در حال بارگذاری ...

بیوگرافی بیت‌ الله عباسپور ( بیتو )

نویسنده : ادمین اصلی
تاریخ انتشار : 1399/11/05
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 168

 

بیوگرافی بیت‌ الله عباسپور (زندگینامه ورزشکاران)

بیت‌ الله عباسپور یکی از بزرگ ترین اسطوره های پرورش اندام در کشور بود که علاوه بر عناوین و افتخارات بسیار، در منش و رفتار نیز قهرمان بود. به او لقب بیتو (Baito) داده شد و در خارج کشور ایشان را با همین نام می شناختند

دوران کودکی

در شرح زندگینامه بیت‌ الله عباسپور این گونه آمده است که وی در تاریخ بیستم اسفند ماه سال 1358 در شهرستان بیجار واقع در استان کردستان متولد شد.

بیت الله عباسپور زمانی که تنها 2 سال داشت، به همراه خانواده ی خود از کردستان مهاجرت کردند و در ماهدشت کرج ساکن شدند. او ابتدا در زمان ورود به ورزش، فوتبال و یوگا را به صورت کاملا جدی دنبال می کرد. ولی در مسابقات فوتبال با یک آسیب جدی روبه رو شد و به همین دلیل سعی کرد با کار کردن با وزنه، بدن خود را قدرتمند نماید تا در برابر آسیب دیدگی ها مقاوم شود.

بیت الله در سال 1374 به پیشنهاد عموی خود به ورزش بدن سازی روی آورد و در همان ابتدای کار به دلیل برخورداری از بدنی ورزیده و با استعداد، مورد توجه «حسین حسینی»، مربی باشگاه بدن سازی قرار گرفت.

آغاز فعالیت حرفه ای عباسپور 

اولین مسابقه ای که بیت الله عباس پور در آن حضور پیدا کرده بود، مسابقات قهرمانی جوانان کرج بود، او که تنها 16 سال داشت موفق شد در این مسابقات مقام قهرمانی را به دست آورد. بیت الله اولین مسابقه خود را زیر نظر یکی از مربیان قهرمان پرورش اندام آسیا به نام «عباس مهدوی» انجام داد.

بیتو بعد از ورود به دنیای حرفه ای پرورش اندام، پس از مسابقات مستر المپیا در سال 2013 میلادی، «دنیس جیمز» را به عنوان مربی خود انتخاب کرد و زیر نظر این مربی توانست افتخارات زیادی را در دوران حضور در مسابقات حرفه ای به دست آورد.

مسابقات مستر المپیای سال 2013، نخستین حضور وی در این مسابقات به شمار می رفت. خیلی ها بیت الله عباسپور را به واسطه افتخارات بسیاری که در مسابقات داخلی و بین المللی به دست آورده بود، پرچمدار رشته پرورش اندام ایران در جهان می دانند.

زندگی خصوصی

بیت الله عباسپور تحصیلات خود را در رشته حقوق قضایی در مقطع کارشناسی به پایان رساند. پس از مدتی با «لیدا همتی» ازدواج کرد. حاصل این پیوند زناشویی دختری به نام حنانه می باشد.

بیت الله عباسپور قهرمان پرورش اندام ایران که به عنوان شناسنامه بین المللی ورزش ایران هم معرفی می شود چندی پیش به دلیل بیماری واسکولیت درگذشت. خانواده این قهرمان پس از این اتفاق صریحا اعلام داشتند که دنیس جیمز بدنساز و مربی آمریکایی به دلیل مکمل هایی که در اختیار عباسپور قرار داده مقصر مرگ او در 36 سالگیست. دنیس جیمز به شدت این موضوع را تکذیب می کند و می گوید حتی یک نخود هم به عباسپور نداده اما همچنان گفته می شود دنیس جیمز که از سال 2012 با بیت الله عباسپور دوست بوده عامل بیماری خطرناک او بوده است.

جیمز می گوید:«اولین بار بیتو را در مسابقات فیبو 2012 آلمان دیدم. در آن سال برای حضور او در مسابقات مشکل ویزا و بلیط هواپیما پیش آمده بود و درست یک ساعت قبل از مسابقه به محل رقابت ها رسیده بود. این اولین تجربه رقابت بیتو در کلاس حرفه ای بود. خاطرم هست بعد از دور صبح مسابقه با هم حرف زدیم و من به او گفتم که بدن خیلی خوب و با استعدادی دارد.در همان نگاه اول چیزی که در بیتو توجه مرا به خود جلب کرد استعداد فوق العاده ای داشت بود. بدنش فرم زیبایی داشت و خودش را روی سکو خوب نشون می داد».

 


عناوین قهرمانی

1379 مسابقات کشوری (اصفهان) در وزن 70 کیلو مقام دوم.

1382 مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی در وزن 70 کیلو مقام اول

2003 مسابقات جهانی هندوستان IFBB در وزن 70 کیلو مقام اول

2005 مسابقات جهانی چین IFBB در 75 کیلو مقام سوم

2006 مسابقات آسیایی دوحه قطر به مقامی دست پیدا نکرد

2007 مسابقات آسیایی چین در0 8 کیلو مقام اول

2007 مسابقات جهانی کره در 80 کیلو مقام چهارم

2008 مسابقات آسیایی هنگ کنگ در 85کیلو مقام اول

2008 مسابقات جهانی بحرین در 80 کیلو مقام اول

2009 مسابقات آسیایی تایلند در 85 کیلو مقام دوم

2010 مسابقات آسیایی تهران در 90کیلو مقام اول

2012 ورود به دنیای حرفه‌ای[1]

2012 مسابقات فیبو پاور آلمان مقام چهارم

2012 مسابقات مستر اروپا (اسپانیا) مقام سوم

2013 مسابقات نوردیک پرو (فنلاند) مقام اول

2013 مسابقات مستر المپیا (لاس وگاس) هفدهم مشترک[2]

2014 مسابقات آرنولد کلاسیک (برزیل) نهم

2014 مسابقات حرفه‌ای سوپر نمایش اروپا (دالاس) چهارم

2014 مسابقات حرفه‌ای نیویورک سوم

2014 مسابقات حرفه‌ای تامپا پنجم

2014 مسابقات مسترالمپیا ردهٔ بدنسازان 212 پوندی پنجم

2014 مسابقات حرفه‌ای گرند پریکس (سئول) سوم

2014 دومین بدنساز قرن ایران بعد از علی تبریزی

بیماری

وی در سال 93 به بیماری واسکولیت دچار شد. بیماری واسکولیت به معنای التهاب ورم رگ‌های خونی است. التهاب رگ‎ها می‎تواند باعث ورم دیواره رگ‎ها و در نتیجه کاهش جریان گردش خون و حتی انسداد رگ‎ها و عدم خون‎رسانی به بافت‌ها و اندام‎های مختلف بدن شود. این بیماری جزو بیماری‌های نادر است.

عباس‌پور که مدت‌ها به دلیل بیماری التهاب رگ در بیمارستان آتیه بستری بود در ساعت 23:15 شامگاه سه‌شنبه 3 شهریور 1394 بر اثر این عارضه درگذشت. یادش گرامی و روحش قرین رحمت الهی.

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

تگ ها

Biography of Baitullah Abbaspour (Bito)
بیوگرافی بیت الله عباسپور
علت مرگ بیت الله عباسپور
لیدا همتی
بیت الله عباس پور هنگام مرگ
عناوین قهرمانی بیت الله عباسپور
لحظه قهرمانی بیت الله عباسپور در مستر المپیا
Baito
همسر بیت الله عباسپور
زیب اندام
zibandam
مربی انلاین
مربی آنلاین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط