در حال بارگذاری ...

6 راه برای داشتن باسنی متناسب و خوش فرم

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/02
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 1006

 

همه خانم‌ها آرزو دارند باسنی زیبا، متناسب و خوش‌فرم داشته باشند اما از آن‌جایی كه داشتن چنین باسنی نیاز به انجام تمرینات ورزشی بسیار دارد، خیلی در ابتدای كار منصرف شده و از خواسته خود دست می‌كشند. شما با این احساس مقابله كنید و این تمرین‌ها را امتحان كنید. در اینجا شش تمرین ورزشی عالی برای سفت شدن و خوش‌فرم شدن هرچه بیشتر باسن به شما معرفی می‌كنیم.

 

لانگز رو به جلو:

 

اگر می‌خواهید عضلات باسن خود را فرم دهید، لانگز رو به جلو بهترین تمرین برای شماست. این نوع لانگز باسن را قوی كرده و همان‌طور كه خیلی از خانم‌ها می‌خواهند فرم باسن را گرد می‌كند. برای انجام لانگز رو به جلو صاف بایستید، پاها را به عرض شانه باز كرده و دست‌ها را روی باسن خود قرار دهید. قدمی رو به جلو بردارید تا جایی كه زانوی شما در زاویه 90 درجه با زمین قرار گیرد. هنگام برگشت به حالت اولیه به عضلات باسن خود فشار آورید و با كمك این عضلات برگردید. این تمرین را 15 تا 20 بار برای هر پا تكرار كنید.

 

لانگز رو به عقب:

 

این تمرین تمركز بیشتری به روی عضلات ران شما دارد اما با تاثیری كه روی خوش‌فرم شدن پاهای شما خواهد گذاشت موجب می‌شود، باسن شما نیز خوش‌فرم‌تر دیده شود. برای انجام لانگز رو به عقب مجددا صاف بایستید، پاها را به عرض شانه‌ها باز كنید و دست‌ها را روی باسن خود قرار دهید اما این بار رو به عقب قدم بردارید. تا جایی كه زانوی پای جلویی شما با زمین زاویه 90 درجه‌ای را تشكیل دهد و سپس با فشار آوردن به روی پای عقبی به حالت شروع بازگردید. این تمرین را 15 تا 20 بار برای هر پا تكرار كنید.

 

لانگز جانب:

 

این تمرین كمی دشوار است اما در هر بار انجام آن به روی یك طرف بدن خود كار می‌كنید. پس از چندین‌بار انجام دادن این نوع لانگز، انجام آن بسیار راحت خواهد شد و تعادل بیشتری در حین انجام آن خواهید داشت. به حالت لانگز بایستید اما این بار به سمت راست قدم بردارید. هنگامی‌كه به حالت اولیه برمی‌گردید فشار را روی قسمت راست بدن خود حس خواهید كرد. همین تمرین را در سمت چپ و برای هر پا 15 تا 20 بار تكرار كنید.

 

بالا رفتن از پله:

 

بالا رفتن از پله به روی عضلات باسن شما و پایین آمدن از آن به عضلات ران شما فشار وارد می‌كند. از یك جفت دمبل یا یك میله هالتر برای فشار آوردن بیشتر كمك بگیرید. با در دست داشت دمبل از یك پله بالا بروید، پای دیگر را نیز بالا بیاورید و با همان پایی كه شروع كردید دوبار از پله پایین رفته و به حالت شروع بازگردید. این تمرین را با پای دیگر و برای هر پا 15 تا 20 بار تكرا كنید.

 

اسكات به كمك دیوار:

 

اسكات یكی از تمریناتی است كه به محض شروع آن پاهای شما به لرزش خواهند افتاد. انجام اسكات به كمك دیوار نسبت به اسكات معمولی فشار كمتری به زانوهای شما وارد می‌كند، ولی به اندازه اسكات معمولی به عضلات باسن شما فشار می‌آورد. برای انجام این نوع اسكات، بایستید پاها را به عرض شانه باز كنید و پشت خود را به دیوار بچسبانید. حالا پایین بروید تا جایی كه ران‌های شما موازی زمین بوده و زانوها زاویه 90 درجه‌ای را با زمین تشكیل دهند. ممكن است در ابتدای كار نتوانید تا این حد پایین بروید اما هر چه بیشتر پایین می‌روید، فشار بیشتری به روی عضلات ران و باسن خود حس خواهید كرد.

 

دستگاه الپتیكال:

 

تمرین كردن با این دستگاه در مقایسه با بالا رفتن از پله آسان‌تر است و این دستگاه نیز به روی عضلات باسن شما كار می‌كند. برای فشار آوردن بیشتر در حین استفاده از الپتیكال بالاترین شیب را انتخاب كنید و خواهید دید كه فشار بسیار زیادی بر روی عضلات باسن شما وارد می‌كند.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

 

 

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط