در حال بارگذاری ...

عوامل ایجاد کمر درد در باشگاه و راههای درمان آن

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/22
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 157

عوامل ایجاد کمر درد در باشگاه و راههای درمان آن

 

آسیب دیدگی‌ها، شما را برای رسیدن به اهدافتان، از خط خارج می‌کنند. بیایید یاد بگیرید از آسیب دیدگی‌هایی که شما را از باشگاه دور نگه می‌دارند، اجتناب کنید. درد پشت، می‌تواند باعث شود خم شدن، بیرون آمدن از رختخواب و حتی نفس کشیدن، غیر قابل تحمل بنظر برسد! بسیاری از افراد، درد کمر دارند و به همین دلیل ورزش نمی‌کنند. از طرفی، بسیاری از ورزشکاران مشتاق هم کمر درد فلج کننده‌ای را تجربه می‌کنند.

بدنسازان، چندین سال بعد، اغلب در هنگامی که خم می‌شوند تا بند کفش‌هایشان را ببندند، از شدت درد می‌لرزند، بطوریکه انگار میخ‌های فلزی در ستون فقراتشان فرو می‌رود! بنابراین اینطور بنظر می‌رسد که خواه تمرین کنید یا نه، در نهایت دچار کمر درد می‌شوید.

بویژه در میان کسانی که پاور لیفتینگ کار می‌کنند، آسیب دیدگی‌های پشت معمولا در ناحیه کمری و پایین ستون فقرات اتفاق می‌افتند. این ناراحتی می‌تواند از دردهای ناگهانی گاه به گاه و خفیف، تا دردی مزمن، طولانی مدت و دائما شدید، متغیر می‌باشد.

 

راه‌های مقابله با کمرد چیست؟

 

جراحان مغز و اعصابی بطور کلی بیشتر از هر تخصص دیگری، جراحی کمر انجام می‌دهند. هر چیزی، از اعصاب کشیده شده و سیاتیک، تا بیماری دژنراتیو دیسک و تنگی مجرا را درمان می‌کنند. بدیهی است که اکثر بیماران به جراحی نیاز ندارند. ما هر روز، ده‌ها بیمار دارای مشکلات ستون فقرات را درمان می‌شوند و به آنها کمک می‌شود تا با بهترین گزینه‌ها تسکین یابند.

ورزش، کاهش وزن، تغییر در سبک زندگی، ورزش درمانی، مراقبت‌های کایروپرکتیک، تزریق، و مدیریت درد، همگی مراحلی هستند که در مسیر درمان از آنها استفاده می‌شود.

 

علائم هشدار دهنده‌ای که نشان‌دهنده کمر درد است

 

ضعف، بی‌حسی، یا هر دو، یک علت جدی برای نگرانی می‌باشند! کاهش عملکرد روده یا مثانه هم، یک علامت حیاتی است! کمر درد مداوم در کودکان نیز دلیلی برای نگرانی است؛ اکثر دردهای پشت در کودکان بخاطر کوله پشتی‌ها و فرم نامناسب آن است، اما می‌تواند یک علامت هشدار دهنده از اسکولیوز یا حتی تومور باشد.

 

عوامل ایجاد کمر درد در باشگاه و راههای درمان آن

 

توصیه‌هایی برای یک بدنساز که می‌خواهد با خیال راحت تمرین کند

 

همه می‌دانند که کار کردن روی گروه‌های عضلانی متضاد، همیشه در ورزش مهم است. این مسئله برای افرادی که مشکلات کمر دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا همانطور که مرکز بدنتان را می‌سازید، باید نیروهای وارد بر ستون فقرات‌ را نیز متعادل کنید. انجام تعداد زیادی دراز و نشست برای داشتن عضلات شکم قوی، بخودی خود ایده خوبی است، اما مهم است که نیروهای وارد بر ستون فقرات را با کار کردن روی عضلات مخالف، متعادل کنید. خبر خوب این است که اکثر بدنسازان از ساختمان بدن و فرم خود آگاه هستند و بر حسب تعریف، در یک فرم عالی برای اجتناب از آسیب دیدگی قرار دارند.

 

اولین کار یک فرد برای کاهش درد کمر

 

یک ماشین بیش از حد سنگین، باعث می‌شود که لاستیک‌ها دچار برامدگی شده و فرسوده شوند. به همین ترتیب، معلوم شده است که سنگینی اضافی روی ستون فقرات، باعث می‌شود که دیسک‌ها بیشتر متورم شوند. مقداری تمرین تحمل کننده وزن (پیاده روی) برای سلامت دیسک ضروری است، زیرا دیسک‌ها هیچ جریان خونی ندارند. آنها مواد مغذی را از استخوان و غضروف مجاور دریافت می‌کنند که مواد مغذی را به داخل و مواد زائد را به بیرون دیسک پمپاژ می‌کنند. کاهش وزن می‌تواند سایش و فرسایش دیسک و همچنین تورم را کاهش دهد.

 

3  قانون برای داشتن یک کمر سالم

 

  • داشتن تحرک: برای کمک به جلوگیری از آسیب دیدگی پشت و درد مرتبط با آن، بدنتان را متوازن نگه دارید، یک وزن سالم را حفظ کنید، بطور مرتب ورزش کنید و از زندگی بی تحرک اجتناب کنید.
  • ترک سیگار: نیکوتین موجود در سیگار، ساختار شیمیایی دیسک‌های بین مهره‌ای ما را تغییر داده و آنها را مستعد کم آبی سریع می‌کند! این امر، آنها را شکننده کرده و نسبت به پاره شدن، آسیب پذیرتر می‌سازد.
  • اجتناب از برخی تمرینات: اگرچه فعالیت بدنی، یک راه عالی برای تقویت پشت و کمک به روند بهبودی می‌باشد، اما اگر کمر شما درد می‌کند، باید از برخی حرکات اجتناب کنید. پرس سرشانه،و لانگز با وزنه توصیه نمی‌شوند. آنها می‌توانند بطور محوری بر ستون فقرات، فشار وارد کنند (ستون فقرات را از ناحیه سر فشرده می‌کنند، مانند هنگامیکه یک فرد در یک آب کم عمق شیرجه می‌رود و با سر فرود می‌آید).

 

سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
زیب اندام
zibandam
coachonline
onlinecoach
عوامل ایجاد کمر درد در باشگاه
درد کمر
کمر درد
کمر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط