در حال بارگذاری ...

اشتباهات رایج بانوان در هنگام تمرین

دسته بندی:
نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/21
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 174

اشتباهات رایج بانوان در هنگام تمرین

 

اگر شما روی یک گروه از عضلات شدید و به سختی کار کنید، نتایج حیرت انگیزی خواهید، اما به یک فرصت بازسازی یک هفتگی نیاز دارید. از اینکه به عضلات فرصت آرام شدن بدهید نترسید، استراحت به اندازه کارکردن مهم است.
اما در مقابل برای انجام حرکات مهم و لازم، ترس به خود راه ندهید. اگر شما به مدت طولانی ورزش نکرده‌اید یا اینکه شانس این را نداشته اید که با یک مربی آگاه صحبت کنید احتمالا نمی‌دانید وقتی یک عضله را ورزش می‌دهید آن عضله نیاز به زمانی برای استراحت و بازسازی دارد. اگر شما هر روز تمرین می‌کنید، آن عضله فرصتی برای بازسازی نخواهد یافت و بنابراین هرگز حجیم‌تر نخواهد شد. این خیلی مهم است که هر گروه عضلانی یک استراحت حداقل 48 ساعته بعد از تمرین باید داشته باشد.

 

اشتباهات و اشکالات ممکن در بین بانوان شامل موارد زیر است:

 

ترس از دمبل

 

یک بدن ساز مسابقه‌ای باشید. این واقعا ما را خسته می‌کند که بسیاری از زنان هنوز هم سوء برداشت‌های قدیمی را دارند؛ هرچه بیشتر وزنه بزنند عضلات حجیم‌تری خواهند داشت. شما هرگز به آسانی با دمبل زدن به یک انسان تنومند افسانه‌ای تبدیل نمی‌شوید. همچنین تنها با انجام دادن هوازی به مدت طولانی، قادر نخواهید بود تغییر شاخصی در بدن خود ایجاد کنید. پس به خاطر داشته باشید که شما هرگز به راحتی با دمبل زدن، به یک انسان تنومند تبدیل نخواهید شد.

 

اجتناب از نوشیدن آب

 

این مسئله ففط در مورد خانم ها صادق نیست. در حقیقت به ندرت می‌بینیم که کسی در باشگاه به اندازه کافی آب بنوشد. اگر به بدنسازان حرفه‌ای در باشگاه نگاه کنید، می‌توانید ببیند که آنها همیشه یک گالن آب با خودشان حمل می‌کنند. چرا نوشیدن آب این قدرمهم است؟
نوشیدن آب باعث خارج شدن سموم می‌شود، به سلامت عروق کمک می‌کند.

 

اشتباه در اجرای حرکت زیربغل سیم کش از جلو

 

اشتباهات بیشماری را در اجرای این حرکت در بین مردان و زنان در باشگاه می‌بینیم. دقت کنید که اجرای این حرکت برای ورزیده کردن یکی از بزرگترین عضلات پشت می‌باشد. معمولا خانم‌ها در اجرای این حرکت آنقدر میله را پایین می‌کشند تا اینکه میله به سطح شکم آنها نزدیک می‌شود و این اشتباه است. نحوه صحیح انجام این حرکت گرفتن میله با دستانی که کمی از عرض شانه ها بازتر شده است و کشیدن میله تا نزدیکی سینه می‌باشد.

 

اشتباهات رایج بانوان در هنگام تمرین

 

تلاش برای جلوگیری از تعریق

 

این موضوع زیاد نیاز به توضیح ندارد. به همه شما دختران گوشزد می‌کنم باشگاه است و عرق کردن نشانه تندرستی شما می‌باشد. شما نباید در هنگام تمرین در مورد آرایش چشم‌های خود نگران باشید. اصلا چرا شما برای مدتی که قرار است در باشگاه تمرین کنید،آرایش می‌کنید؟
اینجا آمده‌اید تا ورزش کنید درست است؟ پس از عرق کردن هراسی نداشته باشید.

 

بیش از حد عطر زدن

 

اصلا کار صحیحی نیست که وقتی روی ترد میل در حال تمرین هستید شروع به عطر زدن یا اسپری کردن کنید و مقدار فراوانی مواد شیمیایی مضر و خطر ناک را روی صورتتان خالی کنید. به خصوص هنگامی که یک خانم دیگر دقیقا در کنار شماست. این خیلی خودخواهانه است که خودتان را غرق در مواد معطر کنید و به باشگاه، جایی که در آنجا افراد بسیاری در حین ورزش نفس‌های عمیق می‌کشند بروید. به یاد داشته باشید که برخی از افراد به اسانس و عطرها و یا سایر مواد شیمیایی حساسیت دارند و در این حالت ممکن است نسبت به این مواد واکنش نشان داده و شدیدا بیمار گردند.

 

برای ادامه مطالب فوق بر روی اینجا کلیک کنید. سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
تمرین
تمرین مقاومتی
تمرین ورزشی
عضله سازی بدن
بدنسازی بانوان
بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط