تر کنید.

 

آیا باید هر روز تمرین کنم؟

تعادل بسیار مهم است

 

اگر شما در حال حاضر مشغول انجام دادن حرکات ورزشی بوده و مصمم می خواهید اهدافتان را دنبال کنید، توصیه می کنم در طول هفته تعادل بین تمرینات کاردیو، انعطاف پذیری و مقاومت را رعایت کنید. تمرینات  HIIT  در برنامه تناسب اندام شما شامل می تواند مقاومت و کاردیو باشد. همچنین می توانید در کنار این تمرینات تمرینات یوگا را انجام دهید که به بهبود انعطاف پذیری کمک می کند و یا این که فعالیت هایی خارج از برنامه (به عنوان مثال دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، رقص و غیره) را به برنامه خود اضافه کنید.

در پایان باید گفت که، به بدن خود و فعالیت هایی که انجام می دهید توجه کنید و به نحوی تمرین کنید که از آن لذت ببرید.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع رسمی  این مقاله وب سایت 8fit می باشد.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
تمرین ورزشی
تمرین بدنسازی
تمرینات قدرتی
فعتالیت بدنی
ورزش
تمرین و ورزش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط