در حال بارگذاری ...

7 نکته برای کمک به شما در تنظیم اهداف شگفت انگیز تناسب اندام

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/05/07
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 273

شما هدف هایی در تناسب اندام ، سلامتی و رژیم غذایی دارید ، اکنون زمان و برنامه های خود را برای موفقیت تنظیم کنید. کیم برنتون هفت نکته را برای کمک به شما در اصلاح ، تمرکز و رسیدن به اهدافتان ارائه می دهد.

تعیین اهداف اولین قدم در انجام هر کار مهم است. با این وجود ، بسته به نوع هدفی برای خود قرار می دهید، می توانید خود را برای ناامیدی تنظیم کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد کهباید برای تنظیم تناسب اندام یا رسیدن به هر هدفی به خاطر بسپارید.

7 نکته برای کمک به شما در تنظیم اهداف شگفت انگیز تناسب اندام

 

با این 7 نکته به اهداف خود برسید:

نکته شماره 1 - با اهدافی که بر آنها کنترل دارید شروع کنید

داشتن  6 پک یا 10 نفر برتر بودن در دو ماراتون بعدی یا  10 کیلو کم کردن در طول 6 ماه ، اهداف خیلی خوبی هستند اما شما نمی توانید روی آنها کنترل مستقیم داشته باشید. به جای اینکه با انتخاب این اهداف دچار نا امیدی بشوید، روی اهدافی تمرکز کنید که می دانید می‌توانید روی آنها کنترل مستقیم داشته باشید. اهدافی مانند 5روز تمرین در هفته و  یا تهیه وعده های غذایی سالم برای کل هفته ، اهداف خوبی برای تمرکز هستند. با تمرکز بر آنچه می توانید کنترل کنید ، کمتر احتمال دارد که دلسرد شوید و تمرین را رها کنید.

 

نکته شماره 2 - اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را تقسیم کنید.

من در مورد شما نمی دانم ، اما من واقعاً از یک چالش لذت می برم.اول تعدادی هدف که می دانم می توانم به آن دست یابم برای خود تعیین می کنم ، و سپس زمینه را برای تحقق آن فراهم می کنم. من می دانم که این به نظر می رسد برخلاف توصیه قبلی من است ، اما این توصیه را گوش کنید. شما باید با اهداف ساده ای که بر آنها کنترل دارید شروع کنید تا بتوانید پیشرفت خود را ببینید و در مورد هر قدمی که در جهت صحیح برداشته اید احساس خوبی داشته باشید.

در عین حال از دست یابی به هدف های بزرگ دست برندارید. البته به یاد داشته داشته باشید اگر برای اولین در رسیدن هدف های سخت موفق نشدید, نا امید نشوید. به همین دلیل است که این اهداف چالش نامیده می شوند.
احتمال دارد وقتی بار اول در رسیدن به هدفی شکست بخورید, چیزهایی تجربه کنید که ارزشمند باشند و دفعه بعد شما را در رسیدن به هدف یک قدم نزدیک می‌کند. و به خاطر داشته باشید که تا شکست نخورید، چیز جدیدی تجربه نمی‌کنید.

نکته شماره 3 - یک جدول زمانی برای اهداف خود تنظیم کنید.

با تعیین یک جدول زمانی مشخص برای اهداف خود ، احتمال بیشتری دارید که در مسیر درست بمانید. تنظیم یک جدول زمانی هدف را محکم می کند. این برنامه ریزی شما را از فکر کردن، به انجام هدف سوق می دهد. و کارهایی که الان اتفاق می افتد را مقدمه ای برای محقق شدن برنامه اینده شما می‌کند.

برای شرکت در مسابقات سه گانه ، مسابقات بدن سازی یا یکی از مسابقات محبوب ثبت نام کنید. هنگامی که ثبت نام خود را قطعی کنید, نه تنها چیزی را می خواهید که مشتاقانه منتظر مسابقه خواهید بود و به سمت آن کار می کنید ، بلکه یک مجموعه تاریخ و زمان بندی کامل نیز دارید.

7 نکته برای کمک به شما در تنظیم اهداف شگفت انگیز تناسب اندام

نکته شماره 4 - خاص باشید.

«من می خواهم با هر وعده غذایی سبزی بخورم» بسیار بیشتر از«من می خواهم سالم تر غذا بخورم» امکان اتفاق افتادن دارد. با تعیین اهداف خاص ، احتمالاً آنها را محقق خواهید کرد زیرا دقیقاً می دانید چه کاری را باید انجام دهید.

نکته شماره 5 - هدف خود را پیدا کنید.

کات کردن بدن برای زیبایی شاید هدف اصلی شما باشدو این عالی است. اما باید هدف هایتان را مشخص و واضح برای خود تعیین کنید و هدف هایی را پیدا کنید که ملموس باشد.

برای من مشخصا این است که نمی خواهم فرزندانم همان مسیری که من برای رسیدن به بدن سالم انجام دادم را طی کنند. زیرا خود من بعضی وقتها از مصرف غذاهای فراوری شده و نوشیدنی های قندی خسته می­شوم.

من می­خواهم سبک زندگی سالم، طبیعت دوم آنها باشد. کودکان همه حرکات ما را تماشا می کنند و اغلب دقیقاً آن را تقلید می­کنند.کاملاً قلبم را گرم کرد وقتی خودم درحال تمرین بودم و از دختر5/3 ساله ام پرسیدم که آیا او حاضر است به طبقه بالا برود و کاری را برای من انجام دهد و او گفت: صبر کن مامان، هنوز یک ست دیگه باید تمرین کنم.

نکته شماره 6 - در نواقص خود ثابت نمانید و درگیرشان نشوید.

همه ما یه روز های تعطیل داریم. بعضی روز ها را کار نمیکنیم ساندویچ ها و غذاهای پر از کالری میخوریم زیرا نتوانسته ایم برای آن هفته برنامه ریزی کنیم. درست است این ایده آل نیست اما اشکالی ندارد. این اتفاق می افتد نگران نباشید.

و وقتی این اتفاق افتاد خودتان را گم نکنید و با توجه به آن ادامه دهید. کار اشتباه این است که برای این بی برنامگی ها بهانه تراشی کنید. چیزی که به شما کمک می کنید یک قدم جلو بروید این است شکست را بپذیرید، دلیل آنرا بررسی کنید و از آنجا به سمت هدفتان حرکت کنید.

7 نکته برای کمک به شما در تنظیم اهداف شگفت انگیز تناسب اندام

نکته شماره 7 - پیروزی های کوچک (و بزرگ) را جشن بگیرید

مهم نیست که چقدر فکر می کنید شکست خورده اید ، همیشه بعضی چیزها به درستی انجام داده اید. وقتی احساس می کنید همه چیز اشتباه شده است ، روی آن کاری که می دانید درست بوده متمرکز شوید.
بعد از یه روز خیلی سخت که انگار سه چرخ ماشینتان پنچر شده، روز اهداف بدن سازی خود تمرکز کنید تا ذهنتان آرام شود . پیروزیهای کوچک خود را جشن بگیرید - این شادی و جشن گرفتن شما را در مسیر هدفتان نگه می دارد- بنابراین قبل از اینکه بدانید ، بزرگترین پیروزی خود را جشن می گیرید.

همین! هدفتان مشخص کنید و منفی بافی را کنار بگذارید. و به خار داشته باشید حتی اگر امروز بهترین کاری که می‌توانستید انجام ندادید و به اندازه کافی روز خوبی برایتان نبوده، همیشه فردایی برای جبران و بهترین خودتان بودن هست.

https://www.muscleandstrength.com/articles/7-tips-amazing-fitness-goals

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
zibandam
تناسب اندام
تناسب اندام زنان
مقاله انگیزشی
پیروزی
هدفمندی
مقاله انگیزشی
مقاله سلامتی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط