در حال بارگذاری ...

5 راه برای کمک به نوجوانان در کاهش وزن بهتر

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/11
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 982

5  راه برای کمک به نوجوانان در کاهش وزن بهتر

هیچ نوجوانی محکوم به اضافه وزن نیست. یک مطالعه اروپا در سال 2010 نشان داد که حتی نوجوانان مبتلا به چاقی مرتبط با ژن نیز می توانند با ورزش 60 دقیقه در روز بر آن غلبه کنند. برای نوجوانان حاضر در این مطالعه که به طور منظم ورزش می کردند، این چربی در شاخص توده بدن پایین (BMI) و کمر باریکتر  نتیجه داد.

اما یک ساعت ورزش در روز می تواند زیاد به نظر برسد. اگر نوجوان دارای اضافه وزن از نظر جسمی فعال نیست یا نسبت به بدن خود آگاه است، ممکن است احساس طاقت فرسایی کند.

همان جایی است که شما و والدین، ​​وارد آن می شوید. شما می توانید به نوجوان خود کمک کنید تا حرکت کند و حداکثر 60 دقیقه در روز ورزش کند. نکته اصلی این است که از راه کوچک شروع کنیم و در این راه تعداد زیادی از مدل سازی و پشتیبانی را ارائه دهیم. در اینجا پنج نکته آورده شده است که به شما کمک می کند تا نوجوان در ورزش شرکت داشته باشند و انگیزه خود را حفظ کند تا بتواند مزایای آن را احساس کند. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

نکته شماره 1: به آرامی بسازید.

 

کودکانی که عادت به ورزش ندارند فقط ممکن است تمایل داشته باشند قبل از اینکه سیگار را ترک کنند کمی فعالیت بدنی را انجام دهند. بنابراین با مراحل کوچک مانند پیاده روی 10 دقیقه ای هر روز بعد از مدرسه شروع کنید. (اگر فکر ورزش روزانه برای او طاقت فرسا است، یک روز در میان با راه رفتن شروع کنید.) هر بار یک دقیقه پیاده روی بیشتر اضافه کنید و از او بخواهید که پیشرفت خود را پیگیری کند .تعیین اهداف کوچک مانند این برای بچه ها مهم است.

موفقیت های ناچیز همچنین اعتماد به نفس فرزند شما را تقویت کرده و او را ترغیب می کند که ورزش را بخشی از زندگی خود کند. او را بخاطر هر قدم مثبتی که در جهت سلامتی برمیدارد تحسین و تشویق کنید.

 

نکته شماره 2: صفحه زمان را حساب کنید.

 

تمام زمانی که نوجوان شما جلوی تلویزیون یا کامپیوتر می گذراند، زمانی است که فعالیت نمی کند. آکادمی اطفال آمریکا بیش از دو ساعت در روز تماشای تلویزیون یا بازی ویدیویی یا بازی های رایانه ای را توصیه می کند. بنابراین با هم کار کنید تا قوانین خانه را در مورد زمان تنظیم کنید و هنگامی که خانواده شما وقت خود را جلوی تلوزیون می گذرانند، این موارد را امتحان کنید:

با کمی ورزش، ببینید چه کسی می تواند بیشترین فشارهای کششی را در هنگام وقفه های انجام دهد، یا برنامه هایی را برای وقفه در فعالیت های بازی تعیین کنید.

 

یک الگوی باشید:

 

حتی اگر نوجوان شما تمایل به ورزش جلوی تلویزیون نداشته باشد، در صورت انجام این کار متوجه شما می شود گه چقدر سرگرم کننده است. هنگام تماشای تلویزیون به طور مرتب برخی از تمرینات را انجام دهید. دمبل های کوچک و نوارهای الاستیک را در یک جعبه کنار تلویزیون نگه بگذارید تا از آنها در هنگام تبلیغات استفاده کنید. این رویکرد تناسب اندام در زمان تلویزیون ممکن است انگیزه او را برای دنبال کردن داشته باشد.

 

کاهش وزن نوجوانان

نکته شماره 3: تمرین را لذت بخش کنید.

 

بهترین برنامه ورزشی همان برنامه ای است که نوجوان شما انجام خواهد داد. آیا فرزند شما طبیعت و حیوانات را دوست دارد؟ کلوپ ها یا سازمان های محلی در فضای باز را که از فعالیت های خارج از منزل مانند کمپینگ، پیاده روی و تماشای پرندگان حمایت می کنند، بررسی کنید. اگر فرزندتان ورزش های رزمی، رقص یا ژیمناستیک را دوست دارد، به دنبال کلاس هایی باشید که مورد علاقه او است، حتی فعالیت هایی مانند درام می تواند نوجوانان را از صندلی خود خارج کرده.

به یاد داشته باشید، هر حرکتی که به دور از نشستن باشد، حساب می­شود. این شامل کارهایی در داخل و خارج از خانه است. یک ساعت تمیز کردن خانه را برنامه ریزی کرده یا از کمک نوجوان خود در کندن علفهای هرز، پیرایش بوته ها یا انجام تمیز کردن داوطلبانه در یک پارک محلی.

 

نکته شماره 4: تمرین وزنه برداری را در نظر بگیرید.

 

تمرینات قدرتی، یا تمرینات مقاومتی، ممکن است فعالیت خوبی برای نوجوانانی باشد که هنوز به ورزش های هوازی عادت ندارند. یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که انجام تمرینات مقاومتی سه روز در هفته می تواند به طور قابل توجهی چربی بدن را کاهش دهد و باعث افزایش عضلات و قدرت در کودکان چاق می­شود.
برای انجام تمرینات قدرتی لازم نیست که به باشگاه ملحق شوید. کودک شما می تواند با کمترین هزینه و بدون هیچ گونه هزینه ای، تمرینات مختلف را انجام دهد، وزنه بزند یا با باندهای مقاومتی در خانه تمرین کند. فقط مطمئن شوید که قبل از شروع رژیم تمرینی نوجوان با پزشک وی صحبت کنید.

 

نکته شماره 5: شرکت در ورزش را تشویق کنید.

 

اگر نوجوان شما از تماشای ورزش لذت می برد، ممکن است به همان اندازه از بازی در آنها لذت ببرد. نوجوانان دارای اضافه وزن ممکن است از عضویت در یک تیم ورزشی که به جای سن بر اساس مهارت گروه بندی شده اند، بهره مند شوند. اگر نوجوان شما از ایده ورزش های رقابتی بدش نمی آید یا احساس ناراحتی می کند، ورزشی مانند دوچرخه سواری یا دویدن را تشویق کنید.

و بهتر است با مربی صحبت کنید تا سبک او را درک کنید. یک مسابقه خوب می تواند برای همه به معنای یک موقعیت، برد برد باشد. به وبسایت زیب اندام مراجعه کرده و بعد از ثبت نام مربی خود را انتخاب کنید و همگام با مربی خویش این مسیر را ایمن تر طی کنید.

در پایان به یاد داشته باشید که ایجاد یک سبک زندگی فعال و سالم یک مسابقه نیست. نوجوان شما با برداشت یک قدم همزمان، به احتمال زیاد به آنجا می رسد. به عنوان یک پدر و مادر.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

 

منابع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت webmd  باشد

Ruiz, J. Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine, April 2010.

Spear, B. Pediatrics, December 2007.

National Heart, Lung and Blood Institute: "Tips to Reduce Screen Time."

Women's Health.gov: "Body Works: A Toolkit for Teens and Strong Families."

American Heart Association: "Tips for Raising Heart-Healthy, Active Children."

McGuigan, M. Journal of Strength and Conditioning Research, January 2009.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
کاهش وزن نوجوانان
کاهش وزن
کاهش چربی
نوجوانی
تمرین لاغری
تمرین ورزشی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط