در حال بارگذاری ...

دلایل گردن درد شما

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/23
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 288

 

دلایل گردن درد شما

علل درد:

 

گردن شما 24/7 شغل دارد و این باعث می­شود روند زندگی شما بیشتر شود. بعضی اوقات صدمه دیدن و خیلی چیزها می­توانند این مسئله را به وجود آورند. اما شما می­توانید برخی از کارها را انجام دهید تا به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشد.

 

موقعیت غیرمعمول خواب:

 

اگر «گرفتگی» در گردن دارید، می­دانید که هنگام بیدار شدن، اتفاق می­افتد. شاید شما بر روی یک صندلی بخوابید یا از بالش استفاده کرده باشید. این ناشی از خوابیدن در یک موقعیت عجیب است که فشار را روی گردنتان می­گذارید. بسیار معمول است و جدی نیست.

 

درمان موقعیت غیرمعمول در خواب:

 

اگر با جراحتی از خواب بیدار شدید، کمی استراحت کنید و یک مسکن باید احساس خوبی ایجاد کند. برای جلوگیری از گرفتن دیگر، خوابیدن به پشت به شما کمک می­کند و مطمئن شوید بالش در جای مناسب قرار دارد.

 

دلایل گردن درد شما

کشیدگی گردن:

 

اگر کاری را با گردن انجام می­دهید که معمولاً انجام نمی­دهید، مانند این که به دنبال یک نمایش هوایی در آسمان بگردید یا چیزی را که بین شانه های خود احساس سنگین می­کند تعادل برقرار کنید، ممکن است بعد از مدتی شروع به صدمه دیدن شوید. این عضلات عادت ندارند که به این روش کار کنند.

 

درمان کشیدگی گردن:

 

لازم نیست سر خود را در موقعیت های غیرمعمول نگه دارید. اگر این کار را انجام دادید، سعی کنید اغلب استراحت کنید و گردنتان را به جهات دیگری حرکت دهید تا ماهیچه های شما سست شود. اگر درد داشتید، استراحت و داروهای بدون نسخه می­توانند به شما کمک کنند. اگر هنوز بعد از گذشت چند روز صدمه دیدن، مثل گذشته نتوانید آن را جابجا کنید، به پزشک مراجعه کنید.

 

 سندرم «گردن نوشتاری»

 

این یک شکل دیگر از کشیدگی گردن است و این یک واقعیت است. ساعت های طولانی که سر در تلفن هوشمند قرار داده­اید می آن عضلات و تاندون ها را سفت کند. کار های دیگر، بیش از هر چیز  از جمله کامپیوتر یا میز کار شما، می­تواند همین کار را انجام دهد.

 

درمان گردن نوشتاری:

 

جلو نرو. به عنوان مثال، هنگامی که به آن نگاه می­کنید، تلفن خود را بالاتر نگه دارید. استراحت کنید و سعی کنید پشت خود را کشیده و صاف نگه دارید. ورزش منظم شما را قوی تر و انعطاف پذیر تر می­کند، این می­تواند به محافظت از گردن شما کمک کند.

 

«استینگر»

 

این اتفاق هنگامی می­افتد که اعصاب شما در گردن یا شانه ضربه می­بینند، مانند زمانی که ورزش تماسی را انجام می­دهید. چیزی که مانند یک شوک الکتریکی شانه، بازو و دست شما را هدف قرار می­دهد. معمولاً فقط چند ثانیه طول می کشد، اما ممکن است روزها طولانی همراه شما باشد.

 

درمان استینگر:

 

احتمالاً بدون درمان بهبود می­یابید، اما اگر اغلب لکنت زبان دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. این به ویژه در مورد بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه اتفاق می­فتد. او ممکن است تمریناتی را برای مفاصل و ماهیچه های شما پیشنهاد کند یا برای خلاص شدن از درد که می­تواند به اعصاب شما آسیب برساند، جراحی را توصیه کند.

 

شلاق زدن:

 

این می­تواند بعد از برخورد هر نیرویی بی حد و حصر از پشت اتفاق بیفتد  بیشتر اوقات هنگام برخورد اتومبیل. سر شما ناگهان به جلو و سپس دوباره مانند شلاق به عقب برمی­گردد. گذشته از درد گردن، شما همچنین ممکن است سردردهایی داشته باشید که از پایه جمجمه و سوزن سوزن شدن، بی حسی یا درد در ناحیه پشت یا بازو شروع می­شوند.

 

درمان  شلاق زدن (Whiplash):

 

پزشک ممکن است برای کمک به درد، دارو را توصیه کند. او همچنین ممکن است تمریناتی را برای کمک به عضلات به شما نشان دهد. بیشتر افراد طی چند ماه بهبود می­یابند.

 

 

«دیسکهای نرم» بین استخوانهای کوچک ستون فقرات شما می­تواند ماده ای مانند ژله را که بر اعصاب گردن شما فشار می­آورد، خارج شده و از بین میرود. این باعث درد می شود که می­تواند به سمت بازوها یا پایین کمر شما حرکت کند.

 

دلایل گردن درد شما

درمان Herniated Disk :

 

کمپرس گرم مکن است به پایین آمدن تورم و بهتر شدن شما کمک کند.
داروهای درد و تمریناتی که باعث تقویت و کشش عضلانی شما می­شوند نیز می توانند کمک کنند. اگر هنوز هم بعد از چند ماه صدمه دیده باشید، پزشک ممکن است عمل جراحی را توصیه کند.

 

تنگی کانال نخاعی:

 

این در شرایطی است که فضاهای ستون فقرات شما تنگ شده است و این امر می­تواند بر اعصاب و استخوان هایی که از قسمتی از ستون فقرات شما وجود دارد که در گردن شما تا شانه ها، بازوها و تمام راه پاهای شما است فشار وارد کند. ورم مفاصل، تومورها، بیماریهای ارثی (ژنتیکی) و سایر شرایط باعث ایجاد آن می­شوند و این احتمال بعد از 50 سالگی بسیار بیشتر است.

 

درمان تنگی نخاع:

 

شما می­توانید از داروهای بدون نسخه برای کمک به التهاب و درد استفاده کنید، اما اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است به پزشک نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است شما به فیزیوتراپی نیاز داشته باشید یا مدتی گردن خود را استراحت دهید.
اگر درد شما شدید است و یا در حرکت مشکل دارید، ممکن است پزشک برای جبران فشار بر روی ستون فقرات، جراحی را توصیه کند.

 

چرخش استخوان:

 

رشدهای كوچك و سخت كه روی استخوانهای كوچكی كه ستون فقرات شما را تشکیل می­دهد، شکل می­گیرد. معمول است که آنها پیرتر شوند. آنها می­توانند فضای اطراف نخاع شما را تنگ کرده و نخاع یا اعصاب اطراف آن را ببندند. ممکن است به هیچ وجه متوجه آنها نشوید، یا ممکن است گردنی سفت و دردناک داشته باشید که بازوهای شما را پایین نگه دارد. آنها همچنین می­توانند باعث سردرد شوند.

 

درمان چرخ استخوانی:

 

در صورت صدمه دیدن، پزشک ممکن است داروهای ضد درد را بدون نسخه پیشنهاد کند. اگر دامنه حرکت شما یا فشار روی اعصاب شما را محدود نکنند، ممکن است برای بیرون کشیدن آنها نیاز به عمل جراحی داشته باشید.

 

تومور نخاعی:

 

بیشتر اوقات، این نوع تومور از قسمت دیگری از بدن شما به ستون فقرات شما منتقل می­شود، جایی که بر روی عصب فشار می­یابد و صدمه می زند اما همچنین می­تواند در گردن شما شروع شود. ممکن است در بازوها یا پاها احساس ضعف یا بی حسی کنید. آنها می توانند سرطانی باشند، بنابراین اگر این علائم را دارید سریعاً به پزشک خود مراجعه کنید.

 

درمان تومور نخاعی:

 

برای جبران فشار اعصاب ممکن است جراح شما نیاز به برش دادن تمام یا بخشی از تومور داشته باشد. اگر سرطانی باشد، ممکن است برای از بین بردن سلولهای تومور باقیمانده، پرتودرمانی یا شیمی درمانی را توصیه کند.

 

بیماری دیسک دژنراتیو (Degenerative) :

 

با افزایش سن، دیسک ها مانند Marshmallow بین مهره های شما خشک و کمتر اسفنجی می­شوند. این می­تواند باعث پاره شدن و خرد شدن آنها شود و ژله داخلی آنها را از بین ببرد. آنها ممکن است التیام یافته که ضعیف تر از بافت طبیعی است. فضای بین مهره ها می تواند کوچکتر شود و نحوه قرارگیری ستون فقرات شما در یکدیگر را تغییر دهد و این باعث درد می شود و می­تواند منجر به آرتروز شود.

  

درمان بیماری دیسک دژنراسیون :

 

تغییر سبک زندگی می­تواند کمک کند. نحوه نشستن و خوابیدن و همچنین آنچه بر روی آن می­نشینید و می­خوابید، می تواند تغییری ایجاد کند. داروها همچنین می­توانند کمک کنند. اگر مورد شما شدید باشد، ممکن است پزشک جراحی را توصیه کند.

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .webmd می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منابع:

SSSSSOEOQJ

ssMayo Clinic: “Brachial plexus injury,” “Diseases and Conditions: Neck Pain,” “Diseases and Conditions: Bone Spurs,” “Diseases and Conditions: Whiplash.”

Spine-Health: “Lumbar Degenerative Disc Disease Treatments,” “How to Avoid Text Neck Overuse Syndrome,” “Best Pillows for Different Sleeping Positions,” “Neck Pain Causes,” “Treatments for Spinal Tumors,” “Symptoms of a Spinal Tumor,” “Cervical Osteophytes: Bone Spurs in the Neck,” “Treatment For Back Pain.”

University of Maryland Medical Center: “Neck Pain Overview.”

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
zibandam
گردن درد
درد
ستون فقرات
بیماری دیسک
دیسک کمر
دیسک گردن

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط