در حال بارگذاری ...

ترکیب انگیزه و بدن سازی

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/11/15
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 121

انگیزه و بدن سازی

در مورد تکنیک های انگیزش در ورزش مطالب زیادی نوشته شده است اما بدن سازی با همه آن ها متفاوت است. چرا؟

به طور معمول ، یک ورزش حول یک رویداد رقابتی متمرکز است. از ورزشکاران انتظار می رود در یک لحظه دستاورد استثنایی کسب کنند: پرش بیشتر ، سریعتر دویدن ، وزنه  های سنگین تر یا شاید در معنای دیگری از انتظار می رود که آنها در بعضی از بازی ها مهارت بیشتری نسبت به حریف خود داشته باشند.

یک ورزشکار رقابتی برای بهتر بودن در همان لحظه یا در همان مسابقه به انگیزه نیاز دارد. این بدان معنا نیست که او برای انجام کارهای روزمره به  انگیزه مناسبی احتیاج ندارد بلکه رابطه بین استرس جسمی و روانی ، بین موفقیت و پاداش ، بین آمادگی برای مسابقه و خود رقابت متفاوت تر از آن است که بیشتر آماتورها به عنوان زندگی یک بدن ساز تجربه خواهند کرد.

در این مقاله می خواهم نگاهی کلی به رایج ترین تکنیک های انگیزشی داشته باشم و سپس یک گزینه قدرتمند به شما ارائه دهم.

روانشناسی انگیزه

قبل از اینکه درباره تکنیک های رایج انگیزشی بحث کنم، بیایید مختصراً به نظریه های علمی موجود در آنها نگاهی بیندازیم.

انگیزه یکی از موارد مورد مطالعه در رفتار انسان است. این تعجب آور نیست: برای سیاست و اقتصاد بسیار مهم است.

نظریه های کلاسیک به تقویت مثبت و منفی تبدیل می شوند. ما اصولاً کارهایی را انجام می دهیم که از آنها پاداش می گیریم (به پول ، تحسین ، عشق ، احساس خوشبختی ، احساس امنیت فکر کنیم) و کارهایی را انجام نمی دهیم که مجازات به همراه داشته باشد.

برخی از ظرافت های بیشتر را اضافه کنید و همچنین می توانید با تعیین اهداف چالش برای غلبه بر افراد انگیزه ایجاد کنید.

سیستم هایی وجود دارند که انگیزه را به چند گروه تقسیم می کنند: ما می توانیم کارهایی را انجام دهیم زیرا مجبور به انجام آنها هستیم ، زیرا برای انجام آنها پاداش می گیریم یا اینکه دوست داریم آنها را انجام دهیم. می توانید حدس بزنید چه نوع انگیزه ای بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد :)

رویکردهای فعلی انگیزه در بدنسازی

بیشتر مقالات مربوط به انگیزه در بدن سازی به شما توصیه می کنند که به طور مکرر برخی اهداف متوسط ​​را تعیین کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

همچنین ، آنها پیشنهاد می کنند برای جلوگیری از خستگی، روال تمرینی خود را بصورت متناوب پیش ببرید. سرانجام ، آنها ممکن است «تاکتیک های فشار اجتماعی» را ارائه دهند

 به همه بگویید که غذای سالم می­خورید و سخت تمرین می کنید و فقط زمانی متوقف خواهید شد که دست از این کار بردارید.

من هیچ یک از این رویکردها را کوچک نمی شمارم اما هنوز هم احساس می کنم که آنها به طور کامل نیازهای خاص بدن سازی آماتور / جامعه تناسب اندام را برطرف نمی کنند.

اول - تعیین اهداف ، هرچند اندک ، می تواند در لحظه ای که نمی توانید به آنها دست پیدا کنید مبتنی بر حیله و تزویر است.

دوم - شما به دوره هایی با تمرین کمتر فشرده نیاز دارید (مقالات مربوط به دوره بندی را بخوانید) و در آن دوره ها قطعاً نباید سعی کنید قدرت یا اندازه عضله خود را افزایش دهید.

سوم - تعیین اهداف کوچک و جدید می تواند به یک روال کسل کننده تبدیل شود.

رویکرد«فشار اجتماعی» می تواند بسیار پیچیده باشد. آنچه در آموزش بیشتر به آن نیاز داریم تعهد بلند مدت است

بدنسازی و آمادگی جسمانی آماتور آمادگی برای مسابقه ، کسب مدال و رفتن به خانه نیست. این در مورد ایجاد یک بدن متناسب با وضعیت ذهنی شما است.

بنابراین ، نگرش ما به آموزش چیزی شبیه به ازدواج است. ازدواج سخت نیست اما خوب و بد نگه داشتن آن برای سالهای آینده آسان نیست. اگر با شریک زندگی خود بمانید به این دلیل که«اگر من او را ترک کنم مردم چه می گویند؟» مستعد تقلب خواهید بود و در بدترین حالت ممکن است با مشکلات جدی عاطفی روبرو شوید.

یک روش دیگر وجود دارد که من می خواهم شما با دقت زیادی از آن استفاده کنید. این روش انگیزشی است که به عنوان«گفتگوی خود مثبت» شناخته می­شود. شما آن را در بسیاری از فیلم های هالیوود مشاهده کردید: قهرمان مدام تکرار می کند «من بهترینم! من بهترینم!» و او واقعاً بهترین ها را در جهان کسب می کند (کشورش ، مدرسه اش ، خیابانش ، هر ...).

صحبت با خود مثبت می تواند سلاحی قدرتمند باشد اما فقط در صورت تمرین صحیح. اگر وزن شما 100 پوند است و هر کس دیگری در ورزشگاه خود را مسخره یا نادیده می گیرد ، تکرار "من بهترینم!" کسی را قانع نخواهد کرد - واضح است که شما نیستید. ناخودآگاه خواهید فهمید که این یک دروغ است.

در عوض ، جمله خود تکرار شونده شما باید "من می توانم پیشرفت کنم" باشد - زیرا شما واقعاً می توانید پیشرفت کنید و بسیار بهتر از آنچه اکنون هستید باشید.

اما من به شما قول چیز جدید و بهتری را دادم. خوب دراینجا دستور العمل من برای انگیزه طولانی مدت شما نامیده می شود

شناسایی شخصی

آیا تا به حال متوجه شده اید که مردم مدرن غربی با هویت مشکل جدی دارند؟ این یکی از نتایج بسیاری از تغییرات اجتماعی است که جامعه ما در قرن بیستم متحمل شده است. اگر از یک اروپایی قرن سیزدهم سوال ساده ای می­پرسید«شما کی هستید؟» او برای پاسخ دادن به چیزی مانند«من مارسل ، نجار از لیون هستم»مشکلی نخواهد داشت.

حال ، اگر شما یک کاغذ به مارسل بدهید (و او می داند چگونه بنویسد) ، تهیه لیستی از 5 موردی که هست برای او کار سختی نخواهد بود. لیست او به احتمال زیاد به این شکل خواهد بود:

1. من یک مسیحی هستم

2. من نجار هستم

3. من شهروند لیون هستم

3.من پسر یک نجارپیر هستم

5.من شوهر ماری و پدر 5 فرزند هستم

کامل شد.

 اکنون سعی می کنید لیست خود را تهیه کنید. من این کار را بارها با دانشجویان اروپای غربی امتحان کردم. آنها برای تکمیل لیست خیلی مشکل داشتند (لیست ما طولانی تر بود ، 10 مورد). در پایان بیشتر آنها مانند "من انسان هستم" ، "من یک زن هستم" و غیره شروع کردند.

چرا در این مورد بحث می کنیم؟

زیرا شما تمایل دارید مانند رفتاری که با آن شناخته می شوید رفتار کنید.

 ما عادت داریم که نقش های خود را بازی کنیم - چه آگاهانه و چه ناآگاهانه. شما می توانید در طول روز مدیر باشید و در شب هوادار منچستریونایتد باشید. سپس می توانید در آخر هفته و دوباره آشپز باشید - شما نقش های متفاوت بازی می کنید.

آنچه مهم است - شما واقعاً با این نقش همذات پنداری می کنید.

 از این گذشته ، این همان چیزی است که شما واقعاً هستید. پس قبول کن اکنون رفتن به باشگاه سخت نیست زیرا این همان کاری است که بدنسازان انجام می دهند.

 آیا واقعاً ترجیح می دهید در میخانه بنوشید ؟ فکر نمی کنم این فقط با نقش شما سازگار نیست.

مارسل به نجار بودن خود بسیار افتخار می کرد. وی عضوی از صنف نجار بود و در انواع رویدادهای اجتماعی صنف شرکت می کرد. شما همچنین باید به بدنساز بودن خود افتخار کنید. بدن سازی یک سبک زندگی است.

به محض این که بدن سازی خود را تشخیص دهید ، هیچ آسیب یا بحران شخصی شما را متوقف نخواهد کرد. به هر حال ، شما به دلیل آسیب دیدگی در زانو ، آمریکایی بودن (یا مسلمان ، باپتیست ، دانشجو ، پدر ، فمینیست ، زیست شناس یا لوله کش) را متوقف نمی کنید.

شما مقالات و احتمالاً کتابهایی در مورد بدن سازی و سبک زندگی سالم خواهید خواند. همه اینها بخشی از شما خواهد شد.

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد ورزش داشته باشید تصور یک زندگی بدون آن دشوارتر است. آیا واقعاً تمام فواید سلامتی و بدن تحسین برانگیز خود را با کیک شکلاتی ، شکم چاق و فشار خون بالا عوض می کنید؟ فکر نمی کنم.

دانستن اینکه کی هستید باعث می شود احساس امنیت و گیجی کمتری داشته باشید. شما می دانید که چرا کارهایی انجام می دهید و جایگاه خود را در جهان می دانید. لازم نیست اولین "هویت" شما باشد. در وهله اول هنوز می توانید خلبان ، یهودی یا آنارشیست باشید. اما شما همچنین یک ورزشکار هستید و این چیزی است.

شما به عنوان یک ورزشکار ، لزوماً از لحاظ عضلانی هیکل زیادی ندارید. اما شما هر روز متناسب و قدرتمندتر می شوید. شما عادت های بد را کنترل نمی کنید. شما به عنوان شخصی تعریف شده اید.

 

سایت زیب‌اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیباندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
تناسب اندام
بدنسازی
انگیزه
zibandam
onlinecoach

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط