در حال بارگذاری ...

فواید اسید های چرب امگا3

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/11/07
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 117

اسیدهای چرب امگا چیست؟

اسیدهای چرب عناصر سازنده چربی در بدن و غذاهایی است که می خوریم. آنها یا اشباع هستند و یا اشباع نشده و هم از چربی ها و روغن های حیوانی و گیاهی گرفته می شوند. در مورد اسیدهای چرب امگا، آنها در گروه اشباع نشده قرار می گیرند و برای عملکردهای بدن بسیار مهم هستند و برای سلامت عمومی ما بسیار مفید هستند.

اسیدهای چرب امگا همچنین می توانند به کاهش التهاب دردناک، محافظت از مغز، بهبود ایمنی بدن و حفظ سلامت قلب و ضربان قلب کمک کنند

قرص امگا3

·        نقش امگا 3 :

چربی های امگا3 (که به آن اسید لینولنیک نیز گفته می شود) اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه هستند. اینها مواردی هستند که در دمای اتاق مایع هستند و به قلب ما کمک می کنند. آنها شامل EPA و DHA هستند که برای چشم، مغز، قلب، سیستم ایمنی بدن و سلامت جنسی ما ضروری هستند. آنها همچنین با بالا بردن کلسترول سالم HDL و کاهش کلسترول LDL نه چندان خوب در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت می کنند. علاوه بر همه این ها، چربی های امگا 3 به کاهش فشار خون و کاهش التهاب کمک می کنند. اگر این کافی نیست که شما را برای جستجوی مقداری امگا در رژیم غذایی تحریک کند، یک متاآنالیز نشان داد که با مصرف بیشتر ماهی، 17٪ خطر افسردگی کمتر است.

 

·        منابع اسیدهای چرب امگا 3:

 

  1. ماهی آب سرد (ماهی قزل آلا، ماهی تن، ماهی، کریل)
  2. دانه های کتان
  3. گردو
  4. دانه های چیا

برای خواندن ادامه به مقاله اصلی مراجعه کنید.

 

سایت زیب‌اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیباندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
zibandam
اسیدهای چرب امگا چیست
تأثير اسيدهاي چرب امگا3 برسلامتي
امگا 6 در چه غذاهایی است
امگا 3 در بدنسازی
نشانه های کمبود امگا 3
نقش امگا 3
اسید لینولنیک
کاهش فشار خون
منابع اسیدهای چرب امگا 3

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط