در حال بارگذاری ...

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/20
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 1304

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

 

آیا با خوردن پروتئین روزانه خودتون مشکل دارید؟
این 4 روش تهیه پرطرفدار اسموتی با پروتئین را بررسی کنید و راهی مناسب برای خوشمزه تر کردن آن پیدا کنید!
به عنوان یک خواننده مشتاق Muscle & Strength، می­دانید که پروتئین برای موفقیت در عضله سازی بسیار مهم است.

بدون آن، بدن شما مواد اولیه لازم برای بازسازی و بهبود بعد از رفتن به سالن بدنسازی را نخواهد داشت.

با این حال، اگر فکر یک مخلوط آبکی دیگر از پودر پروتئین باعث می شود شما میل به خوردن آن را از دست بدهید، زمان آن فرا رسیده است که یک راه حل بهتر داشته باشید.

وقت آن است که تغییرات جدیدی را شروع کنید تا اطمینان حاصل کنید که از شیک پروتئین خود دوباره لذت می­برید و همچنان مواد مغذی موردنیاز برای ترمیم ماهیچه ها را در اختیار بدن خود قرار می­دهید.

طرز تهیه های زیر هر نوع سیلیقه ای را راضی خواهد کرد و به خصوص که کالیبره شده اند تا بدن شما را بیشترتقویت کنند – با در نظر گرفتن زمان مناسب نوشیدن شیک تهیه شده.

تنها چیزهایی که شما نیاز دارید یک پروتئین با کیفیت بالا، مخلوط کن و حدودا پنج دقیقه زمان است. حالا، بیاید تا امتحان کنیم!

 

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

 

1-افزایش دهنده انرژی صبحگاهی

 

برای بسیاری از افراد، بیرون آمدن از رخت خواب کار بسیار دشواری است، به همین دلیل در اغلب اوقات میزان کمی کافئین تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید. کافئین نه تنها به شما انرژی می دهد تا روز خود را به خوبی شروع کنید  بلکه باعث بالا رفتن  متابولیسم بدن شده و به سوزاندن چربی در ساعات پیش رو کمک می کند.

این اسموتی چوکو-کافه لاته است که قدرت آنتی اکسیدانی شکلات تیره را با طعم دلپذیر پروتئین وانیلی خامه ای و همچنین کافئین به میزان مناسب را به شما نشان می دهد تا صبح خوبی را شروع کنید. نصف موز را برای شیرینی می توان اضافه کرد که انرژی لازم را به شما می دهد.

ترکیبات

 

 • 1 قاشق پروتئین وانیلی Kaged Muscle Kasein))
 • 1 فنجان قهوه پیش ساخته
 • 34 گرم شکلات تیره 90٪ یا بالاتر، که در مایکروویو ذوب شده است
 • 1/2 موز منجمد
 • 1 فنجان شیر بادام طعم دار وانیلی را که شیرین نشده است
 • 2-3 مکعب یخ

تمام مواد را در مخلوط کن قرار داده و مخلوط کنید تا یکدست شود. بعد از تهیه این اسموتی فوری  آن را میل کنید.

 

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

 

2- اسموتی مناسب بعد از ظهر

 

در نیمه روز، وقتی احساس گرسنگی می کنید و به آن افت انرژی در نیمه بعد از ظهر نزدیک می شوید، باید سوخت گیری کنید. یک اسموتی پروتئین در اینجا بهترین انتخاب است - خیلی بهتر از رفتن به سراغ ماشین های اسنک فروشی خودکار است.

در این زمان از روز، شما نیاز به  ترکیبی متعادل از پروتئین، چربی های سالم و فیبر بدون کربوهیدرات زیاد خواهید داشت. میزان بالای کربوهیدرات ها در رژیم غذایی در این ساعت از روز عموماً بیشتر افراد را به سمت "کما کربو"  (خواب قیلوله) می فرستد.

اسموتی زیر آنچه را که نیاز دارید به همراه انرژی مورد نیاز به شما می دهد. انواع توت ها میزان کربوهیدرات در میان وعده غذایی شما را کم می کند و در عین حال با داشتن فیبر زیاد موجب رفع احساس گرسنگی شده و آنتی اکسیدان های لازم را برای تقویت کننده سلامتی به شما می دهد.

ترکیبات

 

 • 1 قاشق غذاخوری پروتئین آب پنیر لیموناد توت فرنگی Kaged Muscle Re-kaged))
 • 1 فنجان توت فرنگی منجمد
 • 1/2 فنجان تمشک یخ زده
 • 1 فنجان شیر بادام غلیظ شده
 • 2 قاشق غذاخوری تکه های ریزنارگیل فاقد شکر و افزودنی های دیگر
 • 2-3 مکعب یخ

تمام مواد را در مخلوط کن قرار داده و مخلوط کنید تا قوام مورد نظر حاصل شود. بلافاصله پس از تهیه اسموتی آن را مصرف کنید.

 

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

 

3- بازسازی بدن بعد از تمرین باشگاه

 

درست بعد از به پایان رسوندن یک تمرین سخت را در باشگاه، بدن شما آن را حس می کند.
اکنون، برای بهبود و رشد عضلات باید سلولهای عضلانی خود را به سوخت وساز مناسب  و سنتز پروتئین وادار کنید.
آنچه بلافاصله بعد از تمرین خود می خورید بسیار تعیین کننده هست، بنابراین با انتخاب درست  اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی مناسب را برای حجیم شدن عضلات به سلولهای بدن می­رسانید.

شیک پروتئین راهی مناسب برای تأمین نیازهای بدن، به راحتی و به سرعت است.
مطالعات نشان داده اند که اضافه کردن پروتئین آب پنیر به این دوره تمرینی بعد از تمرین ورزشی می تواند به تولید بیشتر توده بدنی عضلانی بدون وجود چربی کمک کند، یعنی دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید.

اگر اکنون شیک پروتئین مصرف می کنید، با این ترکیب که معرفی خواهد شد شما وعده غذایی با چربی کمتر و پروتئین آب پنیر با کیفت بالاترخواهید داشت، علاوه بر آن کربوهیدراتهایی با فعالیت کندتر و سریع تر نیز خواهید داشت.
کربوهیدراتهای با فعالیت سریع باعث افزایش تولید انسولین می شوند و سریعاً خود را برای جبران گلیکوژن به بافت های عضلانی می رسانند، در حالی که کربوهیدراتها با فعایت  کندتر شما را از احساس کوفتگی و خستگی (به اصطلاح همان خالی کردن بدن)،  تا زمان خوردن وعده بعدی می رهاند.

ترکیبات

 

 • 1 قاشق پروتئین آب پنیر کرم پرتقال Kaged Muscle Re-kaged
 • 1 موز یخ زده
 • ¼ فنجان آب پرتقال
 • ¼ فنجان جو دوسر
 • 1 فنجان شیر بادام غلیظ شده
 • 1-2 مکعب یخ

تمام مواد را درون مخلوط کن ریخته و مخلوط کنید تا یکدست شود. بلافاصله بعد از تهیه این مخلوط را مصرف کنید. توجه داشته باشید که اگر ترجیح می دهید بعد از تمرین اسموتی با حجم کمتری مصرف کنید، یخ را ازترکیب اسموتی حذف کنید.

 

4 دستور العمل ترکیب اسموتی پروتئین برای زمانهای مختلف در طول روز

 

4- اسموتی E-Z قبل از خواب

 

قبل از رسیدن به زمان خواب، می­خواهید مطمئن شوید که بدن شما مقداری سوخت دارد که شما را در طی شب بدون مصرف خوراکی حفظ می کند. اگر شما کسی نیستید که در وسط شب به منظور خوردن شیک پروتئین از خواب بیدار شوید، بدن شما حداقل به مدت 8 ساعت در حالت ناشتا قرار می­تواند قرار گیرد.

به این ترتیب، شما نیاز به یک منبع هضم آهسته پروتئین همراه با چربی های سالم و کافی خواهید داشت تا از گرسنگی در خواب جلوگیری کند.

راه حل؟ اسموتی کرم نارگیل ما. این اسموتی سرشار از پروتئین کازئین با کیفیت بالا به همراه تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط ​​سالم است که باعث می شود سطح قند خون شما پایدار بماند، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند و حتی ممکن است ترکیب بدنی بهتری را ایجاد کند.

این اسموتی را چند دقیقه قبل از خواب بنوشید تا به واسطه غذا رسانی مناسب به بدن، خواب راحتی را تجربه کنید.

ترکیبات

 

 • 1 قاشق پروتئین وانیلی Kaged Muscle Kasein
 • 1/2 فنجان شیر نارگیل سبک
 • 1 فنجان شیر بادام غلیظ شده
 • 2 قاشق غذاخوری تکه های نارگیل خشک بدون شکر
 • 1/2 قاشق غذاخوری عصاره وانیل
 • 1 مکعب یخ

تمام مواد را در مخلوط کن، مخلوط کرده و روی حالت پالس قرار دهید تا قوام مورد نظر حاصل شود. بلافاصله بعد از تهیه ترکیب مورد نظر نوش جان بفرمایید.

کلام آخر

بنابراین در اینجا چند اسموتی جدید برای ساخت عضله دارید که به برنامه غذایی خود می­توانید اضافه کنید. مهم نیست که در چه ساعتی از شیک پروتئین خود استفاده می کنید، می­توانید به راحتی آن را متناسب با نیاز بدن خود تهیه کنید.

اجازه ندهید که کسالت و کوفتگی بعد از ورزش نگذارد شما در بهترین حالت خود باشید. کمی از خلاقیت خود استفاده کنید و ببینید چه چیزی می­توانید برای مصرف دائمی  پروتئین در طول روز ابداع کنید.

منبع رسمی  این مقاله وب سایت helpguide می باشد.برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
اشپزی
اشپزی سالم
اسموتی
بستنی
اسموتی پروتئین
پروتئین
تمرین باشگاه

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط