در حال بارگذاری ...

نگاهی به ویروس کرونا در سال 2021

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/15
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 22

شدیدترین موارد COVID که به چهار شرط بسته شده است

 

25 فوریه 2021 - یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیشتر موارد بستری در COVID-19 در ایالات متحده مربوط به چهار شرایط قبلی است.

 

نویسندگان تخمین می زنند که از 906،849 کل بستری COVID-19 در بزرگسالان ایالات متحده تا ماه نوامبر، 30٪ مربوط به چاقی، 26٪ فشار خون بالا، 21٪ دیابت و 12٪ نارسایی قلبی بوده است .

 

از داده ها، محققان تخمین می زنند که تقریباً دو سوم (63.5٪) از بستری شدن ها در بیمارستان به دلیل این شرایط بوده است و اگر بیماران یکی از این شرایط را نداشته باشند، ممکن است نیازی به آن بستری نباشد.

 

آنها تخمین می زنند که کاهش 10 درصدی در این چهار وضعیت می تواند از 11.1 درصد از بستری شدن در COVID-19 جلوگیری کند.

 

به اعتقاد نویسندگان، برای ارتقا overall سطح سلامت کلی و به حداقل رساندن خطر ابتلا به COVID-19 شدید، باید اقدامات بیشتری در جهت ارتقا سبک زندگی سالم انجام شود.

 

داریوش مظفریان، نویسنده ارشد، دکتر، یک متخصص قلب و عروق و رئیس دانشکده علوم تغذیه و سیاست در دانشگاه تافتس در بوستون است، به Medscape گفت.

 

این مطالعه 25 فوریه در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد .

 

برای مطالعه خود، محققان از یک شبیه سازی ریاضی برای تخمین تعداد و نسبت بستری شدن در بیمارستان COVID-19 استفاده کردند که در صورت نداشتن یک یا چند مورد از چهار شرط عمده در آمریکایی ها، می توان از این امر جلوگیری کرد.

 

محققان از داده های مطالعه عوامل مرتبط با بستری در بیمارستان در میان 5279 بیمار COVID-19 در یک مرکز بهداشتی بزرگ در شهر نیویورک استفاده کردند.

 

داده ها از سیستم COVID-NET CDC و از پروژه ردیابی COVID برای تخمین بستری شدن در بیمارستان COVID-19 بر اساس جمعیت استفاده شد. اطلاعات مربوط به این چهار وضعیت از آخرین بررسی ملی بررسی تغذیه و بهداشت ملی به دست آمده است.

 

این مدل نشان داد که سن و نژاد / قومیت با بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در نتیجه این چهار شرایط همراه است. به عنوان مثال، حدود 8٪ از بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در میان بزرگسالان زیر 50 سال به علت دیابت تخمین زده شده است، در حالی که در حدود 29٪ از بستریان COVID-19 در بین افراد 65 سال و بالاتر. چاقی تأثیر منفی بر بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در گروه های سنی داشت.

 

در هر سنی، بستری شدن در بیمارستان COVID-19 مربوط به هر چهار بیماری در بیماران سیاه پوست بیشتر از بیماران سفیدپوست بود و به طور کلی برای دیابت و چاقی در میان بیماران اسپانیایی تبار بیشتر بود.

 

به عنوان مثال، برای افراد 65 سال و بالاتر، تخمین زده شد که دیابت حدود 25٪ از بستری شدن در COVID-19 در میان بیماران سفیدپوست، حدود 32٪ در میان بیماران سیاه پوست و حدود 34٪ ​​در بین بیماران اسپانیایی ایجاد می کند.

 

وقتی این چهار شرایط با هم در نظر گرفته شد، بیشترین بستری شدن در بزرگسالان سیاه پوست در هر سنی و پس از آن اسپانیایی تبارها بود. به عنوان مثال، در میان بزرگسالان 18 تا 49 ساله، چهار شرایط به طور مشترک تخمین زده شده است که باعث حدود 39٪ از بستری شدن در COVID-19 در میان سفیدپوستان و 50٪ در میان سیاه پوستان است.

 

مظفریان گفت: «داده های ملی نشان می دهد که آمریکایی های سیاه پوست و اسپانیایی تبار از بدترین عوارض ناشی از COVID-19 رنج می برند. یافته های ما به نیاز به اولویت بندی توزیع واکسن، تغذیه مناسب و سایر اقدامات پیشگیرانه کمک می کند.»

 

وی گفت: «سیاست های کاهش شیوع این چهار شرایط در میان آمریکایی های سیاه پوست و اسپانیایی تبار باید بخشی از هر بحث سیاسی در ایالت یا سیاست ملی باشد که با هدف کاهش ناسازگاری های بهداشتی از COVID-19 انجام شود.»

 

مظفریان خاطرنشان كرد كه در این مطالعه از یك رویكرد مدل سازی شده استفاده شده است اما نتایج تخمین زده می شود و علت و معلول را ثابت نمی كند.

 

هنوز مظفریان معتقد است که نتایج نشان دهنده علت و معلول است.

 

وی گفت: "این فقط یك ویروس تنفسی نیست. باعث التهاب عروقی گسترده می شود كه با این شرایط كاردیومتابولیك سازگار است. اگر این شرایط وجود نداشته باشد، COVID از شدت كمتری برخوردار خواهد بود."

 

COVID-19 یک بیماری همه گیر سریع در بالای همه گیر آهسته چاقی و دیابت است.

 

مظفریان بر لزوم درک عموم مردم از اهمیت تغذیه خوب تأکید کرد. وی گفت: "این پایه و اساس سلامت است. تغذیه نامناسب بزرگترین عامل موثر در بیماری در سطح جهان است و همچنین به وضعیت COVID کمک می کند." "COVID-19 یک بیماری همه گیر سریع در بالای همه گیر آهسته چاقی و دیابت است."

 

جورج ال Bakris، MD، استاد پزشکی و مدیر مرکز جامع فشار خون انجمن قلب آمریکا در دانشگاه پزشکی شیکاگو، گفت داده ها مطابق با مشاهدات است که افراد مسن تر، به ویژه کسانی که مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، و بیماری های ریوی، در معرض خطر بالاتر برای شدیدتر \ COVID-19 هستند.

 

اما وی گفت که بر اساس تحقیقات زیاد، فشار خون بالا به تنهایی به عنوان عاملی در شدت ابتلا به COV نقش ندارد.

 

باکریس افزود: "دولت قبلاً اقداماتی را برای تشویق ورزش و کاهش وزن انجام داده است و همه برنامه های موجود برای کمک به این امر کمکی نکرده اند. در حالی که مردم از خطرات آگاه هستند، آنها در تغییر رفتار بسیار دشوار هستند."

 

این تحقیق توسط انستیتوهای ملی بهداشت و مو سسه ملی قلب، ریه و خون پشتیبانی شد. مظفریان بودجه تحقیقاتی را از بنیاد گیتس و بنیاد راکفلر دریافت کرده است. هزینه های شخصی از سازمان جهانی امگا 3 EPA و DHA (GOED)، باریلا، بانگ، کشاورزی نیل، Motif FoodWorks، آمارین، بنیاد کلینیک کلیولند و آشپزخانه آزمایش آمریکا (متوسط)، و Acasti Pharma و Danone (قابل توجه) . وی در هیئت های مشاوره علمی شرکت های نوپا متمرکز بر نوآوری های سلامت، از جمله Brightseed، Calibrate، DayTwo، Elysium Health، Filtricine، Foodome، HumanCo و Tiny Organics (قابل توجه) شرکت کرده است و حق امتیاز فصل را از UpToDate (متوسط) دریافت کرده است، خارج از اثر ارسالی

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
مربی آنلاین زیب اندام
زیب اندام
مربی شخصی
مربی زیب
زیب
نگاهی به ویروس کرونا در سال 2021
COVID
COVID-19
کرونای انگلیسی
ویروس کرونا
کرونا ویروس جدید
بیماری کووید19
علائم بیماری کرونا
تشخیص بیماری کرونا
واکسن کرونا
کرونا ویروس چگونه عمل می کند
تست تشخیص کرونا
کرونا
مربی آنلاین لاغری
کاهش وزن
تناسب اندام با زیب اندام
اندام زیبا
زیبایی اندام
برنامه بدنسازی و تناسب اندام
ورزش در منزل
ورزش در دوران قرنطینه

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط