در حال بارگذاری ...

حقیقت کوتاه در مورد رژیم کرب سایکلینگ

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/07/10
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 183

 

حقیقت کوتاه در مورد رژیم کرب سایکلینگ

 

کرب سایکلینگ چیست؟

 

کرب سایکلینگ یک روش رژیمی است که در آن مصرف کربوهیدرات به صورت روزانه، هفته‌ای یا ماهانه متناوب می‌شود. اخیرا از این روش برای کاهش وزن، تثبیت عملکرد ورزشی یا مقابله با متوقف شدن کاهش وزن در طول رژیم استفاده می‌کنند.

برخی افراد مصرف کربوهیدرات خود را روز به روز تنظیم می‌کنند در حالی که دیگران دوره‌های طولانی‌تری از رژیم کم، متوسط و پر کربوهیدرات را رعایت می‌کنند. هدف کرب سایکلینگ در کوتاه مدت این است که مصرف کربوهیدرات در زمان‌هایی انجام بگیرد که بالاترین مزیت را داشته باشد.

 

دریافت کربوهیدرات خود را بر اساس فاکتورهای گوناگونی برنامه ریزی کنید از جمله:

 

اهداف ترکیب بدنی:

 

 برخی در طول رژیم مصرف کربوهیدرات را کم می‌کنند، سپس در طول دوره ساخت عضله دوباره از آن استفاده می‌کنند.

 

تمرین کردن و روزهای استراحت:

 

 از رویکردهای معمول بالا بردن دریافت کربوهیدرات در روزهای تمرین و پایین آوردن آن در روزهای استراحت است.

 

 تغذیه مجدد برنامه‌ریزی شده:

 

فرد در یک یا چند روز مصرف کربوهیدرات را بالا می‌برد تا در رژیم‌های طولانی مدت عمل تغذیه مجدد بدن توسط کربوهیدرات انجام شود.

 

نوع تمرین:

 

افراد مصرف کربوهیدرات خود را بر اساس شدت و مدت دوره رزشی خود تنظیم می‌کنند، هرچقدر طول و شدت تمرین بیشتر باشد مقدار کربوهیدرات مصرفی نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

سطح چربی بدن:

 

 بسیاری از افراد مقدار کربوهیدرات مصرفی خود را بر اساس سطح چربی بدن‌شان تنظیم می‌کنند. هرچقدر لاغرتر شوند، کربوهیدرات بیشتری را وارد برنامه‌شان می‌کنند.

 

آیا کرب سایکلینگ به کاهش وزن کمک می‌کند؟

 

 مکانیزم کرب سایکلینگ می‌گوید این نوع روش برای کاهش وزن مفید است. کرب سایکلینگ کمک می‌کند در حالی که به نوعی از مزایای رژیم‌های کم کربوهیدرات برخوردار می‌شوید عملکرد فیزیکی‌تان را نیز تثبیت کنید. درست مانند هر رژیمی، مکانیزم اصلی کاهش وزن در این روش کمبود کالری است، یعنی در طول یک دوره طولانی مدت کمتر از آنچه بدن‌تان می‌سوزاند کالری مصرف کنید. اگر رژیم کرب سایکلینگ در کنار میزان مناسب کالری پیاده‌سازی شود وزن کم می‌کنید.

 

عوارض استفاده از رژیم کرب سایکلینگ:

حقیقت کوتاه در مورد رژیم کرب سایکلینگ

 

 هر رژیمی عوارض خاص خود را دارد که ممکن است در برخی افراد خود را نمایش دهد و برخی دیگر آن را تجربه نکنند. متخصصان این عوارض را موقتی می‌دانند و یک الی دو هفته زمان لازم است تا بدن با یک رژیم سازگار شود.

 

  • پایین آمدن علمکرد بدن
  • کاهش تمرکز
  • احساس خستگی زیاد
  • افزایش گرسنگی و بیشتر شدن اشتها
  • کاهش سرعت سوخت و ساز بدن
  • بی نظمی در خواب
  • یبوست

 

مطالعه اطلاعات جامع‌تر مرتبط با این مقاله در: رژیم کرب سایکلینگ چیست؟

 

آیا رژیم کرب سایکلینگ به حفظ متابولیسم بدن و تعادل هورمونی بدن کمک می‌کند؟

 

اتفاق دیگری که در رژیم کرب سایکلینگ می‌افتد، تفاوت در میزان کالری دریافتی در روزهای تمرین و استراحت است، که البته این کار صحیح است و باید اینگونه باشد اما این تفاوت تنها به کالری مورد نیاز تمرین بر می‌گردد و به این معنی نیست که این رژیم یک رژیم کالری سایکلینگ است. یعنی اینگونه نیست که نیاز بدن شما 2000 کیلوکالری باشد و شما 1500 کیلوکالری دریافت کنید بلکه شما در روز استراحت 1500 کیلوکالری دریافت می‌کنید چون نیاز شما همین مقدار است. پس رژیم کرب سایکلینگ به حفظ متابولیسم بدن و تعادل هورمونی کمک نمی‌کند چرا که یک رژیم کالری سایکلینگ نیست.

 

نکته:

گفته می‌شود که رژیم کالری سایکلینگ قادر به حفظ تعادل هورمونی بدن طی یک رژیم غذایی است.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط