در حال بارگذاری ...

پوست مصنوعی !

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/05
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 257

مدل پوست انسان چیست؟
تفاوت آن با پوست طبیعی انسان چگونه است؟

پوست مصنوعی !

الکس (Alex): معادل پوست انسان (HSE) از همان سلول های اولیه انسانی ساخته شده است اما در یک آزمایشگاه با یک مشخصات خاص رشد یافته و به اندازه ی پوست انسان پیچیده نیست, فولیکول های مو و سلول های ایمنی ندارد  اما ما در حال کار روی این قسمتهای پشتی آن ها هستیم.

 

چرا از مدل های پوست انسان در تحقیقات استفاده می شود؟

مزایا و محدودیت های مدل های پوست انسان نسبت به سایر روش ها چیست؟

الکس (Alex): HSE دارای مزایای متنوعی است از جمله اینکه سلول ها بر خلاف پوست سابق داخل بدن هنوز در حال رشد و تقسیم هستند, این مدل بر خلاف داوطلبان انسانی در محیط آزمایشگاه به خوبی کنترل می شود و تمایل به شکایت از بیوپسی پانچ(punch biopsies) ندارد. همچنین بر خلاف مدل های حیوانات بر اساس سلول های انسانی ساخته شده است و البته اخلاقی است.

چه برنامه هایی برای مدل های رشد پوست آزمایشگاهی وجود دارد؟

الکس (Alex): ما آزمایش های مختلفی را انجام می دهیم تا ببینیم محصولات چگونه مدل یا میکروبیوم(microbiome) (میکروارگانیسم های موجود در یک محیط خاص (از جمله بدن یا بخشی از بدن)) را تحت تأثیر قرار می دهند, از ضد پیری گرفته تا ضد میکروب, پوشش دادن پاسخ ایمنی, اثرات سمی و غیره.

 

چقدر مهم است که این مدل پوست از میکروبیوم پشتیبانی کند؟
این امر چگونه می تواند بر الگوی تحقیق مورد استفاده تأثیر بگذارد؟

دیوید(David): میکروبیوم پوست با تنظیم سیستم ایمنی بدن انسان در تعامل است. یک میکروبیوم متعادل برای یک پوست سالم ضروری است. چندین آسیب شناسی پوستی مانند اگزما, پسوریازیس, آکنه روزاسه, درماتیت سبورئیک و آکنه ولگاریس با عدم تعادل میکروبیوم (Dysbiosis/دیسبیوز) همراه است. توانایی پوست آزمایشگاه برای پشتیبانی از میکروبیوم به ما امکان می دهد تا تعامل میکروبی / میزبان را در یک محیط آزمایشگاهی آزمایشگاهی که از نزدیک در شرایط داخل بدن شبیه است مطالعه کنیم.

لطفاً یک نمای کلی از پوست آزمایشگاه, محصولات و خدماتی را ارائه دهید.

دیوید (David): پوست آزمایشگاهی(Lab skin) در حال حاضر خدمات مختلفی را برای مراقبت از پوست و صنایع دارویی ارائه می دهد. ما با اضافه کردن کامنسال ها(commensals :باکتری, ویروس یا میکروارگانیسم دیگری که می تواند باعث بیماری شود.) یا پاتوژن ها, تست تحریک و حساسیت پوستی معمولی را انجام دادیم.

ما به عناصر پروبیوتیک ها و اجزا و عناصر پروبیوتیک ها و فرمول های مربوط به ادعاهای (microbiome friendly)"میکروبیوم دوستانه" نگاه می کنیم. ما اثر بخشی صابون ها, پاک کننده ها و ضد عفونی کننده ها را آزمایش می کنیم و هم چنین ما اثر محصولات را برای کاهش علائم اگزما و پسوریازیس ارزیابی می کنیم.

علاوه بر این,  ما می توانیم میزان نفوذپذیری و متابولیسم داروهای پوستی را اندازه گیری کنیم.  Lab skinاز نزدیک با مشتریان خود همکاری می کند تا بتواند با توسعه روشهای جدید آزمایشی که متناسب با آنها باشد ، پاسخی به آنها بدهد.

 

Lab skin و فناوری زیربنایی آن از کجا آمده اند؟ مدل های پوست انسان چگونه تولید می شود؟

الکس: این مدل ابتدا در دانشگاه لیدز (Leeds University) ساخته شد و سپس در آزمایشگاههای ما در یورک (York) به یک محصول تجاری تبدیل شد. کل فرآیند حدود 6 هفته از کشت اولیه سلول تا محصول نهایی طول می کشد.

 

بازار هدف شما برای این محصولات چیست؟

دیوید: از Lab skin برای بررسی واکنش افتراقی پوست انسان که در معرض کامنسال های خوش خیم قرار دارد استفاده شده است. که این واکنش به وضوح با دیسبیوز پوستی که در اگزما رخ می دهد همراه است.

از آزمایش پوست HSE همچنین برای ایجاد یک مدل پسوریازیس استفاده شده است که به ما امکان می دهد محصولات را آزمایش کنیم تا علائم آن کاهش یابد. علاوه بر این, تحقیقات مشترک با مؤسسات دانشگاهی توانایی Lab skin را در استفاده مجدد از برخی از مهمترین مراحل در روند بهبودی پس از زخمی های مکانیکی  و سوختگی نشان داده است.

در مجله های تحقیقاتی دیگر، نفوذ مواد مخدر با استفاده از Lab skin و تصویربرداری طیف سنجی جرمی مورد مطالعه قرار گرفته است. این آثار, به همراه تخصص Lab skin امکان مطالعه ضد میکروب ها, تعدیل کننده های بهبودی و دستگاه های پزشکی را در زمینه مدیریت مراقبت از زخم فراهم می کند.

 

آیا می توان از مدل های پوستی Lab skin برای داروهای شخصی استفاده کرد؟ به چه سرعت می توان میکروبیوم یک فرد را در مدلهای پوستی تکثیر کرد؟

الکس: برای ما یک فرایند ساده است که میکروبیوم را از یک داوطلب برداریم و آن را با تکرارهای زیادی به Lab skin پیوند بزنیم. از آنجا که محققان ارگانیسم های پوستی را که می تواند برای سلامت پوست مضر باشد با جزئیات بیشتری شناسایی می کنند  ما قادر خواهیم بود این گونه ها را شناسایی کنیم و این می تواند منجر به برنامه های درمان فردی شود.

چگونه از AI در Lab skin استفاده می شود؟

دیوید(David) : داده های میکروبیوم با توالی ماده ی ژنتیکی  همه میکروب های موجود در آن میکروبیوم که به دست آورده است . اندازه و پیچیدگی مجموعه های داده توالی, تجزیه و تحلیل را دشوار می کند. ما با استفاده از هوش مصنوعی و داده های در دسترس عموم از میکروبیوم پوستی داوطلبان سالم و داوطلبانی که از اگزما و پسوریازیس رنج می برند  توانسته ایم تعدادی از ویژگی ها (گروه های میکروبی) را مشخص کنیم که آن شرایط پوستی را تعریف می کنند.

 

ما می توانیم خود را برای جداسازی و پیوند میکروبیوم پوست از داوطلبان به مدل Lab skin و مدل های AI برای ارائه خدمات مایکروبیوم به متخصصان خود استفاده کنیم.

چه چیزی آینده را برای Lab skin بهتر نگه می دارد؟ چگونه دوست دارید در آینده از این مدل های پوستی استفاده کنید؟

الکس: ما می توانیم در آینده به خودی خود ازخودمان مراقبت کنیم و بتوانیم با استفاده از آن به راحتی عازضه های پوستی را از بین ببریم .

درباره الکس چاپمن (Alex Chapman) کارشناس ارشد

الکس به عنوان یک شیمیدان در آزمایشگاه ملی علوم مرکزی بود و در بخش آژانس غذا و محیط زیست انگلستان آموزش دید. به عنوان یک شیمیدان تحلیلی, او روش های جدید آزمایش را برای آژانس ایجاد کرد.

 

الکس در سال 2017 به Lab skin پیوست و اکنون رئیس عملیات است. وی مسئول مقیاس گذاری سریع هر دو محصول و خدمات ارائه شده (که تست و امنیت داده های آنلاین را ادغام می کند) و همکاری با مشتریان برای نمایش تخصص Lab skin و پاسخگویی به نیازهای مشتری را بر عهده دارد.

الکس همچنین پیشروی و فروش فنی لابسکین را هدایت می کند, با مشتریان و شرکای خود در تعامل است و یک سخنران زبده  در رویدادها و کنفرانس ها است.

 

پوست مصنوعی !

درباره دیوید کابالرولیما, کارشناس ارشد, دکترا.

دیوید مدرک کارشناسی خود را در زمینه زیست شناسی و دکترای علوم زیست پزشکی را از دانشگاه Universidad de Extremeadura در اسپانیا دریافت کرد. دیوید در دانشگاه شفیلد و دانشگاه منچستر موقعیت های تحقیقاتی بعد از دکترا را  دنبال کرد و هر دو نقش در مورد مطالعه عوامل بیماری زای انسانی از طریق توسعه دستگاه های تشخیصی و دستیابی به درک بیشتر در تنظیم حمل و نقل وزیکول در تغییرات مورفولوژیکی تمرکز داشتند.

دیوید در ابتدا مدیر خدمات در Lab skin  و مسئول کلیه ی پروژه های کاری و خدماتی میکروبیولوژی در Lab skin بود و تجربه 15 ساله خود در زمینه کار با میکروبیولوژی و تعامل میزبان پاتوژن را به ارمغان آورد.

به عنوان مدیر تحقیق و توسعه دیوید اکنون بخش تحقیقات را به عهده دارد با تمرکز بر توسعه روش های جدید برای مطالعه میکرو فلورای پوست بومی, پربیوتیک, اجزای پروبیوتیک ها و اثرات ضد میکروبی مواد تشکیل دهنده و فرمولاسیون آن برای مطالعات دارویی و کیهانی. دیوید به عنوان همکار با کارشناسان برجسته بین المللی از دانشگاه و صنعت یکی از همکاران اصلی در پیشنهادهای تحقیقاتی بین المللی است.

کلام آخر:

در این مقاله یکی از نتایج تحقیقات پوستی بیان شده است که می تواند برای شما جالب توجه باشد.

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

References

  1. Holland, D.B., et al., Differential innate immune responses of a living skin equivalent model colonized by Staphylococcus epidermidis or Staphylococcus aureus. FEMS Microbiol Lett, 2009. 290(2): p. 149-55.
  2. Harvey, A., et al., MALDI-MSI for the analysis of a 3D tissue-engineered psoriatic skin model. Proteomics, 2016. 16(11-12): p. 1718-25.
  3. Lewis, E.E.L., et al., Examination of the skin barrier repair/wound healing process using a living skin equivalent model and matrix-assisted laser desorption-ionization-mass spectrometry imaging. Int J Cosmet Sci, 2018. 40(2): p. 148-156.
  4. Russo, C., et al., Quantitative Investigation of Terbinafine Hydrochloride Absorption into a Living Skin Equivalent Model by MALDI-MSI. Anal Chem, 2018. 90(16): p. 10031-10038.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
مرجع مقالات سلامتی
zibandam
coach online
پوست
پوست طبیعی
رشد پوست
Lab skin
پوست انسان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط