در حال بارگذاری ...

4 عامل که شما را از انجام ورزش منصرف می‌کند

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/02
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 153

 

اگر شما جزو کسانی هستید که مدتی از وقت روزانه‌‌ی خود را به‌صورت روتین به ورزش کردن اختصاص می‌دهید، احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که روزهایی احساس بی‌حوصلگی کنید و انرژی و انگیزه‌ی لازم برای تمرین کردن را نداشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا 4 عاملی که باعث ایجاد وقفه در تمرین روزانه‌ی شما می‌شود را بررسی کنیم.

 

1.      دیروز چه تمرینی را انجام داده‌اید؟

4  عامل که شما را از انجام ورزش منصرف می‌کند

 

یکی از عواملی که باعث می‌شود تا شما انرژی لازم را برای انجام تمرینات خود نداشته باشید، شدت و میزان تمرینات قبلی شما می‌باشد. بدن شما نیاز دارد تا بعد از هر تمرین استراحت کرده و در این مدت بیشتر انرژی صرف ریکاوری مجدد بدن شود. بعد از هر دوره‌ی دویدن ( تمرین ) طولانی، مدت زمانی که نیاز است بدن خود را ریکاوری کند و انرژی مجدد خود را به‌دست آورد، 24 ساعت می‌باشد. بنابراین بسیار مهم است تا برنامه‌ی تمرینی خود را به صورت دقیق و منظم دنبال کنید و از فشار بیش از حد به بدن، خودداری نمایید.

 

2.      تغذیه دیروز شما چه بوده است؟

 

مواد غذایی که شما در طول روز مصرف می‌کنید، تاثیر مستقیمی بر میزان انرژی شما دارد. معمولا آن‌چه که قبل از تمرین میل می‌کنید، صرف تامین انرژی لازم برای انجام تمرینات ورزشی شما می‌شود و آنچه که بعد از تمرین مصرف می‌کنید، توانایی لازم برای ریکاوری بدن را فراهم می‌کند. اگر قبل از انجام تمرینات، بدن شما به میزان کافی کربوهیدرات جذب نکند، انرژی لازم برای داشتن ورزشی مناسب را نخواهید داشت و شما در هنگام تمرینات احساس خستگی و کسالت خواهید کرد. هم‌چنین بعد از هر دوره‌ی تمرین، بدن شما به پروتئین نیاز دارد تا بتواند خود را به‌خوبی ریکاوری کند و انرژی مجدد خود را بازیابد.

مواد غذایی مانند: نان، برنج و ماکارونی سرشار از کربوهیدرات لازم برای تامین انرژی تمرینات شما می‌باشند در حالی که ماست و گوشت قرمز، معدنی از پروتئین می‌باشند که به ریکاوری بدن شما کمک می‌کنند.

 

3.      آیا دیشب خواب کافی داشته‌اید؟

 

میزان خواب یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای ورزش‌کاران به‌حساب می‌آید. در واقع بیشترین میزان ریکاوری بدن بعد از هر دوره‌ی تمرین، در خواب اتفاق می‌افتد. هنگامی‌که شما به میزان کافی خواب مناسب و عمیق نداشته باشید، زمان لازم برای ریکاوری بدن را از دست می‌دهید و انرژی و شادابی مورد نیاز برای انجام تمرینات بعدی را نخواهید داشت. داشتن برنامه‌ای منظم و دقیق برای خواب، به شما این اطمینان را خواهد داد که خواب مناسب و کافی داشته باشید.

 

4.      چه مقدار آب می‌نوشید؟

4  عامل که شما را از انجام ورزش منصرف می‌کند

 

بدن انسان مانند اسفنج است، همان‌طور که اسفنج خشک به‌درستی کار نخواهد کرد و کارایی خود را از دست می‌دهد، عضلات بدن نیز برای عملکرد بهینه و درست خود به آب نیاز دارند. هنگامی‌که بدن شما به میزان کافی مایعات دریافت نکند، انرژی و توانایی لازم را برای انجام تمرینات از دست خواهد داد و شما نخواهید توانست تمرین خوبی را تجربه کنید. نوشیدن میزان کافی آب در طول روز، به شما این اطمینان را می‌دهد تا در هنگام انجام تمرینات، پر انرژی و سر حال باشید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
4 عامل که شما را از انجام ورزش منصرف می‌کند
ورزش
تمرین ورزشی
دلایل ترک ورزش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط