در حال بارگذاری ...

ارتباط شگفت انگیز بین ذهن و عضله

نویسنده : ادمین اصلی
تاریخ انتشار : 1399/01/05
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 1021

 

رشد همه­­ی عضلات خود را با تمرکز بر روی هرعضله به صورت تکی، افزایش داده و تقویت کنید. بسیاری از نقل و قول ها حاکی از این است که شما هرکاری که می‌خواهید انجام بدهید به گونه ای باشد که بیشترین بهره را از آن‌ها ببرید. این امر در مورد اهداف تمرین و تناسب اندام شما نیز صدق می‌کند.

 

وقتی صحبت از آموزش و تمرین است باید ذهن شما روی آن متمرکز باشد و ارتباط بین ذهن و عضله، عامل بزرگی است که می‌تواند در رسیدن به موفقیت به شما کمک کند.

 

ارتباط بین ذهن و عضله چیست؟

 

ارتباط بین ذهن و عضله به این معنا است که ما از نظر ذهنی چگونه به بدن خود متصل هستیم و در حین انجام فعالیت­های روزانه چگونه کاری را انجام می دهیم.

 

 ارتقای تمرینات خود به سطح بعدی

 

شما باید تمام سعی و تلاش خودتان را برای انجام یک تمرین فوق العاده، به کار بگیرید. برقراری ارتباط عالی بین ذهن و عضله می‌تواند ترکیبی جدایی ناپذیر در ایجاد چنین اتفاقی باشد و به شما کمک کند تا بهتر و سریعتر خودتان را ارتقاء بدهید.

 

 

روی تقویت عضله تمرکز کنید، نه اینکه فقط وزنه را بلند کنید!

 

ایده اصلی‌ای که شما قبل از شروع تمرین باید درذهن داشته باشید این است که شما باید روی تک تک عضله‌ها تمرکز کنید نه کل عضو برای مثال شما می‌خواهید عضله چهار سر ران را تقویت کنید، پس فقط باید روی آن عضله تمرکز کنید، نه اینکه کل پا را تحت فشار قرار دهید. وزنه باید وسیله­ای برای رسیدن شما به هدفتان باشد و هدف اصلی ما عضله سازی است.

 

اگر شما می‌خواهید از کل تمرین نهایت استفاده را داشته باشید، اینکه در ابتدا چگونه شروع کنید، بسیار مهم است. انجام این کار تا پایان جلسه تمرین دشوارتر خواهد شد، اما قوی نگه داشتن ذهن همان چیزی است که به تقویت عضلات کمک می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنم تا ورزش را از همان ابتدای کار درست و اصولی شروع کنید و در این راه خانواده زیب اندام علاوه بر اینکه بانک اطلاعاتی از مقالات را در اختیار شما می‌گذارد، بهترین مربیان را هم در این راه با شما همراه می‌سازد پس درنگ نکنید و خاص تر از اکنون باشید.

 

تجسم کنید!

 

می‌توانید هنگام تمرین جلوی آینه، عضلات خود را تماشا کنید، اما ممکن است همیشه عضلاتی که بر روی آنها کار می‌کنید، قابل دید نباشد.

 

آرنولد شوارتزنگر به قدرت تجسم اعتقاد زیادی داشت و احساس می‌کرد وقتی در مسترالمپیا در مقابل افراد برنده و موفقی امثال سرخیو الیوا سر و لو فریژینو حضور داشت، حداکثر تمرکز خود را به کار ببرد موفق خواهد شد. هنگامی که او برای ساخت عضله دو سر، تمرین می‌کرد، آنها را به عنوان کوه تجسم می‌کرد و در ذهنش می دید که، هر یک از آن عضلات در حال رشد هستند.

 

لازم نیست که آن تصویر را به صورت دقیق، در ذهن خود داشته باشید و خود را حتی درون عضلات ببرید و از بین رفتن فیبرها را مشاهده کنید.

 

 

گرم کردن برای هر تمرین

 

برای مثال بیایید به عضله ناحیه قفسه سینه فکر کنیم. پرس سینه هالتر را انجام دهید. در اولین ست با وزنه­ی کم تمرین می‌کنیم چون هدف گرم کردن عضله است ولی در بقیه ست ها وزنه را سنگین­تر می‌کنیم، چون هدف انقباض قفسه سینه و کشش عضله می‌باشد.

 

اگر تغییراتی که باید حس می‌کردید را، احساس نکردید، حرکات را تغییر دهید یا وزنه‌ای را که از آن استفاده می‌کنید را تغیر دهید. وقتی احساس می‌کنید ماهیچه­ها در حال تغییر و تحول‌اند، در ست­ها، تکرارهای موثرتری را انجام دهید.

 

 

سرعت انجام تکرارها را  در هر ست کمتر کنید

 

این یک روش محبوب برای تحت فشار گذاشتن عضلات است، اما همچنین یک روش مناسب برای بهبود ارتباط بین ذهن و عضله است. انجام کندتر تکرارها به شما کمک می‌کند تا عضلات را از ابتدا تا انتهای تمرین احساس کنید.

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
سینه
عضلات سینه
ذهن
عضله
ارتباط ذهن و عضله

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط