در حال بارگذاری ...

معلولیت، محدودیت نمی آورد.

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/20
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 334

معلولیت، محدودیت نمی آورد.

بدن سازی به عنوان استفاده از ورزش مقاومتی پیشرونده برای کنترل و رشد عضله فرد تعریف می شود. فردی که به این فعالیت بپردازد به عنوان بدنساز تعریف می شود. بدن سازی در اواخر قرن نوزدهم توسعه یافت و توسط «پدر بدن سازی مدرن »، اوژن ساندو، متولد آلمان، در انگلیس ترویج شد. در صنعت بدن سازی مدرن و «حرفه ای» به طور کلی به معنای بدنساز آماتور در مسابقات مقدماتی برنده شد و از سازمان مربوطه «کارت حرفه ای» کسب کرده است.

 

نینو ساوونا:

معلولیت، محدودیت نمی آورد.

بدنساز نینو ساوونا علی رغم اینکه مجبور است با عصا راه برود، اندامی رویایی دارد. وقتی مردم از او می پرسند که او از کجا الهم گرفته، او به راحتی به سمت بالا اشاره می کند و می گوید «خدا ». جایی که می خواهد منبع الهام دیگران باشد، که قطعاً همین است.

معلولیت های او، سرعت او را کم نمی­کند و استقامت او در بیشتر مواقع فوق العاده است. بسیاری از افراد می بینند که چندین جلسه تمرین در حال انجام است و بیش از حد تمرین می کند، زیرا برای هر زمانی که بخواهد مرتباً هر جلسه را به حد مجاز می رساند. اگر ذهن او به سمت کاری معطوف باشد که بدون عذر به نتیجه برسد، عضلاتش چاره ای جز پیگیری ندارند.

او به جای اینکه تمرینات خود را به حالت نشسته انجام دهد، تمام راه های ممکن را برای ایستادن انجام می­دهد. تمرین شدید او اکنون حتی عضلاتی را که در او کار نمی کنند، از جمله پاها، درگیر می­کند.

نینو عصای خود را کنار گذاشت و به تردمیل رسید، گاهی اوقات سریعتر از هر شخص عملیاتی می دوید.

نینو می خواهد به افراد دارای معلولیت نشان دهد که این کار انجام می شود و اگر بتوانید این کار را در ذهن خود انجام دهید و زندگی معنوی سالمی داشته باشید هیچ کاری غیرممکن نیست. به همان اندازه برای کسانی که بدن خوبی دارند، آنها باید نعمت های خود را بشمارند و استفاده از آنها را برای منافع خود و کسانی که نمی توانند و نمی خواهند بکار گیرند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

نیک اسکات:

معلولیت، محدودیت نمی آورد.

 نیک اسکات بدنساز (که به او وحشی نیز گفته می شود) در 16 سالگی با از دست دادن توانایی راه رفتن در یک سانحه رانندگی وحشیانه قربانی شد. اتومبیل از کنترل خارج شد و چندین چرخش را انجام داد. نیک نفس خود را حفظ کرد و کنترل خود را روی فرمان شل کرد زیرا دیگر کنترل همه آنچه را که قرار بود در اختیار داشته باشد، نداشت. نیک خود را در حالی که به زمین افتاده بود، به آسمان نگاه می کرد، یادآوری کرد که مدت زیادی است نفس نمی کشد و شروع به نفس نفس زدن می کند.
اگرچه او اصلاً دردی احساس نمی کرد، اما به این درک رسید که او دیگر پاهای خود را احساس نمی کند و دیگر نمی تواند آنها را نیز حرکت دهد.

هنگامی که به بیمارستان رسید پرستار به او اعلام کرد که قرار است از کمر به پایین فلج شود.

این سخنان همه ی خوابهایش را درهم شکست، او را به افسردگی شدید شبانه کشاند، اما وقتی مادرش او را نگه داری می­کرد، نیک فهمید اهداف كوچكی برای خود قائل شده و برای تحقق آنها تلاش می كند، اولین كسی می تواند بدون داروی مسكن از عهده آن برآید. او کنترل دوزها را داشت، با خوردن یک دارو، درد را از بین می برد، اما تا زمانی که به آن نیاز داشت نمی توانست به خانه برگردد. بنابراین یک بار از آن استفاده کرد و بس، پس از آن با درد مقابله کرد، اما درد معنی نداشت زیرا او مصمم بود.

سالها بعد نیک هدف نهایی خود را پیدا کرد و منبع الهام برای همه شد و به یک بدنساز موفق تبدیل شد.

 

رگی بنت:

معلولیت، محدودیت نمی آورد.

رگی بنت بدنساز از 13 سالگی دیگر قادر به راه رفتن نیست و وقتی با اسلحه ای روبرو شد کنجکاوی او کار دستش داد و به طور اتفاقی هنگام بازی با آن به خود شلیک کرد.

رگی از آن زمان تاکنون با اثبات این واقعیت که محدودیت هایی وجود ندارد، از معلولیت های خود برای ایجاد انگیزه در افراد دیگر با ضایعه نخاعی پرداخت. اگر فکر خود را به آن معطوف کنید می توانید از نظر روحی و جسمی فراتر بروید.

او پس از تمرینات سخت، سخنران انگیزشی است و اگرچه سخت کوشی و فداکاری نسبت به کاری که انجام می دهد، گاهی اوقات وقت زیادی را از او در کنار خانواده می­گیرد اما او می داند آنچه را که انجام می دهد برای الهام بخشیدن به افراد و سایر بدنسازان صندلی چرخدار مورد نیاز است.

این در نهایت ثابت می کند که هیچ بهانه ای به دلیل خوب و سالم ماندن، حتی در صورت معلولیت جسمی، بهانه خوبی نیست.

 

جان کوین:

 

 بدنساز جان کوین در سنین جوانی قربانی یک حادثه مرگبار موتور سیکلت شد. منجر به شکستگی بسیاری از استخوانها و از دست دادن راه رفتن او شد. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

اگرچه این یکی از وحشتناک ترین تصادفاتی است که ممکن است برای هر شخص رخ دهد. از آنجا به کار روی بدن خود ادامه داد و به یک بدنساز موفق تبدیل شد.

ایمان، اراده و قدرت ذهنی قوی او، را از نظر جسمی و روحی قدرتمند کرده است. او بر ترس، درد و تردید غلبه کرده و ثابت کرد، که هیچ محدودیتی برای کسی اعمال نمی شود، محدودیت فقط در ذهن شما است.

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت disabled باشد.

 

 

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
coachonline
onlinecoach
zibandam
معلولیت
قدرت جسمی
محدودیت
عضله سازی
بدنسازی
ورزشکار
بدنساز
معلول

دیدگاه ها

امیر علی 22:51:39 1399/06/20
🤩منبع انگیزه

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط