در حال بارگذاری ...

همراه با فکر عمل کنید

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/11/19
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 60

فقط واکنش نشان ندهید!

فکر کنید و عمل کنید

بیشتر زندگی خود را با واکنش به وقایع پیرامون خود سپری کردیم. هر وقت کسی حرفی علیه ما بزند ، ما فوراً جواب می دهیم. هر زمان که دچار مشکل شدیم ، سعی می کنیم بلافاصله آن را برطرف کنیم. این واکنش فوری به ما فرصت کافی برای تفکر نمی دهد. و بدون تفکر قادر به استفاده از پتانسیل 100٪ خود برای مقابله با شرایط نیستیم.

«این چیزی نیست که برای شما اتفاق می افتد ، بلکه نحوه واکنش شما در برابر آن است که مهم است» Epictetus

من اخیراً در کارگاهBrahma kumaris شرکت کرده ام. موضوع بحث«بخشیدن و فراموش کردن» بود. در طول جلسه ، BK Falguni برخی از کلمات را به هیئت مدیره نوشت:

به جای واکنش نشان دادن دوباره فکر کنید و عمل کنید

این کلمات بلافاصله در قلب من نقاشی شد. می توانم ببینم که این امر نه تنها به موثر بودن روابط کمک می کند بلکه در همه جای زندگی نیز موثر است.

چه عواملی باعث واکنش ما می شوند؟

اگر در مورد روابط صحبت کنیم ، وقتی شخصی از ما انتقاد می کند ، به راحتی آسیب می بینیم. ما تصویری از خودمان داریم. وقتی چیزی را می شنویم که مطابق آن تصویر نیست ، آن را نمی پذیریم. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا با واکنش به سخنان وی ، اشتباه او را ثابت کنیم.

اگر در مورد زندگی حرفه ای صحبت کنیم همه مشغول هستیم. ما هر روز کارهای زیادی در بشقاب خود داریم که باید انجام دهیم. وظایفی با مهلت تعیین شده وجود دارد. اگر ناگهان متوجه شویم که چیزی طبق برنامه پیش نمی رود ، قادر به پذیرش آن نیستیم. ما خود را دچار مشکل کردیم و به دنبال راه حل سریع هستیم. این رفع سریع منجر به رفتار واکنشی می شود. ما خیلی به رفع سریع بستگی داریم زیرا راه حل های فوری می خواهیم. به یاد داشته باشید: بیشتر راه حل های سریع برای مدت زمان کوتاهی کار می کنند.

«وقتی تصمیم بگیریم که عمل کنیم و عکس العملی نشان ندهیم ، احتمالات بسیار زیاد است.»جورج برنارد شاو

چگونه زنجیره واکنش را بشکنیم:

کلمه عکس العمل نشان دادن را به دوباره فکر کردن و عمل کردن تبدیل کنید. این مانند یک جادو عمل می کند.

افراد واكنش گرا كنترل ذهن خود را كم دارند و يا كنترل ندارند. آنها توسط شرایط آسیب پذیر هستند. تغییر اندک در محیط منجر به تغییر روحیه آنها می شود.

ویکتور فرانکل درخشان گفت: «بین محرک و پاسخ فاصله است. در آن فضا قدرت ما برای انتخاب پاسخ خود است. در پاسخ ما رشد و آزادی ما نهفته است.»

ما آنقدر در زندگی در حال دویدن هستیم که وقتی شرایط پیچیده پیش می آید متوجه نمی شویم که باید مدتی سرعت خود را کم کنیم. اگر سرعت خود را کم نکنیم ، قادر به انتخاب افکار خود نیستیم. ما باید مدتی خود را از تأثیری که شرایط ایجاد می کند ، جدا کنیم. فقط در این صورت است که می توانیم بهترین تلاش خود را بکنیم.

به یاد داشته باشید: نحوه رفتار فرد انتخاب اوست. شما به آنچه او می گوید تبدیل نمی شوید. نمی توانید همه را خوشحال کنید. بنابراین به جای اینکه فقط به او ثابت کنید که حق با شماست ، کار مناسبی انجام دهید. اجازه دهید اعمال شما بیشتر از سخنان شما باشد.

وقتی شخصی رفتار خوبی با شما نداشته باشد به راحتی می توانید چنین حادثه ای را در زندگی به یاد بیاورید. عصبانی شدید و به همان شیوه پاسخ دادید و این روی رابطه شما تأثیر می گذارد. ما بارها برای رفتار گذشته خود پشیمان هستیم. بعداً متوجه می شویم که می توانستیم این کار را بهتر انجام دهیم.

بنابراین هر زمان که دچار مشکل شدید ،

این مراحل را دنبال کنید:

1.شرایط را بپذیرید.

2. مکث کنید. آروم باش.

3. خود را از اثر جدا کنید.

4.خودتان را از پتانسیل واقعی خود آگاه کنید.

5. در دیدگاه های مختلف فکر کنید و دوباره فکر کنید.

6.اگر واقعاً می خواهید از تمام پتانسیل خود استفاده کنید ، قبل از اقدام منطقی فکر کنید.

مهمترین تصمیماتی که می گیرید وقتی زندگی به شما ضربه بدی می زند. نحوه عملکرد شما باعث ایجاد یا از بین رفتن رابطه شما می شود. هر مشکلی فرصتی برای رشد است. شما همیشه قدرت انتخاب دارید. عاقلانه انتخاب کنید.

بنابراین دفعه دیگر ، مهم نیست که وضعیت چگونه است:

فقط واکنش نشان ندهید! دوباره فکر کنید و عمل کنیدآگاهانه عمل کنید.

سایت زیب اندام گرداورنده مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان است با برای مطالعه بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید،همچنین شما میتوانید با ثبت نام در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید

منبع:

https://visionshine.com/do-not-just-react-rethink-and-act/

 

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
همراه با فکر عمل کنید
چه عواملی باعث واکنش ما می شوند
چگونه زنجیره واکنش را بشکنیم
تصمیم گیری
بزرگ فکر کنید
کنترل ذهن خود
تلاش
عصبانیت
عصبانیت چه تاثیری بر سلامتی دارد
شرایط آسیب پذیری
روحیه
پتانسیل واقعی خود
عصبانیت های بی دلیل ما از کجا نشأت می‌گیرد؟
Our Angers

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط