در حال بارگذاری ...

آیا ورزش می­تواند زندگی شما را طولانی کند؟

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/19
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 285

آیا ورزش می­تواند زندگی شما را طولانی کند؟

ورزش انواع قابل توجهی از مزایای سلامتی را ارائه می­دهد، از تقویت استخوان ها تا اثرات مثبت بر خلق و خو و کمک به جلوگیری از بیماری­های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی تحقیقات مربوط به اواخر دهه 1980 به طور مداوم نشان داده است که آمادگی هوازی ممکن است به افزایش عمر کمک کند.
با این وجود چند مطالعه در مورد ورزشكاران كه بررسی می­كنند آیا ورزش عادی ممكن است به قلب آسیب برساند! باعث شده است كه برخی از متخصصان این سؤال را كنند كه افراد سخت هنگام ورزش باید چقدر فشار بیاورند.

آیا آمادگی قلبی تنفسی بر طول عمر تأثیر دارد؟

یک مطالعه گذشته نگر در JAMA سعی در پاسخ به این سؤال دارد. در این مطالعه ارتباط بین مرگ و میر طولانی مدت و سطوح مختلف آمادگی قلبی تنفسی (CRF) بررسی شده است CRF معیاری است که در طی دوره های طولانی ورزش، قلب و ریه های شما خون و اکسیژن را در تمام بدن پمپ می­کند.
هرچه سر حال­تر باشید، سطح CRF نیز بالاتر می­رود. ورزش منظم و ورزش شدید هر دو می توانند CRF را تقویت کنند.

آیا ورزش می­تواند زندگی شما را طولانی کند؟

محققان بیش از 122،000 بیمار را در یک مرکز بزرگ پزشکی دانشگاهی که تحت آزمایش ورزش بر روی تردمیل قرار گرفته اند، مورد بررسی قرار دادند. در حالی که میانگین سنی 53 سال بود، شرکت کنندگان از سن 18 تا بالای 80 سال بودند. شباهت­های یافته های مطالعات قبلی، سالم بودن با زندگی طولانی تر را همراه بود. این در هر سنی صادق بود محققان همچنین رابطه ای بین CRF و میزان بقا مشاهده کردند : هرچه سطح تناسب اندام بالاتر باشد، میزان بقا نیز بیشتر است.
این امر به ویژه در افراد مسن و افراد دارای فشار خون بالا قابل توجه بود. و بقا همچنان بدون هیچ حدی حالت صعودی داشت.

این برای همه ما چه معنی دارد؟

همه ما باید در دستیابی و حفظ سطح بالایی از تناسب اندام تلاش کنیم. دستورالعمل های فعلی 150 تا 300 دقیقه در هفته فعالیت هوازی متوسط ​​(پیاده روی، دویدن، شنا، دوچرخه سواری) یا 75 دقیقه فعالیت شدید یا ترکیبی از هر دو را توصیه می­کند. همچنین تمرین مقاومتی دو بار در هفته برای تقویت ماهیچه ها نیز توصیه می­شود. متأسفانه، فقط از هر 5 بزرگسال و نوجوان فقط یک نفر ورزش را برای حفظ سلامتی را انجام می­دهد.

نمی دانید از کجا شروع کنید!؟

مکانی برای شروع همه وجود دارد بدون در نظر گرفتن سن و سطح آمادگی جسمانی فعلی.

آیا ورزش می­تواند زندگی شما را طولانی کند؟

• ابتدا به ایمنی فکر کنید. پیاده روی و سایر سطوح پایین ورزش به طور کلی برای بیشتر افراد بی خطر است. اگر سابقه بیماری قلبی یا هر بیماری پزشکی دیگری را دارید که ممکن است در تحمل ورزش شما تأثیر بگذارد، قبل از شروع یا ایجاد پروتکل ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

• از کم شروع کنید. اگر فشار را کم کنید موفق­تر خواهید بود. به عنوان مثال ، با پروتکل ساده پیاده روی 10 تا 20 دقیقه سه بار در هفته شروع کنید. هر هفته یا هر دو هفته، پنج دقیقه در هر پیاده روی اضافه کنید تا 30 دقیقه به هدف خود برسید.
سپس، هر هفته یا هر دو هفته، یک روز اضافه کنید تا حداقل به 150 دقیقه در هفته برسید. با گذشت زمان می­توانید شدت را افزایش دهید. به یاد داشته باشید، اهداف کوچک قابل دستیابی تر هستند و این پیروزی های کوچک همچنان به انگیزه شما دامن می زنند.

•برنامه­ریزی از پیش تایین شده. برای به حداکثر رساندن موفقیت خود در اتخاذ تغییر طولانی مدت در شیوه زندگی، برنامه­ریزی کنید. هر هفته، قبل از هر کاری به تقویم خود نگاه کنید و متعهد شوید که چه زمانی باید در آن هفته ورزش کنید. به جای اینکه (اگر وقت داشته باشم به آن می­پردازم) به فرصت خود برای ورزش به عنوان قرار ملاقات فکر کنید.

• انتظار دارید برخی نبردها را شکست می­خورید. به خاطر داشته باشید که از نظر واقع بینانه، بیشتر افراد در برخی از مواقع دچار تغییراتی می­شوند زیرا که روی تغییر رفتاری کار می­کنند.
اجازه ندهید این انگیزه شما را خرد کند. درعوض، موانعی را که تداخل ایجاد کرده اند شناسایی کنید، راه حلی را در پیش بگیرید و دوباره امتحان کنید.

از ورزش یا باشگاه نترسید. هر حرکتی خوب است و گامی در جهت درست است. سالن بدنسازی بسیاری از افراد را مورد تهدید قرار می­دهد - شاید شما دچار اضافه وزن یا بی تجربه ای باشید و نگران شوید که دیگران ممکن است شما را تحقیر یا قضاوت کنند. همه در یک مقطع زمانی در آن ورزش جدید است.
روی هدف خود متمرکز شوید و از هدر رفتن انرژی در مواردی که مهم نیست استفاده نکنید.

سعی می­کنید بعد از وقفه دوباره به فعالیت بدنی برگردید؟

هفته اول را برای آشنایی مجدد در ورزش انجام دهید. برای جلوگیری از صدمه زدن به خود، خیلی سریع از سطح آمادگی قبلی خود برخور دار خواهید شد.

قبلاً فعال بوده ­اید و می­دانید که چگونه می­توانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید؟

آیا ورزش می­تواند زندگی شما را طولانی کند؟

  • بسیاری از افراد از تمرینات مقاومتی دوری می­کنند و بیشتر به هوازی توجه می­کنند.
    تمرین مقاومتی به شما در ایجاد قدرت کمک می­کند و از این طریق تناسب و عملکرد کلی قلب و عروق را بهبود می­بخشد.
  • اگر وقت کمی دارید، یک تمرین با فواصل زیاد را در نظر بگیرید. این باعث می­شود تا صدای چالش­های بیشتری برای ریه خود ایجاد شود.
  • پروتکل تمرین خود را متفاوت کنید تا خود را از نظر جسمی به چالش بکشید.

گاهی اوقات، در میان مشاغل شلوغ و بسیاری از مسئولیت هایی که در زندگی ما بر عهده می­گیریم، سلامتی ما پشت سر می­گذارد. بهینه سازی سلامتی شما از طریق انتخاب های غذایی مفید و با داشتن خواب کافی و ورزش به زمان و تلاش اختصاصی نیاز دارد.
اما مطمئناً ارزش آن را دارد و تنها با گذشت زمان این عادت های جدید به صورت عادات روز مره تبدیل می­شوند.

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coach online
ورزش کردن
ورزش
ورزش های سبک برای لاغری
ورزش در خانه برنامه
تنفسی
CRF

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط