در حال بارگذاری ...

فواید بادکش صورت

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/03
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 201

 

بادکش صورت برای زیبایی و به‌صورت کلی بادکش درمانی یک تکنیک درمانی است که ریشه‌های آن را می‌توان در طب‌سنتی چینی پیدا کرد. البته بسیاری نیز می‌گویند که بادکش درمانی از سال 1550 قبل از میلاد یعنی زمان مصریان باستان وجود داشته است. در گذشته مردم از این روش درمانی برای زیباسازی صورت و حتی درمان برخی از ایرادهای ظاهری استفاده می‌کردند. به‌تازگی نیز افراد مشهوری مانند مایکل فلپس، کیم کارداشیان و برخی دیگر از افراد معروف با نشان دادن صورت خود در حالت بادکش درمانی دوباره نام این درمان سنتی را بر سر زبان‌ها آورده و آن را در جامعه گسترش دادند.

 

بادکش درمانی چیست؟

فواید بادکش صورت

 

در تکنیک بادکش صورت، برای زیبایی از وسیله‌ای فنجانی شکل مانند وسیله‌ای که در حجامت مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده می‌شود. البته وسیله مورد استفاده در بادکش صورت از وسایل حجامت و هم‌چنین بادکش بدن نسبتا کوچک‌تر است و هم‌چنین نرم‌تر. این وسیله فنجانی شکل اندازه‌های مختلفی دارد که هر کدام از آنها در نقطه خاصی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با فشار دادن رویه‌ی نرم فنجان پوست زیر بادکش به سمت بالا مکش پیدا کرده و یک فضای خلاء در آن ایجاد می‌شود و به قول معروف پوست گنبدی شکل خواهد شد. کشش ایجاد شده در روی پوست صورت، آن را از لایه‌های پایین و بافت‌های هم‌بندی که زیر آن وجود دارد، جدا می‌کند. برای اینکه پوست قرمز و یا کبود نشود باید این فنجان‌ها به‌طور مرتب روی پوست حرکت کنند. حرکت معمولا در جهت بالا از مرکز صورت به سمت گوش‌ها است. انجام این کار باعث می‌شود که بسیاری از تنش‌های موجود در عضلات صورت از بین برود.

 

بادکش صورت برای زیبایی چگونه است؟

 

بلند کردن پوست صورت به‌وسیله بادکش و مکش آن، یک راه بدون درد است تا جریان خون در این محل افزایش پیدا کند. با افزایش جریان خون در روی پوست سلول‌های موجود در آن می‌توانند اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را دریافت کرده و پوست شما زیباتر شود. هم‌چنین مکش این بادکش‌ها باعث می‌شود که گره‌های لنفاوی بدن تحریک شوند که این کار منجر به زهکشی بهتر سموم و مایه‌های اضافی در ناحیه صورت و گردن می‌شود. بعلاوه بادکشی صورت اگر در پیشانی، بینی و سینوس‌ها نیز انجام شود ممکن است حتی باعث تسکین سردرد و گرفتگی‌های تنفسی شما نیز شود.

 

فواید بادکش صورت:

فواید بادکش صورت

 

بادکش صورت می‌تواند فواید بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. هدف از انجام بادکش صورت فقط زیبایی نیست.

 

  • تحریک تولید کلاژن
  • از بین بردن حالت خستگی از روی چهره
  • افزایش زیبایی صورت
  • خطوط ریز صورت را کاهش می‌دهد.
  • افزایش شفافیت پوست
  • کوچک کردن منافذ

 

موارد احتیاط:

 

اگر شما زخم، بریدگی، جوش و یا موی زائد بر روی صورت خود دارید بهتر است که آن منطقه را بادکش نکرده و حتی به اطراف آن هم نروید. توجه کنید که خانم‌های باردار نباید عملی بادکش را بر روی شکم خود انجام دهند و حتی برای بادکش صورت نیز باید از پزشک خود اجازه بگیرند. افراد مبتدی باید توجه کنند که جلسات اول که خودشان این کار را انجام می‌دهند نباید به‌صورت طولانی مدت آن را تکرار نمایند و سعی کنند که در سریع‌ترین زمان آن‌را به اتمام برساند. ممکن است بعد از انجام بادکش صورت شما احساس سوزش بر روی صورت خود داشته باشید، این طبیعی است و ظرف چند ساعت از بین خواهد رفت.

اگر بادکش صورت بیش از حد انجام گیرد، ممکن است باعث کبودی و قرمزی صورت شده و حتی باعث تحریک بیش از حد پوست شود.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
بادکش درمانی
بادکش
فواید بادکش صورت
صورت
بلند کردن پوست صورت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط