در حال بارگذاری ...

راهنمای کامل تغذیه جامع برای بیماران مبتلا به بیماری سلیاک

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/16
مدت زمان مطالعه : 12 دقیقه
تعداد بازدید : 355

راهنمای کامل تغذیه جامع برای بیماران مبتلا به بیماری سلیاک

در سال های اخیر، آگاهی در مورد بیماری سلیاک به دلیل افزایش رژیم های بدون گلوتن و محصولات غذایی فاقد گلوتن، بیشتر افزایش یافته است.

افراد مبتلا به سلیاک با چالش های پیچیده ای برای تغذیه روبرو هستند. آنها نه تنها با عواقب خطرناک سلامتی ناشی از خوردن گلوتن روبرو هستند، بلکه بسیاری از مبتلایان ممکن است قربانی کمبود مواد مغذی و سو mala جذب شوند.

دلیل اصلی اینکه برخی از افرادی که از بیماری سلیاک رنج می برند و نمی توانند بدون گلوتن بمانند این است که که نمی دانند چگونه رژیم صحیح را بگیرند.

به عنوان یک متخصص تغذیه سلامت جامع، وظیفه شماست که تحقیقات و راهنمایی های مبتنی بر شواهد را برای کمک به آنها برای غلبه بر این مسائل ارائه دهید.

این راهنما به شما در مورد بهترین روش ها و استراتژی های استفاده در هنگام ایجاد برنامه های غذایی موثر برای مشتریان خود با بیماری سلیاک، آموزش می دهد.

آیا می خواهید بیشتر بدانید که یک متخصص تغذیه جامع نگر بودن چیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای برنامه را بررسی کنید.

 

بیماری سلیاک چیست؟

 

بیماری سلیاک (بیماری سلیاک نیز نامیده می شود) یک بیماری خود ایمنی است که می تواند به روده کوچک آسیب برساند. به طور خاص، روده کوچک دارای فرافکنی های کوچک (پرزها) در امتداد خود است که به جذب مواد مغذی از غذا کمک می کند.

در بیماری سلیاک، اینها آسیب دیده اند و مواد مغذی نمی توانند به درستی جذب شوند. این باعث می شود که سیستم ایمنی بدن گلوتن را به عنوان یک تهدید ببیند، هم به گلوتن و هم به پرزهای روده کوچک حمله می کند. بنابراین، افراد مبتلا به بیماری سلیاک باید از غذاهای حاوی گلوتن پرهیز کنند.

بیماری سلیاک را نباید با عدم تحمل گلوتن اشتباه گرفت. افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن می توانند مقدار کمی گلوتن را تا حد آستانه تحمل کنند، در حالی که کسانی که بیماری سلیاک دارند نمی توانند گلوتن را اصلا تحمل کنند.

 

خلاصه:

 

 بیماری سلیاک نوعی بیماری ژنتیکی است که هنگام خوردن گلوتن به مخاط روده آسیب می رساند. قبل از بررسی عدم تحمل گلوتن، حتما بیماری سلیاک را رد کنید. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

گلوتن چیست؟

 

گلوتن پروتئینی چسبناک است  که در گندم، جو و چاودار یافت می شود. همچنین به عنوان ماده اتصال دهنده در محصولات مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، سس های کبابی فرآوری شده حاوی گلوتن هستند.

هنگام تهیه یک برنامه غذایی برای مشتریان خود که مبتلا به بیماری سلیاک هستند، مهم است که قبل از افزودن یک محصول غذایی خاص به برنامه رژیم غذایی آنها، به برچسب تغذیه توجه زیادی داشته باشید.

برای فهمیدن اینکه آیا مشتری شما به بیماری سلیاک مبتلا است یا خیر، آزمایش های مختلفی وجود دارد که می تواند توسط یک متخصص پزشکی انجام شود. چند آزمایش برای غربالگری بیماری سلیاک عبارتند از:

 

·         تست tTG-IgA

·         IgA آنتی بادی اندومیزیال (EMA)

·         IgA کل سرم

·         پپتید گلیادین زدایی (DGP IgA و IgG)

 

 

نحوه ایجاد یک برنامه غذایی موثر برای مشتریان مبتلا به بیماری سلیاک:

 

از آنجا که خوردن گلوتن می تواند یک واکنش مضر را تحریک کند، افراد مبتلا به بیماری سلیاک باید اقدامات احتیاطی ویژه ای را برای جلوگیری کامل از آن انجام دهند.

حتی مقدار کمی گلوتن، مانند چاشنی ها می تواند باعث التهاب شود، که می تواند برای سلامتی مشتری شما مضر باشد.

هدف اصلی شما به عنوان یک متخصص تغذیه در معالجه مراجعه کنندگان به بیماری سلیاک ارائه یک برنامه غذایی است که نه تنها گلوتن را به طور کامل از بین می برد بلکه غذاهای غنی از مواد مغذی را نیز در بر می گیرد تا اطمینان حاصل شود که قربانی کمبود مواد مغذی نخواهند شد.

در اینجا یک برنامه پنج مرحله ای آورده شده است که به شما کمک می کند یک رژیم غذایی موثر برای مشتریان خود با بیماری سلیاک ایجاد کنید.

 

مرحله 1: دانش و نیازهای غذایی فعلی را ارزیابی کنید.

 

قبل از شروع تهیه یک برنامه غذایی برای مشتری خود، یک تاریخچه دقیق از رژیم غذایی را در مورد عادات غذایی فعلی مطالعه کنید و سعی کنید درک بهتری از دانش فعلی تغذیه مشتری داشته باشید.

این به شما کمک می کند تا یک رژیم غذایی موثرتر ایجاد کنید، زیرا می دانید با شروع کار مشترک، چه مقدار (یا چه مقدار) درگیر آن خواهید بود.

علاوه بر این، بر اهمیت مصرف رژیم غذایی متشکل از بیشتر گیاهان و منابع کامل غذایی تأکید کنید. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری سلیاک با خوردن غذاهای «فاقد گلوتن» فرآوری شده یا منجمد، که مملو از مواد کمکی و مواد ناسالم است، اشتباه می کنند.

 

مرحله 2: گلوتن را از بین ببرید.

راهنمای کامل تغذیه جامع برای بیماران مبتلا به بیماری سلیاک

هنگامی که شما با مهارت تغذیه مشتری خود آشنا شدید، قدم بعدی آموزش وی در مورد منابع اصلی گلوتن است. در اینجا لیستی از غذاهای دارای گلوتن وجود دارد که مشتریان مبتلا به سلیاک باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنند:

 

·         گندم، شامل گراهام، بلغور، دوروم، توت گندم، املا و فارو

·         چاودار

·         جو

·         تریتیکاله

·         مالت، از جمله عصاره مالت، شیر مالت و سرکه مالت

·         مخمر ابجو

·         نشاسته گندم

 

لیست زیر شامل غذاهای فرآوری شده است که باید از مصرف آنها اجتناب شود، مگر اینکه دارای برچسب «مجاز گلوتن» باشند:

 

·         آبجو

·         غلات

·         کراکر

·         ماکارونی

·         سوپ ها

·         سس ها

·         دسرها، از جمله کلوچه، کیک و پای

·         نان

·         سس سالاد

·         سوپ ها

·         سیب زمینی سرخ شده

 

توجه: به مشتریان یادآوری کنید که آگاهی از برچسب ها چقدر مهم است تا بتوانند غذاهای تولید شده در تسهیلات حاوی گلوتن را بررسی کنند. اگر مشتری شما نسبت به گلوتن زیاد تحمل نکند، این مسئله بسیار مهم است.

 

مرحله 3: به آنها تعویض بدون گلوتن بدهید.

 

غذاهای حاوی گلوتن زیاد در غذاهای کربوهیدرات دار وجود دارد. با مشتریان در مورد اهداف فعلی سلامتی خود، به غیر از ماندن بدون گلوتن، صحبت کنید. اگر آنها به رژیم های کم کربوهیدرات مانند پالئو یا رژیم کتوژنیک باز هستند، ممکن است یک گزینه عالی باشد.

لیستی از تعویض های بدون گلوتن را بر اساس ترجیحات غذایی مشتری خود ارائه دهید.

یک روش عالی برای اطمینان از اینکه آنها به رژیم غذایی شما پایبند هستند، نشان دادن گزینه های غذایی فاقد گلوتن است که طعم یا بافتی مشابه با گلوتن دارند. به عنوان مثال، اگر مشتری مبتلا به سلیاک علاقه زیادی به چیپس سیب زمینی شور دارد، گزینه های فاقد گلوتن مانند پوست گوشت خوک را برای رفع ولع مصرف پیشنهاد دهید.

 

مرحله 4: اطلاعات دقیق غذایی را ارائه دهید.

 

هنگامی که برای مشتری خود مبتلا به بیماری سلیاک برنامه غذایی در نظر گرفتید، در مورد موضوعات مهم تغذیه ای به او آموزش دهید.

به عنوان مثال، با پایبند نبودن به برنامه غذایی که برای خود ایجاد کرده اید، اهمیت رفع هرگونه کمبود ریز مغذی را که ممکن است در او ایجاد شود، برای مشتری توضیح دهید. این نه تنها به مشتری انگیزه می دهد تا از رژیم غذایی شما پیروی کند، بلکه به مشتری اجازه می دهد خلاقیت بیشتری با وعده های غذایی بدون گلوتن در جاده ها داشته باشد.

 

مرحله 5: با دقت نتایج مشتری را کنترل کنید.

 

هنگامی که به مشتری خود مبتلا به بیماری سلیاک یک برنامه غذایی خوش ساخت ارائه دادید، برای ارزیابی پیشرفت مشتری، مرتباً اعلام حضور کنید. بسته به میزان آگاهی مشتری، ممکن است یک منحنی یادگیری جزئی وجود داشته باشد.

همانطور که از مشتری خود بازخورد می گیرید، رژیم غذایی را براساس نتایج بدست آمده تاکنون تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر مشتری برای دریافت کالری مناسب از کربوهیدرات دشوار است، تغییر منبع غذا را به یک ماده خوش طعم تر در نظر بگیرید.

دو هفته اول بیشترین چالش ها را به همراه خواهد داشت، خصوصاً اگر مشتری شما تازه وارد رژیم بدون گلوتن شده باشد. ارزیابی و ارائه راه حل برای هرگونه مانعی که مشتری در این دوره با آن روبرو است بسیار مهم است.

 

چگونه مشتری خود را در وعده ناهار خوری سفارش دهید؟

 

یکی از متداول ترین افراد در خوردن گلوتن به عنوان یک فرد مبتلا به بیماری سلیاک، خوردن وعده های غذایی هنگام حضور در خانه نیست.

در نظر گرفتن فقط مقدار کمی گلوتن می تواند علائم را تحریک کند، مهم این است که مشتری شما هنگام صرف غذا در خارج از خانه از آلودگی متقابل آگاه باشد. به عنوان مثال، اگر در رستوران غذای سرخ شده انتخاب می کنند، به آنها یادآوری کنید که از آشپز بپرسند آیا روغن استفاده شده حاوی گلوتن است.

همچنین به مشتریان خود که مبتلا به سلیاک هستند توصیه کنید که از قبل با رستوران تماس بگیرند تا ببینند گزینه های بدون گلوتن در دسترس دارند یا خیر. هنگام سفارش ، مشتریان باید بر روی سرور تأکید کنند که اگر به طور تصادفی گلوتن مصرف کنند، می تواند برای سلامتی آنها مضر باشد.

بسیاری از رستوران ها که گزینه های فاقد گلوتن را ارائه می دهند، به افراد مبتلا به سلیاک توصیه می کنند که با احتیاط غذا بخورند.

 

مشتریان را تشویق کنید که هر زمان که بیرون از خانه غذا می خورند، پرسیدن جزئیات در مورد مواد تشکیل دهنده و روش تهیه غذا را به یک عادت تبدیل کنند.

در اکثر موارد، اگر همه رستوران ها بسیار مناسب نیستند، بنابراین مشتریان تا زمانی که به عدم تحمل گلوتن نسبت به آشپز، سرور یا مدیر خود اشاره کنند، مشکلی در صرف غذا ندارند.

 

چگونه می توان سطح مواد مغذی سالم را با بیماری سلیاک حفظ کرد؟

راهنمای کامل تغذیه جامع برای بیماران مبتلا به بیماری سلیاک

یکی از موانع رایجی که افراد مبتلا به سلیاک با آن روبرو هستند کمبود مواد مغذی است.

هنگامی که افراد مبتلا به سلیاک به طور تصادفی گلوتن مصرف می کنند واکنش التهابی می تواند بر نحوه جذب مواد مغذی تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که، حتی اگر آنها غذاهای غنی از مواد مغذی بخورند، بدن آنها نمی تواند آن را به درستی هضم کند.

علاوه بر این، خوردن بدون گلوتن یک رژیم محدود کننده است. غذاهایی که حاوی گلوتن هستند نیز حاوی ریز مغذی های اساسی هستند. یک برنامه غذایی مناسب برای مراجعه کنندگان به بیماری سلیاک باید شامل غذاهای مختلف فاقد گلوتن و غنی از مواد مغذی باشد تا اطمینان حاصل شود که از ویتامین ها و مواد معدنی بهینه استفاده می کنند.

افراد مبتلا به بیماری سلیاک می توانند در طیف وسیعی از ریز مغذی ها کمبود داشته باشند. رایج ترین آنها شامل ویتامین B12، کلسیم ، آهن و ویتامین D است.

در اینجا چند منبع غذایی عالی برای کمک به مشتریان خود برای دریافت مقادیر زیادی از این ویتامین ها و مواد معدنی ضروری وجود دارد:

ویتامین D: لبنیات غنی شده مانند ماست یا شیر، لبنیات غنی شده مانند سویا یا بادام، ساردین، ​​تخم مرغ و ماهی آزاد.

کلسیم : لبنیات، کلم پیچ، بو بو چوی، توفو، پرتقال، انجیر خشک و آب پرتقال غنی شده.

ویتامین های گروه B: لوبیا، عدس، اسفناج، قارچ، مرغ، مارچوبه، عدس، کلم بروکلی و تخمه آفتابگردان.

آهن: گوشت گاو، لوبیای سفید، شکلات تلخ، عدس، توفو، بادام هندی، نخود و اسفناج.

روی: خرچنگ دریایی، مرغ گوشتی تیره، بادام هندی و گوشت گاو.

 

توصیه کنید یک مولتی ویتامین برای مصرف همراه با بیماری سلیاک مصرف کنید.

 

اگر شک دارید مشتری شما ویتامین های ضروری را از منابع غذایی کامل دریافت نمی کند، توصیه کنید یک مولتی ویتامین یا یک مکمل خاص استفاده کنید. هنگام کار با مشتری مبتلا به بیماری سلیاک، به میزان انرژی و علائم خستگی و همچنین بهزیستی عاطفی و جسمی توجه زیادی داشته باشید. در بسیاری از موارد، افراد مبتلا به بیماری سلیاک که کمبود مواد مغذی دارند معمولاً خسته هستند و همچنین احساس سرما می کنند.

انواع کمبودهای تغذیه ای در ارتباط با بیماری سلیاک وجود دارد. شایع ترین کمبودها شامل فیبر، آهن، کلسیم، منیزیم، روی، فولات، نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین B12 و ویتامین D است.

بخاطر داشته باشید که به محض اینکه مشتری سطح مواد مغذی خود را بازیابی کرد و روده ها دوباره به درستی کار می کنند، احتمالاً نیازی به مصرف مکمل با ویتامین یا ماده معدنی خاص نخواهند داشت.

 

غذاهایی که مشتری شما می تواند هنگام مدیریت بیماری سلیاک بخورد.

 

مشتری شما ممکن است از لیست غذاهایی که حاوی گلوتن هستند احساس نگرانی کند. از این گذشته، بسیاری از کربوهیدرات های خوشمزه ای که همه ما به آن عادت کرده ایم در این لیست قرار دارند. خوشبختانه، انتخاب گسترده ای از گزینه های خوشمزه و فاقد گلوتن بدون مواد مغذی وجود دارد.

در اینجا لیستی از غذاهای فاقد گلوتن برای قرار دادن در برنامه رژیم غذایی مشتری آورده شده است:

 

·         تخم مرغ

·         گوشت

·         ماهی

·         ذرت

·         آرد سیب زمینی و برنج

·         تاپیوکا

·         سویا

·         ذرت خوشه ای

·         کوینو

·         ارزن

·         میوه ها

·         سبزیجات

·         آجیل

·         دانه

·         محصولات لبنی (حتماً برچسب را بررسی کنید)

·         کتان

·         برنج

·         آردهای آجیل

·         کاساوا

·         لوبیا و حبوبات

 

نکته جانبی: متخصصان تغذیه در گذشته در صورت ابتلا به بیماری سلیاک به مصرف جو دوسر توصیه می کنند. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که جو دو سر در حد متوسط ​​ممکن است برای خوردن بی خطر باشد به شرطی که در حین فرآوری با گندم تماس نداشته باشد.

 

جایگزین های فاقد گلوتن:

 

با افزایش آگاهی در مورد بیماری سلیاک، بسیاری از محصولات غذایی حاوی گلوتن گزینه های فاقد گلوتن دارند که این امر باعث می شود مشتریان هنگام خرید بسیار راحت تر شوند.

به عنوان یک قاعده کلی، محصولات سنتی گندم مانند نان، کراکر، ماکارونی و سایر محصولات پخته شده فاقد گلوتن هستند. با این حال، گزینه های مختلف بدون گلوتن از آردهای جایگزین استفاده می کنند.

 

در اینجا متداول ترین جایگزینهای بدون گلوتن است که مشتریان شما در فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی خود مشاهده خواهند کرد:

غلات: مشتریان خود را تشویق کنید همیشه قبل از خرید غلات بدون گلوتن برچسب «بدون گلوتن» را بررسی کنند. بررسی برچسب تغذیه نیز مهم است زیرا برخی از مواد ممکن است حاوی طعم دهنده یا عصاره مالت باشند که حاوی گلوتن است.

سس ها و سوپ ها: یکی از بزرگترین منابع گلوتن پنهان، سوپ ها و سس ها از گندم به عنوان غلیظ کننده استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که مشتری شما به غذاهای کنسروی، به خصوص غذاهایی که پایه آنها خامه است، توجه زیادی نشان می دهد.

الکل: برخی از انواع شراب و بیشتر آبجوها حاوی گلوتن هستند. طبق کمپین آگاهی از بیماری سلیاک موسسه ملی بهداشت، الکل مقطر ذاتاً فاقد گلوتن است. این شامل جین، ودکا، ویسکی اسکاچ و ویسکی چاودار است. گرچه ویسکی ها از گندم، جو یا چاودار گرفته شده اند، اما فرآیند تقطیر باعث حذف پروتئین های گلوتن می شود.

 

برچسب های بدون گلوتن و خرید در فروشگاه مواد غذایی:

 

هنگامی که شما در حال ایجاد یک برنامه غذایی برای مشتریان مبتلا به بیماری سلیاک هستید، در حالی که خرید مواد غذایی بسیار مهم است، به آنها توصیه صحیح دهید.

در اینجا چند عامل مهم و نکات مفید برای بحث و گفتگو با مشتری خود آورده شده است:

برچسب های غذا را با دقت بخوانید. غذاهای منجمد، کنسرو شده و فرآوری شده به طور خاص به داشتن گلوتن مشهور هستند، حتی اگر غذایی غیر گلوتن باشد.

در جستجوی برچسب «بدون گلوتن» باشید. طبق قانون، غذاهای دارای این برچسب باید کمتر از 20 قسمت در هر میلیون گلوتن داشته باشند که بسیار کمتر از حد مجاز است تا علائم را در افراد مبتلا به سلیاک ایجاد کند. اگر مشتری ها مقدار زیادی محصولات فاقد گلوتن بسته بندی شده می خورند، در نهایت می توانند مقدار زیادی گلوتن مصرف کنند. همیشه بهتر است توصیه کنید به غذاهای فاقد گلوتن بچسبید.

غذاهایی با برچسب گلوتن گران ترند. اگر مشتریانتان بودجه خوبی دارند، به آنها توصیه كنید كه از منابع غذایی طبیعی بدون گلوتن خرید كنند. یک نکته عالی برای توصیه این است که به قسمت های خارجی فروشگاه مواد غذایی بچسبید. بخش زیادی از غذاهای حاوی گلوتن معمولاً در مرکز قرار می گیرند زیرا نیازی به یخچال یا یخ زدگی ندارند.

پروتئین و چربی ها تقریباً همیشه فاقد گلوتن هستند. مشتریانی که رژیم غذایی نسبتاً تازه ای دارند با چسبیدن به پروتئین و منابع چربی سالم، به راحتی می توانند انتخاب زیادی از غذاهای فاقد گلوتن را پیدا کنند. قبل از اینکه به جستجوی غذا با برچسب «بدون گلوتن» بپردازند، به مشتریان خود توصیه کنید که از پروتئین ها و چربی های سالم مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و آووکادو خرید کنند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

کمک به مشتریان خود در بیماری سلیاک نیاز به برنامه ریزی و نظارت دقیق دارد:

 

هنگامی که مشتری برای اولین بار به بیماری سلیاک مبتلا می شود، می تواند احساس بسیار طاقت فرسایی داشته باشد. رژیم غذایی استاندارد غربی مملو از غذاهای سرشار از گلوتن است. کربوهیدرات های فرآوری شده مانند چیپس، نوشیدنی های الکلی و فست فود معمولاً با گلوتن پر می شوند.

اما این بدان معنا نیست که مشتری شما مبتلا به بیماری سلیاک باید به یک رژیم غذایی کاملاً محدود و بدون گلوتن متوسل شود. همانطور که در این مقاله نشان داده ایم، منابع غذایی خوشمزه و غنی از مواد مغذی برای انتخاب وجود دارد.

پایبندی به منابع غذایی سالم و طبیعی و فاقد گلوتن و دادن لیست دقیق گزینه های غنی از مواد مغذی راهی عالی برای بهبود سلامتی و رفاه حال مشتریانتان مبتلا به بیماری سلیاک است.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت   afpafitnessمی باشد.

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
سلیاک
گلوتن
بیماری سلیاک
تغذیه
رژیم غذایی
رژیم سالم

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط